Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - Sytnykinfo
Added 14 Jul 2024

Sytnykinfo

@sytnykinfo
Number of subscribers: 3 609
Photos: 3,780
Videos: 3,120
Links: 4,420
Description:
Дайджест цікавих публікацій.

👥 Number of subscribers

3 609
Average/Day:: -1
Average/Week:: -4
Average/Month:: -12

👁️ Average views per message

1 156
Average/Day:: 1,020
Average/Week:: 1,357
ERR: 32.03%

📊 Messages per Day

3.8
Last day: 3
Week average: 3.6
Average per day: 3.8

Status change history

Officially not confirmed 2024-07-14

Wall

Telegram statistics channel

👁 1,470 25-07-06 12:43
С 2022 года погибли уже как минимум 17 топ-менеджеров, связанных с крупнейшими российскими компаниями. Во многих случаях следователи увидели признаки самоубийств.2022 год1) Леонид Шульман, 60 лет, руководитель транспортной службы «Газпром инвест». Он был найден с признаками суицида в ванне загородного дома.2) Александр Тюляков, 61 год, топ-менеджер финансового подразделения «Газпрома». Найден мёртвым в гараже своего дома под Петербургом.3) Владислав Аваев, 51 год, бывший вице-президент «Газпромбанка». Найден застреленным в закрытой квартире в Москве, рядом обнаружены тела его жены и дочери.4) Сергей Протосеня, 55 лет, бывший топ-менеджер «Новатэка». Его тело было обнаружено на вилле в Испании, рядом с телами жены и дочери.5) Александр Субботин, 43 года, бывший член правления «Лукойла». Мужчина скончался в подвале дома шамана в Подмосковье, куда он приехал якобы для того, чтобы вылечиться от похмелья.6) Юрий Воронов, 61 год, директор компании-подрядчика «Газпрома» («Астра Шиппинг»). Найден с огнестрельным ранением в бассейне своего дома под Петербургом.7) Равиль Маганов, 67 лет, председатель совета директоров «Лукойла». Выпал из окна ЦКБ в Москве.8) Павел Пчельников, 52 года, директор по коммуникациям «Цифровой логистики» (РЖД). Найден с признаками суицида на балконе своей квартиры в Москве.9) Павел Антов, 65 лет, депутат и основатель «Владимирского стандарта». Выпал из окна отеля в Индии.10) Иван Печорин, 39 лет, директор государственной корпорации развития Дальнего Востока и Арктики. Выпал с катера во время прогулки по морю возле острова Русский.2023 год11) Кристина Байкова, 28 лет, вице-президент «Локо-Банка». Выпала из окна 11-го этажа своей квартиры после вечеринки.12) Вячеслав Ровнейко, 59 лет, директор Межрегионального топливного союза, основатель Urals Energy, совладелец Nafta (B) N.V. Найден мёртвым в своём доме на Рублёвке.13) Игорь Шкурко, 51 год, первый замглавы «Якутскэнерго», бывший депутат «Единой России». Найден мёртвым в СИЗО Якутска.14) Владимир Некрасов, 66 лет, председатель совета директоров ПАО «Лукойл». Умер от острой сердечной недостаточности после пятидневного запоя.2024 год15) Виталий Робертус, 53 года, вице-президент «Лукойла». Его нашли мёртвым в кабинете офиса «Лукойла» на Сретенском бульваре с признаками суицида.16) Михаил Рогачёв, 66 лет, исполнительный директор ОНЭКСИМ (2008-2011), глава Российского фонда технологического развития (2011-2015). Выпал из окна 10-го этажа жилого дома в Москве.2025 год17) Андрей Бадалов, 62 года, вице-президент по ИТ ПАО «Транснефть». Выпал с балкона 17-го этажа дома на Рублёвке. @banksta
👁 1,900 25-07-04 10:42
Гарний текст товариш у Фейсбуці нагадав, актуальний: "Жити більше не хочеться! Росіяни сьогодні бомбардували Гельсінкі та інші міста Фінляндії. Одночасно вони вторглися на Карельський перешийок, проте отримали там гідну відсіч…. Багато евакуйованих із Гельсінкі повернулися назад… Росіяни хочуть битися, навіть попри те, що вся світова спільнота проти них.Росіяни дуже кепсько споряджені і сильно потерпають у завірюху. Вони зазнають великих втрат особового складу, а весь світ у захваті від фінського захисту. Проте цивільне населення на півночі втікає за шведський кордон: їм справді важко. Але тут, у Швеції, усі радо готові допомагати Фінляндії.Фінляндія звернулася до Ліги націй, але Молотов відмовляється брати участь у будь-яких конференціях. «Росія не перебуває в стані війни з Фінляндією, — стверджує цей малюк, — вона лише продовжує звільняти фінський народ, що чинить опір і вперто не бажає звільнятися».Зараз у місті вимкнули електроенергію, і це у тисячу разів страшніше за минулий раз, бо ніхто не думав, що вимкнуть так надовго.Досі нікому не відомо, на яких умовах Росія готова підписати мирну угоду, але Фінляндія перебуває в ситуації, коли їй доведеться погодитися на неприйнятні умови. Насправді всі умови «неприйнятні», інакше навіщо б Росія захоплювала клаптик фінської землі?Західні держави взагалі не хочуть миру між Росією і Фінляндією. Вони вважають, що краще вже Росія буде при ділі, тоді вона не зможе допомагати Німеччині.Люди на вулиці виглядають як зазвичай. Ми вже починаємо звикати.Сьогодні о 12-й Стуре отримав рекомендованого листа, в якому його викликали до військкомату, і чверть по 3-й він вирушив автобусом до Спонґи.У цьогорічній весні є щось дивне, неможливо їй не радіти, але водночас нестерпно думати, що люди гинуть у той час, як світить сонце і проростають квіти.Нині знову ворушилися росіяни. Останніми днями з різних приводів вони окупували Литву, Латвію і Естонію. І ослабла Німеччина для нас тут, на півночі, означає лише одне - за нас візьметься Росія. І тому думаю, що радше все життя казатиму «ХГ», ніж терпітиму тут росіян. Важко уявити собі щось жахливіше. Я зустріла фінку в Ельси Юлландер, яка розповідає страхітливі речі про Фінську війну і про ставлення росіян до полонених. Її рідний брат нещодавно повернувся з ув‘язнення і розповідав, що його били так, що кров текла з вух, носа і рота…Однак правдою є те, що росіяни викрали десятьох маленьких фінських Лотт (дівчатка віком 8-12 років) у Петсамо. Відтоді про їхню долю нічого не відомо.Минулої весни я казала, що в разі, якщо восени війна ще триватиме, це вже буде неможливо витримати. Але бачите — таки можливо!Дивно, як легко можна до всього звикнути! Днями я думала, чи настане колись такий день, коли знак «Укриття» у мирному вестибюлі здаватиметься чимось незначним? Тепер цілком зрозуміло, що так і має бути: приміщення, призначене для укриття одних людей, потрібні тоді, коли інші люди вирішують скидати бомби на їхні голови. Залишається лише сподіватися, що колись почуєш від своїх онуків: «Укриття — а що це таке?»Зі щоденників Астрід Ліндґрен, 1939-1940
👁 1,500 25-07-01 19:20
Ольга Голубовська: Можна скільки завгодно демонізувати і політично упереджено ставитися до різних державних діячів, але не можна не погоджуватися з фактами, озвученими Робертом Ф. Кеннеді-молодшим із приводу вакцин на основі мРНК. Він висловлює скептицизм щодо їхньої безпеки та заявляє, що під його керівництвом у Міністерстві охорони здоров'я та соціальних служб будуть проведені ретельні дослідження з цього питання. При цьому наголошується на відсутність (❗️) всебічних досліджень безпеки цих вакцин, а звіти про можливі побічні явища (травми) були «анекдотичними». Деякі законодавці штатів називають їх “зброєю масового знищення” та загрозою для громадського здоров'я, а Джей Бхаттачар'ї (новий директор NIH) взагалі висловив сумніви щодо готовності платформ на основі мРНК для широкого застосування [New York Times, 2025-05-08].Нагадаю, що такий самий скептицизм відпочатку мав Нобелівський лауреат Люк Монтанʼє, фундатор досліджень мРНК ще з 80-х років минулого століття Роберт Мелоун (зараз він співголова Консультативного комитету по практиці імунізації - ACIP) та багато інших вчених. Може, для когось це «не такі, як треба» науковці, але для всього наукового світу вони є авторитетом. https://x.com/endtribalism/status/1939765085037371795?s=46
👁 1,600 25-06-24 16:46
Погортав'ім стрічку новин, а потім пильний Фейсбука мені нагадав допис кількарічної давності: "Жодної різниці який телеканал. Нічим засіб масової ідіотизації (ЗМІ), який пропагує русскій мір, не є кращим від того, що проповідує націонал-рагулізм. Такі ЗМІ просто формують антагоністичні електоральні стада, які згодом обиратимуть у владу негідників і демагогів, котрі спроможні лише розділяти та грабувати, а не об'єднувати і розбудовувати. Обиратимуть лише тому, що бачили їх у зомбоящику, який будь-якого нікчему здатен перетворити у морального авторитета, а звиклу політичну курву - в матір Терезу".На жаль, війна нич не змінила. Знаєте яка ріжниця між курвою та медійною повією, перепрошую? Перша, як і друга, теж обслуговує свого клієнта чи спонсора руками, писком і чим може за гроші, але при тім не робить із себе благородну дівицю, не повчає навколишніх і не вицарапує вочі іншим повіям за те, що їхні папіки не подобаються її власному. А знаєте яка ріжниця між медійною повією та журналістом? Останній дотримується правил журналістської етики. Сего достатньо, але в реаліях є дуже мало. Тому медіа-повій багато, а журналістів бракує - поволі вимирають як професійна спільнота. Роль ЗМІ у тому, що нині коїться, важко переоцінити. Але є ще одна важлива і страшна річ у їхній діяльності - не брехня, а Хуцпа. Остання дуже подібна на правду, але з домішками брехні, а іноді таки... правда. Річ у тому, що коли ЗМІ наввипередки транслюють речі не важливі, часто нікчемні, або навіть у своїй суті шкідливі, то таким чином блокують або каналізують соціальну енергію. До прикладу - сказав політик якусь пафосну дурню, або прийняв участь у якомусь нікчемному заході, себто виконав "ритуальні танці", а запопадливі ЗМІ тут як тут - і знимочки, і цитати. Лох електоральний сидить і впитує це інфо-лайно у себе, вважаючи, що почуте чи побачене варте уваги. Відтак, просто не здатен задуматись над справді важливим.Нині вже й соцмережі перетворились у Засоби Масової Ідіотизації (ЗМІ). Хоча там ще можна віднайти перлини живого розуму та незасмальцованої думки. Якщо, до прикладу, АДміністрація славного Цукерберга за це не "забанить" і такий допис не видалить.Отак і жиємо, і деградуємо, а потім дивуємося - а за що нам це все. То Кара Божа за невігластво та розумову лінь, дорогі мої.
👁 2,100 25-06-23 07:30
Звіт Баронесси Кейсі – 200 сторінок шоку. Виявляється щороку жертвами сексуального насилля стає 500 ТИСЯЧ (!) дітей, але у 2024 році поліція зареєструвала лише 100 тисяч випадків. З них лише 17 тисяч було зафіксовано, як сексуальна експлуатація дітей. Згідно офіційної статистики поліція Британії зафіксувала діяльність близько 700 банд, втім Луїза Кейсі вважає, що ця цифра дуже далека від реальності. Чимало озвучених фактів були відомі десятки років і весь цей час на них закривалися очі. Ефект від оприлюднення звіту вже називають «політичним Чорнобилем». Викладені факти на коню знищують наративи, заяви, тези, що їх транслювали провідні політики як консерваторів так лейбористів, центральна і місцеві влади, профільні чиновники і авторитетні журналісти. В голос сказано речі, на які років 10-15 тому наважувалися лише політичні маргінали. "Це багаторічний провал державної політики, … Ми виявили, що етнічна належність злочинців ігнорується й досі не реєструється для двох третин злочинців» , констатує баронесса Кейсі.… ми часто дивуємося, чому ж в Європі все більше громадяни дослухаються до правих популістів і потрапляють на гачок їх маніпуляцій? Виявляється тому, що класичні політичні партії десятиліттями приховували проблеми, змагалися в яскравій риториці, але не робили нічого для вирішення проблем… тому що на поталу лівацькому мультикультуралістичному міфу під гаслами єдності і рівності творилося перекособочене суспільство, де «закон один для усіх» непомітно підмінили на «меншинам можна все». А тепер, поки старі бренди обережно добирають слова щодо незручних питань, тему юзають політичні шакали в гонитві за рейтингами... Посилання на статтю в "Телеграф" - в коментах. https://www.facebook.com/share/p/19SVRDNwQM/
👁 1,600 25-06-13 09:39
Олег Купрієнко (ФБ):Знаєте що тримає тиранів на цій Планеті?Ні, не золотий мільярд, який, безумовно, їх фінансує давним давно, через засекречені канали спецслужб і тіньові схеми третіх урядів...І навіть не місцевий народ, як певний моноліт, хоча на плечах його і стоїть тиран.Тисячами років узурпатори стоять на страхах і пороках людини.Один народ боїться інший, він довіряє тирану бути жорстоким з собою, а з "ворогом" іще дужче. Це жертва. Люди не можуть скинути свого бандита, бо їм загрожує чужий. А щоб вижити, народи починають знищувати один одного. В результаті мільйони дітей гинуть, а тиранія стоїть. Не соромно, дорослі?!Президенти США тримаються не на любові народній, а на ненависті - між старими американцями і новоприбулими.Народи України та Росії, штучно зіштовхують, вони живуть у злобі й страху і тому на їх тілах наросла наривом тиранія. При чому тиранія ця оберігає одне одну! Їх уряди важливіші життя конкретної людини. Народи не можуть позбутися цих дияволів страйками, бо існує "зовнішній ворог".Іран та пн.Корея живуть під "загрозою" людей Ізраїлю, США і Європи, отже потрібно терпіти тиранічну кліку верховних кабінетів, знущання над своїми правами і рабське життя.Ізраїль ненавидить Іран бо там стоїть "уряд антисемітів", і неважливо що той уряд фінансують Катари, Кувейти, Кремлі й Пекіни, замішані на бізнесі з банкірами євреями, уряди котрих і були утворені за часів комуністичного кагалу. Пошукайте хто фінансував комуністів або нацистів напочатку 20ст., чиї банки, хто стоїть за китайськими, російськими, арабськими корпораціями, хто їх партнери, через які країни йде фінансування тираній та хто стоїть за тими країнами, чиї спецслужби, фонди й фінансові установи. Подивіться кому належать мас-медія, які підбурють вас ненависті й лякають щодня, з ким фотографуються їх політики, відомі персони, кому вклоняються...П'ятниця, 13. Ізраїль одним ударом ракети, за кілька хвилин, ліквідував командувача КСІР, а також двох вчених ядерщиків Ірану в самому Ірані. А політичне керівництво чомусь ні, ще хай поседить.10 років правителі й воєначальники Росії та України безперешкодно катаються Євразією, під камерами супутників і ніхто їх не обстрілює. Бо уряди тиранів мають стояти, поки ви там не виб'єте один одного ненавидячи незнайомих вам людей тільки за приналежність по паспорту, кольору шкіри, мові, релігії чи президенту! Божевільні.Більше того, у світі вільному, будують аналогічну схему - коли деспотія стає обгрунтована зовнішнім ворогом. Для прикладу візьміть той же Іран, у 80ті це була вільна відкрита країна, а потім план щодо них змінився. Тому хазяї вільного світу вирощують узурпаторів світу рабського, аби ми, ненавидячи далекого Ірода, створили свого. Чиста психіатрія земних еліт. Вони хочуть бути образами богів, які створюють, контролюють та нищать тиранів і їх народи - особисто!Ви готові віддати своїх дітей в жертву тим богам, за чужі психічні розлади?!Вони створюють фінансову кризу, або користуються наявною - саме в грунті пороків людських. В суспільстві виникає запит на радикальні прості рішення. Далі вони фінансують жорстоких маргіналів, які пропонують ті рішення народу. Так виникає тиран, мов бур'ян він виростає серед бідності людської та гріхів. Два тирани - уже проблема для поля. Розмови про третю світову...Піклуйтеся про жнива свого життя, працюйте над своєю душею, щоб не бути пограбованим жатвою бідності духу людського.
👁 1,400 25-06-12 09:14
Ольга Голубовська (ФБ):Назначены первые 8 членов в консультативный комитет по вакцинам CDC. Вот информация о некоторых из них, что удалось найти: Доктор Роберт Мэлоун (я о нем писала ранее) - фундатор исследований мРНК (еще с 1980-х годов); сейчас утверждает, что эта технология использовалась не по назначению во время пандемии. Был забанен в Twitter во время пандемии за предупреждение о токсичности S-белка.Рецеф Леви - профессор Массачусетского технологического института, занимается анализом систем здравоохранения с использованием управления рисками и науки о данных. Высказывался о том, что данные о побочных эффектах вакцин неправильно обрабатываются и занижаются; считает, что с точки зрения эффективности и безопасности вакцина мРНК является «самым провальным медицинским продуктом в истории», при этом самым прибыльным. Доктор Коди Мейсснер - специалист по детским инфекционным заболеваниям из Дартмута, ранее входил в состав комиссий по вакцинам FDA и CDC. Поддерживал вакцинацию от COVID для пожилых людей, но поднял вопрос о соотношении риска и пользы для маленьких детей, выразил обеспокоенность по поводу того, как быстро инъекции мРНК стали вводиться в детский график.Доктор Джозеф Хиббельн: психиатр и бывший специалист по питанию в Национальном институте здравоохранения, известен изучением того, как диета влияет на работу мозга и иммунной системы. Доктор Джеймс Пагано: врач неотложной помощи с более чем 40-летним клиническим опытом, работал в комитетах, занимающихся вопросами интенсивной терапии и безопасности пациентов. Публичных заявлений о вакцинах против COVID или мРНК не обнаружено.Доктор Майкл Росс: врач-акушер-гинеколог с опытом работы в комиссиях по профилактике рака CDC, обладающий знаниями в области охраны материнства, также не был заметной публичной фигурой в дебатах о вакцине от COVID.Доктор Мартин Куллдорфф: эпидемиолог в Гарварде, один из авторов Великой декларации Баррингтона (см. ниже). Публично выступил против обязательной вакцинации от COVID-19 и раскритиковал политику CDC, также ставил под сомнение долгосрочную безопасность платформ мРНК, особенно для молодых людей. Специализируется на методах раннего выявления эпидемий и оценке безопасности вакцин. Швед по происхождению. В 2022 году был уволен из Гарварда. Напомню, что в Декларации Грейт-Баррингтон (октябрь 2020) предлагалась стратегия «целенаправленной защиты» уязвимых групп вместо жёстких локдаунов. Авторы выступали за возвращение к нормальной жизни молодых и здоровых, полагая, что это приведёт к формированию популяционного иммунитета. Кроме Куллдорффа, авторами выступили Сунитра Гупта (эпидемиолог Оксфордского университета) и Джей Бхаттачарья (профессор медицины и экономики здравоохранения в Стэнфорде). После открытой публикации, декларацию подписали около 15 000 учёных и медицинских работников, включая Джона Иоаннидиса, эпидемиолога из Стэнфорда, известного исследованиями достоверности научных данных.Получается, что мы таки на пороге грандиозного шухера 🤷‍♀️
👁 1,900 25-06-09 06:34
Вадим Неч-в (ФБ):‼️ Мусора завели кримінальну справу на ветерана, якому вони ж і зламали протез...Крім того, мусора зараз активно закуповують "відбілюючі" дописи на телеграм-каналах з цього приводу. Якщо державні підори, які організовують педофільські фестивалі, та мусора, які б'ють ветеранів, важливіші за військових, завдяки яким ця держава ще існує, та молодих патріотів, які готуються замінити військових — можливо саме час провести ротацію серед правих підрозділів, печерні гомофоби роз'їхалися б по домам, а на їхні позиції зайшли б браві мусора та райдужні мутанти. Але цього, звісно ж, не буде. Війна, як би хто не бажав воювати вічно та як би голосно про це не розповідав, рано чи пізно закінчиться. Залежно від того, як вона закінчиться, в кращому випадку незадоволені результатами війни військові роз'їздуться по залишкам нашої країни. Кого не покладуть "лікуватися", хто не застрелиться або не повіситься, а буде спиватися або навіть залишиться зі здоровим, з певними обмовками, глуздом, та буде незадоволений новим станом справ — тих мусора боятимуться більше, ніж боялися мобілізації.До політики також мало хто з нас дійде. І якщо хтось думає, що ці мусора, які вчора затримували та били консервативне студентство, ламали військовим з ампутаціями протези, раптом стануть поважати ветеранів, будуть прямо в автозаках люб'язно пропонувати енергос з тушлом, а не отримають зелене світло щоб чинити ще більші безчинства до категорії людей, яку вони назвуть "особливо небезпечною" — краще зняти рожеві окуляри вже сьогодні.
👁 2,400 25-06-08 06:41
Сергій Медвідь: В останній час я пишу у ФБ мало. Та і про що писати? Про війну? То хай пишуть військові експерти, очевидці… Але, сьогодні, мене вразив допис військового медика, якого затримало ТЦК і три дні, його та інших у нелюдських умовах, тримали у підвалі. Я думаю, що багато з вас ознайомилися із цим дописом. У нас йде жорстока війна. Ворог безжалісний. Путін розуміє, що його владу тримає на плаву, лише, ця війна. Зупинитися вони уже не можуть, але і перемогти не можуть і єдине на що він очікує і робить для цього все щоб появилася якась «Врадієвка» чи «майдан» в середині України. Колись, один американський історик сказав: «Велику націю перемогти зовні не зможе ніхто, якщо її не розвалять з середини.». Чи не на це надіється Путін? Адже, якщо оглянутися навкруги, то під прикриттям війни у країні твориться наруга у правовому полі, соціальному, комунальному, бюджетному і куди не глянь то якесь безладдя, корупція і злочини які створені штучно і свідомо. Окрема група людей, яка займає владні кабінети вирішила, що їм можна все. Конституцію – на паузу і лише диктатура влади поза законом. У нас всі залишаються на своїх місцях від Кабміну і до чиновника середньої ланки. Значить – «Правильним шляхом йдуть «товарищі». Тож, знаючи характер українців, що вони починають діяти лише після того як їх клюне «жарений півень»… Чи не на це надіється Путін? А «жарений півень» українців уже клює давно, але українці розуміють, що спочатку варто знищити зовнішнього ворога, а потім розібратися із внутрішнім. Але ж це терпіння не безмежне і якась загнана у безвихідь та спровокована, частина суспільства, може вибухнути. То чи не на це надіються деякі представники влади підігруючи Путіну, коли судять патріотів, а випускають злочинців, коли закривають очі на корупцію, коли під час війни перекладають тротуари, а потім шукають гроші на оборону, коли дозволяють проводити, під час війни, якісь марші ЛГБт, щоб потім охороняти їх сотнями поліцейських та кидати за грати тих хто проти цього… І цей список можна продовжувати і продовжувати. Тому і постає питання – Чи такі дії не руйнують Україну зсередини, та чи не приведуть до якоїсь внутрішньої революції в угоду росії, якщо їх зразу не присікати, а винних не судити військовим трибуналом?
👁 1,800 25-06-02 10:06
Ольга Голубовська:Я всегда избегала вопросов о происхождении SARS-CoV-2, потому как считаю, что правда все равно будет скрыта за семью замками. Но этот вопрос, конечно, волнует буквально всех. Как клиницист, инфекционист, я понимала, что болезнь «однозначно неоднозначна», противоречива, не похожа ни на одно другое инфекционное заболевание, при этом достаточно заразна. В этом вопросе я придерживалась мнения ведущих вирусологов и молекулярных биологов, которые были практически однозначны в своих убеждениях, что вирус создан лабораторно. Буквально вчера вышла интересная статья в The Telegraph, посвященная обоснованию гипотезы лабораторного происхождения пандемии COVID-19. Ее автор - Мэтт Ридли - ученый-зоолог, популяризатор науки, известный своими работами в области эволюционной биологии, экономики и научной публицистики, автор нескольких книг. Основные положения статьи. 1. Уханьский институт вирусологии (WIV) активно собирал и изучал коронавирусы летучих мышей, включая вирусы, близкие к SARS-CoV-2, из отдаленных регионов, таких как Юньнань и Лаос. В институте проводились эксперименты по созданию химерных вирусов и тестированию их на клетках человека и гуманизированных мышах, иногда при недостаточных уровнях биобезопасности (BSL-2). 2. Сайт расщепления фурином: уникальная особенность SARS-CoV-2 — наличие сайта расщепления фурином, отсутствующего у других сарбековирусов (SARS-related coronavirus). Это повышает его заразность для человека. В статье упоминается предложение проекта DEFUSE (2018) ( см. ниже), в котором WIV и EcoHealth Alliance планировали вставлять такие сайты в сарбековирусы.3. Секретность WIV: институт закрыл доступ к своей базе данных вирусов в сентябре 2019 года, до начала пандемии, и не предоставил информацию о своих экспериментах. Также были обнаружены неопубликованные вирусы, близкие к SARS-CoV-2, собранные в шахте Модзян, где в 2012 г. произошел инцидент с заражением шахтеров.4. Опровержение альтернативных гипотез: • Рынок морепродуктов в Ухане: исследования не нашли зараженных животных или следов вируса в цепочке поставок. Эпидемиологические данные также указывают на более раннее появление вируса (сентябрь-октябрь 2019). • Панголины и другие животные: гипотеза о панголинах как промежуточных хозяевах была опровергнута, так как их вирусы оказались недостаточно близки к SARS-CoV-2 и не имели сайта расщепления фурином. • Естественное заражение в дикой природе: вероятность того, что вирус был занесен человеком из отдаленного региона в Ухань без вспышек в промежуточных местах, считается низкой.5. Критика научного сообщества: автор обвиняет научные журналы (Nature, Science) и некоторых ученых в игнорировании или поверхностном рассмотрении гипотезы лабораторной утечки из-за страха вызвать споры. Он также отмечает недостаточную прозрачность со стороны китайских ученых и властей.5. Исторические прецеденты: в статье приводятся примеры прошлых лабораторных утечек (например, грипп H1N1 1977 года, SARS в 2003-2004 годах), подчеркивая, что такие инциденты не редкость. Достаточно аргументированное, на мой взгляд, изложение гипотезы лабораторного происхождения COVID-19, подкрепленное ссылками на научные данные и документы DEFUSE. Это то, о чем сразу говорили крупнейшие ученые, такие, как первооткрыватель ВИЧ, Нобелевский лауреат Люк Монтанье. P.S. DEFUSE — название проекта, предложенного в 2018 г. EcoHealth Alliance в сотрудничестве с WIV и другими учреждениями. Проект занимался всем тем, что описано выше, включая расширение базы данных сарбековирусов, создания рекомбинантных вирусов, вставкой сайтов расщепления фурином, созданием вакцин и т.д. Интересно, что существование проекта DEFUSE не разглашалось, пока не произошла утечка в СМИ в сентябре 2021 г., что усилило подозрения о возможной причастности WIV к пандемии.https://www.telegraph.co.uk/news/0/covid-19-lab-leak-origin-most-likely-matt-ridley/