Source
🇺🇦Свині Біжуть | Колись проводився експеримент. Його суть була в тому, що якщо уявити а...
372 Views/Reach
2024-12-06 20:59
Message №10229
Колись проводився експеримент. Його суть була в тому, що якщо уявити автомат з грошима, який видає нам 10 доларів і інший, що видає 5, то якщо гравцю першого автомата цей автомат почне видавати по 5 баксів це буде сприйматися гірше, ніж якщо б автомат віддавав 5 від самого початку. Наш мозок скоріше множить імпакти від емоцій, а не складає їх. Якщо імпакт падає, то ми відчуваємо себе гірше.Російська економіка має величезні проблеми. У нормальної країни не обвалюється національна валюта за добу, а потім центробанк починає це глушити інтервенціями. Це не значить, що рухнум скасовується, це значить, що поки у цб рф є ресурси тормозити подібне. Принаймні за цю фазу війни в нас таких рухнумів було принаймні три, при тому два з них цього року. Але знову ж таки, в здоровій економіці щоб валюта так скакала має статися щось неординарне, а вона припинила бути здоровою.А що найбільш головне, так це те що рф взагалі не бореться із причинами цих стрибків. Причина перегріта економіка, причина падіння віддачі від інвестицій, причина дефіцит бюджету, причина падіння стимулів інвестувати в реальний сектор, тому що дохідність нижче депозитів. Мета цб стримувати інфляцію, що практично неможливо без сповільнення ділової активності. Але це не позбавляє стрибків.Більше того, навпаки, рф планує наступного року, робити все що веде до цих причин більше, краще, веселіше. Але, торгували веселились, звели бюджет прослезились. Загальний наратив в інфополі був про те, що долар поплив, і от на горизонті маячить рухнум. І маячить він саме в формі долара по 200, який от от буде. Ймовірність, що він буде є. Не висока, але є. Тому що це ще не почала дешевшати нафта, а стагфляція тільки на порозі, а не настала. Але вся увага була зафіксована на курсі. І тепер коли цб почав робити вочевидь речі, щоб хоча б замаскувати симптоми все це виглядає як просто зрада. Обіцяли давати 10 доларів, а дали 5.У людей жевліла надія, що перемога. Але часом статус боротьба триває ще більш тяготний та тривожний ніж зрада. Блогери певно несуть відповідальність за кукуху їх читачів. Я відчуваю певну провину за те, що трошки теж не пояснив те, чому радію. А цей пост взагалі звучить надто по шапкозакидацькі. Приношу вибачення.