Source
Суспільне Миколаїв | Президент України Зеленський дав інтерв'ю білоруському медіа «Дзеркало...
4 070 Views/Reach
2026-02-23 11:29
Message №62127
Президент України Зеленський дав інтерв'ю білоруському медіа «Дзеркало». Головне, що сказав:🔹Про «Орєшнік»: «НАТО повинно дивитися на «Орєшнік» як на легітимну ціль. Наступний крок — це підготовка майданчика для розміщення «Орєшніка» у Білорусі. Це все про нові кроки, які залежать від Лукашенка. Білоруси повинні розуміти всі ризики».🔹Про ретранслятори «Shahed» у Білорусі: «Це нова техніка, яка допомагає вражати людей і енергетику. Завдяки ним йде коригування. Ми зробили все, щоб трьох-чотирьох ретрансляторів не було».🔹Про військові навчання Росії та Білорусі: «Ми подивимося, наскільки вони будуть великими. Але коли вони були масованими, почався наступ. Це великі ризики для України».🔹Про санкції проти Лукашенка: «Це перший крок. Ми розвиватимемо це. Зараз працюємо над юридичним базисом для продовження санкційної політики. Це стосуватиметься не лише Лукашенка, а і його оточення, синів тощо».🔹Про військову допомогу Росії: «Ми слідкуватимемо за допомогою, яку Лукашенко дає. Ми не піднімали це питання з американською стороною, але будемо включатися і проговорювати зі США, що так не може бути. Він допомагає вбивати цивільних».🔹Про полонених: «Близько семи тисяч українців перебувають у тюрмах Росії. Я не вважаю, що вони чимось відрізняються від тюрем Білорусі. Це однакові режими, з ненавистю до людей. Це непросто — визволити людей. Про все треба домовлятися. Американці знайшли, як обміняти».🔹Про відносини українців і білорусів: «Я дуже хотів би, щоб війна закінчилась і щось змінилося у відносинах між країнами. Білоруський народ не починав війну проти України. Думаю, що це наймудріший вибір або статус, в якому треба залишатися білорусам».