Source
Стромата | З нашестям сарани в південних регіонах України, заговорили, що не лише...
782 Views/Reach
2025-07-28 14:55
Message №340
🦗🦗🦗З нашестям сарани в південних регіонах України, заговорили, що не лише сарана може все пожерти, її саму можна зʼїсти😋🍽️🦗Це нагадало, що на Строматі колись була підбірка про ентомофагію, тобто поїдання комах. Минуло 5 років, тож ціни на вовчка інші, ніж на фото, та як і раніше не дешеві.🦋🥄Можливо вам здається, що смажені таргани - то або з азійської кухні, або щось новомодне "протеїново-білкове" для хіпстерів. Але аж ніяк не традиційне європейське.Насправді в минулому європейці їли комах. І, схоже, будемо їсти в майбутньому. То нам випало жити в ДЕСЯТИЛІТТЯ, коли в Європі вже перестали з голоду хрущів їсти, але ще не перейшли на виготовлення батончиків із цвіркунів. Куштував один такий німецького виробництва – гидота. Не така, як консервовані лялечки шовкопряда, та все ж не смачні. Мені куди ліпше була наша українська дибка смажена.🐝 До речі, від одного продукту з комах ми і досі не відмовляємося – від меду. Так, мед на зубах не хрумкотить хітиновими панцирами, але за походженням то не просто нектар, який бджілка лапцями зібрала. Нектар стає медом у шлунково-кишковому тракті комахи і лише потім виділяється до стільників (виділяється через рот, якщо то Вас заспокоїть).На ілюстраціях – декілька цікавих свідчень про споживання продуктів із комах жителями Європи та Близького Сходу. То лише дещиця,при бажанні можна віднайти значно більше прикладів.