📜Сьогодні з нагоди 12-ї річниці з дня створення Національної гвардії України генеральний директор ПАЕС Вячеслав Стоянов поздоровив захисників, які охороняють й обороняють об’єкти енергокомплексу. Очільник підприємства подякував воїнам за сумлінну службу та передав вітальний адрес командиру військової частини Олегу Худолію.«Ми пишаємося, що саме ваш підрозділ захищає наші об’єкти. Ви показали свою хоробрість у березні 2022 року й надалі працюєте для держави», – сказав Вячеслав Стоянов.Також за особисту мужність і самовіддані дії в захисті державного суверенітету й територіальної цілісності України оголосили подяку вісьмом військовослужбовцям:✅Дмитру Боднару, молодшому сержанту;✅Сергію Бузницькому, штаб-сержанту;✅Вадиму Гаєвському, головному сержанту;✅Володимиру Зварішину, солдату;✅Анні Івахненко, штаб-сержантці;✅Олегу Мазілкіну, старшому солдату;✅Сергію Ніколаєнку, штаб-сержанту;✅Андрію Черкасу, старшому солдату.«Від себе особисто та від нашого колективу хочу подякувати всім працівникам атомної станції за вагому підтримку, яку ви здійснюєте щоденно. Кожен військовослужбовець відчуває це. З вашою допомогою Перемога буде за нами», – наголосив командир військової частини Олег Худолій.
🇺🇦Сьогодні в Україні відзначають День Національної гвардії.Особливі слова привітання адресуємо бійцям військової частини, які охороняють і обороняють об’єкти філії «ВП «Південноукраїнська АЕС». Для вас – це професійне свято, а для атомників – нагода висловити щиру вдячність тим, хто стоїть на варті безпеки стратегічно важливого державного об’єкта.Історія формування, що охороняє та обороняє Південноукраїнський енергокомплекс, налічує понад 40 років. Ще в травні 1982 року, під час будівництва електростанції, перші 74 військовослужбовці розпочали забезпечувати захист підприємства. Відтоді змінилися покоління особового складу, проте незмінними залишалися висока дисципліна, відповідальність і відданість присязі.З 2014 року військовослужбовці підрозділу залучалися до виконання завдань у районі проведення антитерористичної операції, а з 24 лютого 2022-го – у складі Сил оборони продовжують виконувати бойові розпорядження із захисту державного суверенітету в районах бойових дій і здійснюють охорону й оборону об’єктів критичної інфраструктури ПАЕС.Виняткової важливості їхня служба набула в критичні дні березня 2022 року, коли ворог перебував за кілька десятків кілометрів від Південноукраїнської АЕС. Злагоджені та професійні дії особового складу гарантували фізичну безпеку, порядок і спокій працівників енергокомплексу.У професійне свято Національної гвардії України дякуємо бійцям військової частини за мужність і відданість справі. Зичимо міцного здоров’я, мирного неба, родинного тепла та незламної віри в Перемогу!
Весняні канікули для старшокласників з Миколаївської області – це не лише час для відпочинку, а й можливість замислитися над майбутньою професією. На Південноукраїнської АЕС триває системна профорієнтаційна робота: з березня до кінця травня заплановано охопити понад тисячу учнів. Водночас у період канікул фахівці додатково організовують зустрічі для старшокласників – за запитами ліцеїв.Цього разу на екскурсію завітали дві збірні групи старшокласників із Дорошівського ліцею та Великомечетнянського ліцею Кривоозерської селищної ради. Учні дізналися про принципи роботи атомної електростанції, вимоги до фахівців та перспективи працевлаштування у галузі.«Наша мета – показати молоді реальні масштаби підприємства, його можливості та перспективи. Ми хочемо, щоб старшокласники побачили: сучасна, престижна робота може бути поруч. І щоб вони розуміли – тут, у рідному регіоні, є можливість реалізувати себе, побудувати кар’єру та стати частиною сильної професійної команди», – зазначає фахівчиня зі зв’язків з громадськістю та пресою управління зв’язків з громадськістю і медіа ПАЕС Олена Болотських.
Підтвердження художнього звання творчих колективів відбувається раз на три роки. Фахове журі, до складу якого входять провідні спеціалісти Миколаївського обласного центру народної творчості, бере до уваги рівень виконавської майстерності, жанрову та стилістичну різноманітність репертуару, концертну діяльність. Днями три творчі колективи ПК «Енергетик» філії «ВП ПАЕС» вкотре переконали експертів у своєму хисті та зберегли заслужений статус.Народний інструментальний ансамбль «Візерунки» успішно підтвердив звання «народний колектив», яке має з 2017 року. Сьогодні до складу ансамблю входять 12 музикантів та 4 вокалісти, з яких 8 – працівники Південноукраїнського енергокомплексу. Вік учасників – від 28 до 74 років. Різноманіття інструментів, за допомогою яких вони створюють музичні шедеври, вражає: барабани, конги, бас- і соло-гітари, акордеон, скрипки, бандури, труба, еуфоніум, клавішні та флейта.Репертуар «Візерунків» охоплює джазові, сучасні естрадні та народні композиції, а також авторські твори й музику зарубіжних композиторів, що дозволяє колективу залишатися цікавим для широкого кола слухачів.Ансамбль активно бере участь у конкурсах і фестивалях різного рівня. За останні роки «Візерунки» здобули п’ять Гран-прі на обласних конкурсах, стали переможцями всеукраїнських і міжнародних конкурсів у Львові та Трускавці. У 2025 році колектив виборов перше місце та отримав спеціальний приз міського голови на міжнародному фестивалі-конкурсі мистецтв «Яскраві таланти весни» у Кам’янці-Подільському.Керівник народного інструментального ансамблю «Візерунки» – Геннадій Мітченко.
🌡️23 березня – Всесвітній день метеоролога.Професійне свято відзначає колектив відділу охорони навколишнього середовища (ВОНС) Південноукраїнської АЕС.Праця метеорологів атомної станції – більше, ніж щоденні спостереження за погодою. Це – відповідальна й надзвичайно важлива складова безпечної та стабільної роботи енергетичного підприємства. Група метеорологічних спостережень ВОНС на відомчому майданчику розпочала відстеження атмосферних умов у 1991 році. З того часу вона безперервно забезпечує філію оперативною та достовірною інформацією про погодний режим в районі розташування АЕС.Своєчасні повідомлення про небезпечні та стихійні явища, посилення вітру, тумани, ожеледицю чи хуртовини допомагають підрозділам підприємства ухвалювати виважені рішення, запобігати ризикам і забезпечувати дотримання норм охорони праці. Дані відділу використовуються під час розроблення аварійних планів, аналізу безпеки енергоблоків, проєктування та реконструкції об’єктів, у прогнозуванні можливого впливу на довкілля.🎉Колеги, ваш професіоналізм є запорукою якісного метеорологічного забезпечення енергокомплексу. Тож зичимо нових професійних здобутків і сприятливої погоди – як у щоденній праці, так і в особистому житті!
🏊♂️ Цієї суботи в басейні спорткомплексу «Олімп» долали м’який спротив води на швидкість. Відбулися змагання з плавання в межах 36-ї спартакіади ПООП. Це шостий вид спорту, в якому цьогоріч команди виборювали титул переможниці. Програма змагань традиційно передбачала дистанції 50 м вільним стилем і естафету 4х25.👥 У запливах взяли участь майже 100 представників від 16 команд. Чоловіки виборювали звання кращого в трьох вікових категоріях, а жінки – у двох.💬 «Змагання пройшли в напруженій боротьбі, було цікаво, особливо в естафеті. Несподіванок не сталося - хто брав активну участь у тренувальному процесі, той, зрештою, заслужено піднявся на п’єдестал. Переможець і призери в командному заліку цьогоріч розподілилися в тому ж порядку, що торік», – зазначив завідувач сектору навчально-спортивної роботи СК «Олімп» УСО ПАЕС Олександр Бурцайло.Плавання залишається одним з найменш травматичних видів спорту, який гармонійно розвиває м'язи, зміцнює серцево-судинну та дихальну системи, підходить для будь-якого віку.💬 «Зверніть увагу, що переможцем в естафеті, у командному заліку стала команда цеху-ювіляра ЕРП. Він не лише домагається результатів у ремонті обладнання енергоблоків, а й демонструє яскраві спортивні досягнення. Це підтверджує, що плавання не виснажує, а лише відновлює та зміцнює. Присутність представників команди Ради ветеранів серед призерів є ще одним доказом користі цього виду спорту», - акцентує заступник генерального директора ПАЕС з управління інфраструктурою Андрій Петрук.В особистій першості серед чоловіків перемогли:🏅 Ростислав Шуба (ЕРП) - у категорії до 35 років;🏅 Євген Муляр (ЕРП) - у категорії 35-49 років;🏅 Олександр Букар (ТЦ-1) - у категорії 50+.Серед жінок перші місця посіли:🏅 Світлана Коваленко (УСО) - у категорії 35+;🏅 Юлія Купченко (УСО) - у категорії до 35 років.🏁 В естафеті на першому місті команда ЕРП, на другому – електроцех і на третьому – АУП.🏆 У командному заліку найшвидшими стали:🥇 енергоремонтний підрозділ;🥈 електричний цех;🥉 управління соціальних об’єктів.Фото управління соціальних об'єктів філії "ВП ПАЕС"
Делегація Південноукраїнської АЕС взяла участь у конференції трудового колективу АТ «НАЕК «Енергоатом» з виконання Колективного договору за 2025 рік. Захід відбувся 19 березня в Києві. Про основні виробничі показники енергокомпанії та перспективи розвитку товариства доповів очільник Енергоатома Павло Ковтонюк. За його словами, у 2025 році українські АЕС згенерували понад 54 млрд кВт·год електроенергії, що становить 100,8% від плану. За послугу ПСО (покладених соціальних зобов`язань на учасників енергоринку) сплачено 166,2 млрд грн, до Державного бюджету України перераховано понад 44,5 млрд грн. Незмінною протягом звітного періоду залишалась соціальна політика Енергоатома. Персонал стабільно отримує заробітну плату, компанія піклується про здоров`я працівників, забезпечує функціонування соціально-культурних об`єктів у містах-супутниках, підтримує працівників окупованої Запорізької АЕС, які наразі працевлаштовані до інших підрозділів товариства, а також системно допомагає Силам оборони України. У конференції також взяли участь виконавчий директор з персоналу Енергоатома Богдан Шмигельський, голова ППО АТ «НАЕК «Енергоатом» Сергій Снітков і голова Атомпрофспілки Валерій Матов. Вони підкреслили плідність співпраці та конструктивний діалог, спрямований на захист трудових прав і розвиток соціальних гарантій працівників.Конференція визнала Колективний договір в цілому виконаним, за винятком окремих пунктів, що стосуються житлово-побутового обслуговування, погодила спільні рішення, ухвалені протягом звітного періоду. Делегати підтримали намір розпочати переговори щодо продовження дії чинного Колективного договору на період 2027-28 років.
Південноукраїнські атомники вже розпочали підготовку до наступного осінньо-зимового періодуНа Південноукраїнській АЕС проведено першу організаційну зустріч з підготовки до осінньо-зимового періоду 2026-2027 років. Ініціювали нараду представники виробничо-технічної служби. Відкриваючи засідання, начальник ВТС зазначив, що успішне проходження цього зимового сезону - не привід для послаблень. Зважаючи на те, що повномасштабне вторгнення росії триває, підготовку до наступних холодів треба розпочинати вже зараз. «На Південноукраїнській АЕС розроблено низку організаційно-технічних заходів із підготовки філії «ВП ПАЕС» до роботи в період зимового максимуму 2026-2027 років. Розроблений нами план передбачає виконання 213 робіт у 16 напрямах. Кожна робота є надзвичайно важливою, тому підготовку ми розпочинаємо заздалегідь і будемо ретельно контролювати її виконання. Упевнений, що завдяки цьому ми зможемо підійти до наступного сезону максимально підготовленими», - зазначив начальник виробничо-технічної служби Південноукраїнської АЕС Павло Попов. Організація та проведення своєчасної підготовки до зими є запорукою забезпечення надійної та безаварійної роботи устаткування Південноукраїнського енергокомплексу, безперебійного постачання споживачам електричної, теплової енергії та води, а також створення нормальних умов праці для персоналу під час осінньо-зимового періоду.
Чотири роки тому – о 12 год 14 хв 16 березня 2022-го – Україна зробила переломний крок для своєї енергетичної незалежності: національна енергосистема синхронізувалася з європейською мережею операторів системи передання електроенергії ENTSO-E (European Network of Transmission System Operators for Electricity). Ключову роль у цьому процесі відіграли українські атомники, зокрема Південноукраїнської АЕС. Підготовка до об’єднання з європейською енергосистемою розпочалася заздалегідь. Фахівці станції осучаснили обладнання, удосконалили системи регулювання потужності енергоблоків, впровадили інноваційні системи контролю та автоматизації. А в жовтні 2020 року успішно провели випробування системи збудження турбогенератора двох енергоблоків № 1 і № 2, пізніше – на третьому. Результати тих тестувань засвідчили спроможність систем забезпечувати необхідні режими роботи блоків відповідно до європейських стандартів стабільності та надійності енергосистеми.Особливу увагу приділяли здатності енергоблоків оперативно реагувати на зміни навантаження в об’єднаній енергомережі. Після початку повномасштабного вторгнення процес синхронізації було значно прискорено. Українські енергетики разом із європейськими партнерами в рекордно короткі строки завершили необхідні технічні та організаційні процедури. І 16 березня 2022 року українська енергосистема стала частиною європейського енергетичного простору.Об’єднання посилило енергетичну безпеку та незалежність України та відкрило нові можливості для інтеграції з європейським ринком електроенергії. Чотири роки великої війни та постійні масовані атаки на енергетичні об’єкти довели, що синхронізація вітчизняної енергомережі з ENTSO-E була стратегічно правильним і надзвичайно важливим рішенням. #ІсторіяПАЕС
🏓Динаміка, гнучкість, швидкість і блискавична реакція. Саме вони панували в ігровій залі спорткомплексу «Олімп» Південноукраїнської АЕС цими вихідними. Там тривали змагання з настільного тенісу в межах 36-ї спартакіади ПООП. Це п’ятий вид спорту нинішньої олімпіади атомників. Звання найкращої виборювали 16 команд. «За останні декілька років – це найбільша кількість учасників. З’явилися нові команди, які раніше не брали участі у змаганнях. Можна констатувати, що серед атомників зростає популярність як настільного тенісу, так і самої спартакіади. Відповідно, стає вищою конкуренція, що додає спортивного азарту та зацікавленості», – зазначив завідувач сектору навчально-спортивної роботи СК «Олімп» УСО ПАЕС Олександр Бурцайло. Ігри відбувалися за коловою системою. У складі кожної команди – троє учасників: двоє чоловіків та одна жінка. Їхніми зусиллями призові місця вибороли команди:🥇енергоремонтний підрозділ;🥈військова частина, що охороняє ПАЕС;🥉управління виробничо-технічної комплектації. В особистій першості перемогу здобули представниця команди УВТК Юлія Сємчева та працівники ЕРП Олександр Федчунов і Олег Значко.