Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - FUTURE × SIMPLE ⛩
Added 14 Jul 2024

FUTURE × SIMPLE ⛩

@thats_ai_samurai
Number of subscribers: 2 358
Photos: 468
Videos: 94
Links: 300
Description:
👨‍💻 Авторське медіа про штучний інтелект: новини, тренди, український контекст, факапи, дрібка мемів та офтопчик. 👾 Для зв'язку: @thats_not_ai_samurai 📝 Підтримка: base.monobank.ua/3Ai2pY7W6vWm6G
Source

FUTURE × SIMPLE ⛩ | Anthropic, Fable та Порошенко — бачите звʼязок?Панове, хочете трішки т...

Telegram community logo - FUTURE × SIMPLE ⛩ FUTURE × SIMPLE ⛩ @thats_ai_samurai
659 Views/Reach 2026-06-15 21:53 Message №768
🤑 Anthropic, Fable та Порошенко — бачите звʼязок?Панове, хочете трішки теорій змови? Ну шо ти киваєш «ні», я ж бачу збудження твоїх нейронів, сонце — собі хоч не бреши.Отже, поговоримо про ситуацію навколо Fable та Mythos від Anthropic.💃 Якщо зовсім коротко для контексту, можливо хто не в курсі: Mythos — це наразі найпотужніша модель Anthropic, яку вони самі побоялись пускати в широкий доступ. → Аргумент — вона знаходить вразливості мало не в будь-якому софті, тож «занадто небезпечно», тому Mythos роздали лише вузькому колу обраних (проєкт Glasswing). 💪 А для всіх решти зробили Fable — ту саму Mythos-class потужність, тільки з накрученими запобіжниками, і віддали в широкий доступ — на AWS і платформі Claude.Модель кілька днів повисіла в публічному доступі — усі встигли її потицяти, протестити й нахвалити. І рівно в цей момент її «забороняє» уряд США як занадто небезпечну.🤯 Ну бо блін, як так — модель можна «зламати» фразою «fix this code» і вона.... І ВОНА!!!!! знаходить у коді вразливості. Дивовижно, правда? Упускаємо той факт, що се саме вміють усі топові моделі, і це навіть не баг — це фіча для кіберзахисту. Тобто обʼєктивно банити нема за що.Але йдемо далі — хто «допоміг» цю модельку забанити? → Я тягнути довго не буду — це був Amazon. Точніше, особисто CEO Енді Джассі, який зателефонував міністру фінансів США та в Білий дім — мовляв, дивіться, яка небезпечна штука. І це той самий Amazon, який є одним з найбільших інвесторів Anthropic і власником хмари, на якій усе це крутиться.👏 Anthropic заходять на IPO з ціллю під трильйон доларів. Хто з цих двох НЕ зацікавлений, щоб лістинг відбувся на максимальних цифрах?Дорожча Anthropic = дорожча частка Amazon + більше грошей за компют на AWS.💀 І тут бан перестає бути проблемою й стає інструментом, бо рекламу то звісно можна купити, а от держсертифікат «ця моделька настільки потужна, що ми були змушені обмежити її як зброю» — нє.→ Сприймате це як «блокування для підтвердження переваги»: для й так вже прогрітого ринку просто ще раз зафіксували, що ось вона — найсильніша модель планети, і вона так далеко попереду, що держава злякалась. Цього тижня, до речі, Anthropic поїхали у Вашингтон домовлятися з урядом — а з тими урядовими аргументами для блокування модельки, які я бачив в публічному просторі — ставлю на те, що Fable відносно швидко розблокують.💻 P. S. Чи поїхав адмін кукухою? Можливо (я про себе в третій особі пишу, це вже не «можливо», а очевидно). Чи накрутив я собі зайвого? Теж можливо. Але чи можливо, що бан такої моделі під IPO на трильйон — це не баг, а фіча? Побачимо-побачимо. Але нейрокозацтво, вірте в мене, а я віритиму у вас теж в себе — дякую, лавкі, чмокі, спіть спокійно.