Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - Південноукраїнська АЕС
Added 14 Jul 2024

Південноукраїнська АЕС

@sunppnews
Number of subscribers: 2 905
Photos: 8,109
Videos: 1,330
Links: 323
Description:
Офіційний канал Південноукраїнського енергокомплексу

👥 Number of subscribers

2 905
Average/Day:: -1
Average/Week:: -3
Average/Month:: +43

👁️ Average views per message

901
Average/Day:: 970
Average/Week:: 768
ERR: 31.02%

📊 Messages per Day

1.5
Last day: 5
Week average: 2.1
Average per day: 1.5

Status change history

Officially not confirmed 2024-07-14

Wall

Telegram statistics channel

🏁Завершився цикл профорієнтаційних занять для старшокласників Південноукраїнської територіальної громади. Заходи тривали з 3 по 21 квітня. За цей період фахівці ПАЕС охопили 277 учнів 10-х класів усіх ліцеїв міста. Під час зустрічей дітей знайомили з роботою Південноукраїнського енергокомплексу, затребуваними професіями та можливостями навчання й подальшого працевлаштування в ядерній галузі.Учням розповідали про перспективи розвитку атомної енергетики, систему тристоронніх договорів «АЕС–ЗВО–студент», соціальні гарантії для працівників, а також про профільні навчальні заклади, де можна здобути затребувані в галузі спеціальності. Окрему увагу приділили практичній частині – екскурсанти побували на повномасштабному тренажері ПАЕС, де оперативний персонал підприємства підвищує свою кваліфікацію. «Такі зустрічі допомагають краще зрозуміти, які можливості є поруч і як можна побудувати свою кар’єру», – поділився учень 10-Б класу Дмитро Соломко.Педагоги зазначають, що подібні заходи мають практичну цінність для учнів. «Дітям важливо не лише почути про професії, а й побачити реальне виробництво, зрозуміти, які знання їм знадобляться та які перспективи відкриваються», – підкреслила класна керівниця 10-Б класу Південноукраїнського ліцею №5 Наталя Бишева. Профорієнтаційні зустрічі продовжуються. Наступними на підприємство завітають старшокласники сусідньої Олександрівської громади, для яких також проведуть інформаційну бесіду та ознайомчу екскурсію на ПАЕС.
👩‍🚒Вітаємо з професійним святом людей, в обов’язки яких входить запобігання пожежам, їх виявлення, ліквідація та мінімізація наслідків. Шановні вогнеборці, з Днем пожежної охорони! Для атомної енергетики безпека – це безумовний стандарт роботи. У складній архітектурі захисту АЕС ваша роль є фундаментальною. Тож висловлюємо сьогодні особливу вдячність фахівцям державних підрозділів рятувальних частин і загонів, які перебувають на бойовому посту, та колективу відділу пожежної безпеки служби відомчого нагляду та пожежної безпеки Південноукраїнської АЕС.Колеги, Ваш щоденний кропіткий контроль за дотриманням правил під час проведення вогненебезпечних робіт, жорсткий нагляд і принциповість у питаннях профілактики – той невидимий щит, який запобігає самій можливості виникнення загрози. Безпечна експлуатація атомного об’єкта неможлива без вашої дисципліни та глибокої експертизи. Дякуємо вам за самовідданість, за відвернені інциденти та за ту впевненість, яку ви даруєте колективу ПАЕС.Нехай ваш професіоналізм і надалі залишається гарантом надійності та безпеки всіх процесів виробництва!
📈ПАЕС інвестує в майбутнє галузі На базі Південноукраїнської АЕС відбувся День профільних закладів вищої освіти — масштабний профорієнтаційний захід, що об’єднав провідні технічні університети України, енергетиків, молодь, а також представників міської влади, управління освіти та центру зайнятості. Це була не просто зустріч, а відкритий діалог освіти й виробництва. Представники ЗВО ознайомилися з роботою енергокомплексу, поспілкувалися з керівниками підрозділів і обговорили підготовку майбутніх фахівців. Йшлося про сучасні виклики освіти в умовах воєнного стану, зокрема онлайн-формат навчання. Окрему увагу приділили організації виробничої та переддипломної практики. Пролунали пропозиції щодо посилення практичної спрямованості навчання. Під час круглого столу «Соціальний діалог заради майбутнього атомної енергетики» говорили про головне — як сформувати сильний кадровий потенціал і створити умови, щоб молодь залишалась працювати в громаді. Для майбутніх абітурієнтів провели профорієнтаційну зустріч: молодь дізналася про можливості навчання та перспективи роботи в атомній енергетиці. Окремо відбулася розмова представників ЗВО з батьками старшокласників. 🤝Генеральний директор філії ВП ПАЕС Вячеслав Стоянов підкреслив: «Сьогодні ми обговорили вдосконалення профорієнтаційної роботи, підвищення мотивації молоді до технічних спеціальностей і наближення навчання у ЗВО до реальних потреб підприємства. Це дозволить підвищити якість підготовки випускників і залучити освічених молодих фахівців. Ми зацікавлені у спеціалістах широкого профілю. Молоді пропонуємо гідну заробітну плату, систему пільг і соціальних гарантій, що постійно вдосконалюється, а також можливості для гармонійного розвитку».
🪨Енергетики навели лад біля скелі «Пугач»До Дня довкілля в Україні працівники Каскаду ГЕС-ГАЕС Південноукраїнського енергокомплексу вкотре долучилися до доброї справи з прибирання від побутового сміття схилів Південного Бугу. Перед Великоднем гідроенергетики традиційно очистили від побутового сміття берег уздовж річки, вище за течією - ділянку на яку виходять щороку. Цього разу вперше вирішили прибрати ще й територію навколо скелі «Пугач» - улюбленого місця відпочинку містян, з якого відкриваються дивовижні краєвиди на річку.«Ми прийшли сюди, бо розуміємо: якщо не ми, то хто? Хочеться, щоб люди відпочивали в чистоті та самі берегли цю красу. Маємо дбати про довкілля заради майбутнього наших дітей», - поділився ініціатор толоки, заступник головного інженера каскаду ГЕС-ГАЕС із забезпечення виробництва та ремонту Дмитро Аркатов.За короткий час було зібрано декілька десятків мішків побутового сміття, зокрема пластикових пляшок, які залишають за собою відвідувачі. На жаль, учасники екологічної акції констатують, що не всі містяни мають звичку прибирати за собою після відпочинку. Проте справжня турбота про чисте довкілля починається з відповідальної поведінки кожного у повсякденному житті.Марафон чистоти в місті енергетиків триває і має завершитися загальноміською толокою, на яку закликають вийти 25 квітня. Взяти активну участь у ній планують також працівники енергокомплексу.
Представники Дирекції та відокремлених підрозділів АТ «НАЕК «Енергоатом» долучилися до ярмарку вакансій «Кар’єрний експрес можливостей», організованого Київським міським центром зайнятості спільно з Укрзалізницею. Усі охочі мали змогу ознайомитися з актуальними вакансіями, отримати інформацію про працевлаштування та перспективи професійного розвитку в атомній енергетиці. Філію «ВП «Південноукраїнська АЕС» представили провідна інженерка управління кадрів Алла Мосяєва та інженерка управління зв’язків з громадськістю і медіа Влада Тішкова. Вони активно спілкувалися з відвідувачами, надавали вичерпну інформацію про підприємство та можливості працевлаштування. «Ми поспілкувалися з великою кількістю зацікавлених людей. Відвідувачі цікавилися як технічними, так і гуманітарними спеціальностями — від інженерів і машиністів кранів до юристів, бухгалтерів, ІТ-фахівців і журналістів. Особливо приємно було бачити молодь і внутрішньо переміщених осіб, які шукають нові можливості», — зазначила Влада Тішкова. Важливо, що частина кандидатів одразу подала резюме — анкети заповнювали просто під час заходу та передавали фахівцям кадрової служби. Також відвідувачам розповідали про місто-супутник підприємства, умови життя та соціальну інфраструктуру для тих, хто розглядає можливість переїзду. Енергоатом відкритий до нових фахівців і підтримує професійний розвиток молоді.
🛡️🛠️13 квітня в Україні професійне свято відзначають люди, чия праця – це основа національної безпеки та захисту державного суверенітету. Сьогодні – День працівника оборонно-промислового комплексу України. Саме завдяки їм українське військо отримує необхідне озброєння, техніку та сучасні рішення, що допомагає нашій країні відстоювати незалежність.Визначальну роль у зміцненні безпеки нашої країни вносять і атомники. Зокрема енергетики Південноукраїнського енергокомплексу, які стоять у авангарді з виробітку електроенергії та допомоги захисникам. У складних умовах воєнного часу колектив ПАЕС підтримує роботу критичної інфраструктури України та забезпечує життєдіяльність мільйонів громадян. Окрім цього, працівники атомної станції активно допомагають українським воїнам на передовій, об’єднують зусилля заради спільної мети – миру, стабільності та світлого майбутнього країни.Висловлюємо щиру подяку всім, хто зміцнює обороноздатність нашої держави, підтримує енергетичний фронт і наближає нашу Перемогу.Слава Україні! Слава її Героям!
💙💛 Привітання керівника Енергоатома Павла Ковтонюка з Великоднем!Шановні друзі, колеги та партнери!Щиро вітаємо вас із Великим святом Воскресіння Христового!Великдень нагадує про силу віри, надію та незламність духу. Це час, коли ми особливо цінуємо підтримку близьких, родинне тепло та можливість бути разом.Сьогодні Україна проходить непросте випробування. Багато наших захисників зустрічають це свято далеко від своїх родин – на передовій, боронячи свободу і майбутнє держави. Серед них і працівники атомної галузі. Ми щиро вдячні кожному воїну за мужність і відданість Україні.У ці дні колектив АТ «НАЕК «Енергоатом» продовжує виконувати свою важливу місію – забезпечувати стабільну роботу енергосистеми та надійне електропостачання для країни. Щоденна праця наших фахівців є внеском у стійкість держави та підтримку її енергетичної незалежності.Нехай світло Великодня наповнить ваші домівки миром, добром і злагодою, подарує віру, сили та впевненість у завтрашньому дні. Бажаємо міцного здоров’я, благополуччя та якнайшвидшого настання справедливого миру для України.Христос Воскрес!Воістину Воскрес! 🥚EA 🇺🇦 |FB😎|YT📹👥|IN🔗|IG🕊|TH🧵
⚛️🎓 Перспективний кар’єрний старт: 100 випускників профільних університетів приєдналися до команди Енергоатома у 2025-муЩороку у багатотисячний колектив Енергоатома вливаються десятки випускників профільних університетів, які навчалися за спеціальностями, пов’язаними з атомною енергетикою. Так, впродовж 2025-го свій професійний шлях в Енергоатомі, переважно – на атомних електростанціях, розпочали 100 молодих спеціалістів. Це випускники минулого року КПІ імені Ігоря Сікорського, Львівської, Одеської, Харківської політехнік, ВНТУ, НУВГП та інших закладів вищої освіти, орієнтованих на ядерну галузь. Близько 30% з них навчалися за 3-сторонніми договорами цільової підготовки, які укладаються між АЕС, університетом та студентом. Здобувачам освіти така угода гарантує робоче місце за фахом та мотивує ставитися до навчання із відповідальністю. ☢️ Ядерна галузь – одна з найбільш перспективних в Україні. Професія енергетика-атомника затребувана сьогодні, та, безперечно, залишатиметься актуальною й завтра. Енергоатом зацікавлений у залученні до своєї команди молодих вмотивованих спеціалістів та всіляко сприяє їхньому професійному зростанню.#новини_компанії EA 🇺🇦 |FB😎|YT📹|Х👥|IN🔗|IG🕊|TH🧵
Чорнобиль пам’ятаємо… Працюємо, щоб не повторилося На Південноукраїнській АЕС відкрили експозицію, присвячену 40-й річниці аварії на ЧАЕС. На захід запросили ліквідаторів, які донині працюють на підприємстві. Вшанувати їх подвиг прийшли представники адміністрації, профспілкового комітету та працівники різних підрозділів. «Ми зібралися, аби згадати той страшний рік та, на жаль, українці мають поряд «невгамовного» сусіда, який живе під гаслом «можемо повторити». Бачимо, що нині відбувається навколо Чорнобильської АЕС. Натомість ми працюємо, щоб цього не повторилося, щоб атом був безумовно мирним і приносив лише світло та тепло в наші домівки. Велика шана та низький уклін тим, хто у 1986 році, попри невідомість, не побоявся, поїхав та виконав свій обов’язок», - зазначив генеральний директор Південноукраїнської АЕС Вячеслав Стоянов, звертаючись до присутніх. «Дуже добре пам’ятаю той день – 26 квітня. Я був на зміні, а потім нас відрядили на Чорнобильську АЕС. Думав, що їду ненадовго, однак вийшло так, що пропрацював на ЧАЕС шістнадцять років. Хочу сказати лише одне: ваша підтримка та наш досвід допоможуть впоратися з усім. Ми тоді подолати велике горе, а зараз тим паче зможемо виконати своє основне завдання навіть в умовах військової агресії», - звернувся до колег ліквідатор, інструктор навчально-тренувального центру ПАЕС Володимир Яншин. До створення експозиції, що присвячена роковинам Чорнобильської трагедії, долучились представники різних підрозділів Південноукраїнського енергокомплексу. Центральним експонатом стала масштабна копія ікони «Чорнобильський Спас». Її автором є художник Палацу культури «Енергетик» Сергій Колпаков. Обрамлення виготовили працівники ремонтно-будівельного цеху, оформленням експозиції займалась ще одна художниця ПАЕС Наталя Серебряна. На виставці також можна побачити світлини, документи та деяке обладнання. Експонатів небагато, адже вивозити з зони аварії не дозволяли нічого. Проте найважливішими залишаються спогади колег-ліквідаторів. Їх закарбували у книзі-брошурі, що була видана на Південноукраїнському енергокомплексі спеціально до 40-х роковин Чорнобильської катастрофи. Книжку під назвою «Чорнобиль у долях працівників Південноукраїнської АЕС» матимуть усі ліквідатори підприємства. Її також передадуть до технічної бібліотеки підприємства, книгозбірні Палацу культури та міських читалень. Експозиція «Чорнобиль пам’ятаємо… Працюємо, щоб не повторилося» триватиме до кінця року. Відповідно до Постанови Верховної Ради України, 2026 рік було проголошено роком вшанування пам'яті 40-х роковин Чорнобильської катастрофи та ліквідаторів аварії.
Плани під питанням: виконком не ухвалив ключові рішення 8 квітня виконавчий комітет Південноукраїнської міської ради (ПМР) розглянув 57 питань порядку денного. Серед ухвалених рішень - затвердження фінансових планів комунальних підприємств на 2026 рік, внесення змін до структури тарифу на тепло (без зміни вартості), а також планів із упровадження безбар’єрного простору та реалізації ветеранської політики. Окремо ухвалені рішення щодо забезпечення житлом учасника бойових дій та внутрішньо переміщених осіб. Члени виконкому також погодили завершення опалювального сезону - у разі підвищення температури відповідне рішення зможе ухвалити міський голова. Водночас не було підтримано низку важливих рішень у сфері водопостачання та водовідведення. Зокрема, не ухвалено коригування тарифу на послуги, які філія «ВП ПАЕС» надає КП ТВКГ та іншим підприємствам. Йшлося про незначне підвищення - 0,3%, пов’язане зі зростанням вартості послуг з розподілу та передання електроенергії. Зміни не стосувалися тарифів для населення. Начальниця управління економічного розвитку ПМР Тетяна Тацієнко наголосила на необхідності встановлення економічно обґрунтованого тарифу, зауваживши, що в розрахунках не закладено зростання зарплат, яке відбулося. Зауважень по суті у членів виконкому не було. Пролунала думка, що таке незначне коригування не потребує розгляду виконкому. Фахівці ПАЕС пояснили, що через дефіцитний тариф, який не забезпечує повною мірою потребу у фінансуванні навіть за пріоритетними статтями, не має можливості покривати витрати внутрішнім перерозподілом. Тож підприємство зобов’язане ініціювати його перегляд. Попри це, рішення не набрало необхідної кількості голосів. Така позиція саботує забезпечення надійного та сталого функціонування систем водопостачання ПАЕС, що є неприйнятним, особливо в умовах воєнного стану у країні. Філія «ВП ПАЕС» належить до об’єктів критичної інфраструктури. Неприйняття економічно обґрунтованого тарифу для ПАЕС без механізму компенсації є прямим шляхом до судового позову проти виконкому, що надалі призведе до відшкодування збитків з місцевого бюджету. Не погоджені також річні плани на 2027 рік для філії «ВП ПАЕС» та КП ТВКГ. Це унеможливлює вчасний розрахунок тарифів і проведення закупівель, зокрема реагентів для очищення води. Члени виконкому висловили занепокоєння щодо зменшення обсягів споживання, однак такі зміни є незначними. Натомість ключовими факторами формування тарифів залишаються зростання вартості енергоносіїв, матеріалів і заробітної плати. Несвоєчасне затвердження планів лише затягує процес, адже ці документи є обов’язковими.