Source
Телегазета Старобільськ | Чи каратимуть за отримання російського паспорта та чи можлива нині ева...
281 Views/Reach
2026-06-22 15:05
Message №10019
Чи каратимуть за отримання російського паспорта та чи можлива нині евакуація з окупованої ЛуганщиниМешканці тимчасово окупованих територій Луганської та Донецької областей, які були змушені отримати російські паспорти, не нестимуть за це відповідальності після повернення на підконтрольну Україні територію.Про це в інтерв’ю виданню «Вчасно» заявив Представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Донецькій та Луганській областях Дмитро Михальов.За його словами, Україна не визнає паспорти, видані окупаційною владою, однак розуміє, що для багатьох людей їх отримання стало питанням виживання.«Ми не вважаємо, що з боку людини отримання документа рф — якесь порушення, бо без нього ти не можеш отримати медичну допомогу, оформити свій будинок, тож із нього тебе можуть вигнати в будь-який момент. Для багатьох людей паспортизація — це питання виживання», — наголосив Михальов.Він зазначив, що до Офісу омбудсмана регулярно звертаються жителі окупованих територій, які планують виїхати на підконтрольну Україні територію. Одним із найпоширеніших запитань є саме можливі наслідки отримання російського паспорта.За словами посадовця, жодного покарання за це не передбачено.«Нам часто дзвонять люди з окупованих територій. І часто я чую питання: “У мене російський паспорт. Мені нічого за це не буде?”. Нічого точно не буде», — підкреслив він.Михальов також нагадав, що мешканці окупованих територій і надалі можуть повернутися в Україну. Зокрема, для виїзду використовують маршрути через Грузію, Білорусь та країни Балтії. Крім того, у Волинській області функціонує гуманітарний коридор для громадян, які повертаються з території росії та окупованих регіонів.Водночас він рекомендував під час повернення повідомляти українські органи влади про наявність російського паспорта. У такому випадку документ вилучається без будь-яких правових наслідків для його власника.«Ми чекаємо їх вдома, бо всі ці люди — наші», — підсумував представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.