Source
Економічний Вісник | Америка Трампа це держава не для біднихНа своєму виступі в Конгресі Тр...
249 Views/Reach
2025-03-06 13:16
Message №839
Америка Трампа це держава не для біднихНа своєму виступі в Конгресі Трамп озвучив плани щодо соціальної та економічної політики: нові тарифи, скорочення соціальних витрат, зниження податків на корпорації.Тобто гроші, які раніше виділялися населенню і підтримували попит, тепер будуть виплачуватися у вигляді пільг бізнесу для розширення пропозиції.Населення втратить — доходи зменшаться через скорочення пільг та інфляцію через тарифи, бізнес придбає — зниження податків, профінансоване через зниження пільг та захищений митами від конкурентів ринок.Але якщо раніше попит задовольнявся за рахунок імпорту, то тепер це виправлять тарифи.Тепер цей попит буде задовольнятися за рахунок розширення внутрішньої виробничої бази.Розширення внутрішнього виробництва збільшить національний американський капітал, який буде зберігатися всередині країни, а не витікати за кордон по імпорту.Тобто, транснаціональний ланцюг виробництва буде замінений внутрішнім американським. Звичайно, відтворити повну систему виробництва в межах однієї країни неможливо, але це і не потрібно.Вся ця перебудова буде забезпечена за рахунок широких верств населення: тобто за рахунок скорочення субсидій і податку на ввезення товарів (мита), який сплачуватимуть американці (через зростання інфляції).Вже зараз існує тенденція до швидшого збільшення інфляції в порівнянні з зарплатами, що означає, що за той самий обсяг роботи населення отримує менше грошей, а значить купівельна спроможність зменшується.І навпаки, вартість робочої сили для бізнесу зменшується відносно всіх інших товарів, що утворює прихований потік ресурсів з рук населення в руки бізнесу.Статистика: інфляція в США в січні зросла на 0,33%, за півроку на 0,21%, зарплати зросли всього на 0,07% в січні і на 0,19% за півроку.Останнім часом потік коштів у бізнес через інфляцію прискорився, що збігається з приходом Трампа.Важливо відзначити, що тарифна політика не передбачає чистого зростання доходів для бізнесу. Ні.Бізнес понесе витрати у вигляді мит і подорожчання імпорту, але всередині країни відбувається перетік ресурсів від бідніших до багатших, і витрати бізнесу цим будуть покриті.Подорожчання імпорту буде покрито інфляцією, кінцевим споживачем.Тобто верхівка середнього класу і бізнес будуть багатіти відносно широких верств населення.Звичайно, в ході реіндустріалізації будуть створені нові робочі місця, але чисті доходи населення все одно зменшаться.Є в цьому у Америки схожість з Туреччиною Ердогана, тільки якщо Туреччина починала з низької бази і йде в напрямку США (до піку), то в США пік вже досягнутий, тепер тільки падати (та знов підійматися).Окрім субсидій бізнесу, Трамп планує посилити армію. Так, саме так.Заява про скорочення оборонного бюджету на 8% щороку і пропозиція Росії і Китаю скоротити армію на 50% — це блеф.На тому ж виступі в Конгресі Трамп сказав, що США потрібна сильна армія і збільшення набору, «але спочатку скорочення соціальних виплат».Тому життя з дотаціями закінчилося, США відкочуються в 20 століття в нову індустріалізацію, а ця справа не легка і не дешева.