Source
Південноукраїнська АЕС | 50 років тому, навесні 1975-го, на майданчик майбутнього Південноукраї...
2 500 Views/Reach
2025-04-01 08:16
Message №4160
📆50 років тому, навесні 1975-го, на майданчик майбутнього Південноукраїнського енергокомплексу прибули перші бригади будівельників. Проєктом передбачалося спорудження унікального енергетичного об'єкта в складі чотирьох енергоблоків Південноукраїнської атомної електростанції сумарною потужністю 4000 МВт, а також гідрокомплексу – Ташлицької гідроакумулювальної електростанції встановленою потужністю 1800 МВт, Костянтинівської ГЕС-ГАЕС (430 МВт) і Олександрівської ГЕС (11,5 МВт) з каскадом водосховищ: Ташлицьким – у балці Ташлик (об'єм 86 млн куб. метрів), Костянтинівським (442 млн куб. метрів) і Олександрівським (114 млн куб. метрів) – у руслі річки Південний Буг. 🏗Будівництво АЕС у південному регіоні України в 70-80-х роках двадцятого століття було викликане необхідністю збільшення об'єму виробництва електроенергії. Створення потужного енергетичного комплексу на Півдні розглядалося як вагомий аргумент економічної політики. Територіальне розміщення енергокомплексу давало переваги для забезпечення електроенергією південного регіону. #ІсторіяПАЕС