Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - Інвестиції в акції США
Added 06 Dec 2025

Інвестиції в акції США

@stocks_easy
Number of subscribers: 5 236
Photos: 2,950
Videos: 36
Links: 534
Description:
Все про фондовий ринок. ➡️ Аналітика ➡️ IPO ➡️ Довгострокове інвестування в акції ➡️ Спекулятивні ідеї Для звʼязку @E_Pylypets

👥 Number of subscribers

5 236
Average/Day:: +27
Average/Week:: +88
Average/Month:: +345

👁️ Average views per message

1 605
Average/Day:: 1,770
Average/Week:: 1,471
ERR: 30.65%

📊 Messages per Day

2.8
Last day: 3
Week average: 3.1
Average per day: 2.8

Status change history

Officially not confirmed 2025-12-06

Wall

Telegram statistics channel

🤔 Коли купувати акції? Дослідження Capital Group.🔥 Capital Group опублікували повний аналіз на основі реальних даних S&P 500 за 20 років (з 2005 по 31 грудня 2024). Два гіпотетичних інвестори щороку вкладали по $10 000 (загалом $200 000 кожен).Інвестор №1 — «Ідеальний таймінг»Купував щороку на мінімумі ринку (найнижчий день року).📊 Середньорічна дохідність: 12,25%💰 Кінцева сума: $802 378Інвестор №2 — «Найгірший таймінг»Купував щороку на піку ринку (найвищий день року).📊 Середньорічна дохідність: 10,54%💰 Кінцева сума: $626 978🔥 Різниця між ідеальним і найгіршим таймінгом — усього 1,71% на рік! Навіть купуючи постійно «на вершині», портфель зріс у понад 3 рази.❗️ Ось кілька ключових дат для наочності (дані Capital Group):📈 Найкращий інвестор (приклади мінімумів): 20.04.2005, 20.01.2006, 05.03.2007, 20.11.2008 (під час кризи!), 09.03.2009, 23.03.2020 (пандемія) тощо.📉 Найгірший інвестор (піки): 04.03.2005, 09.10.2007, 31.12.2020, 29.12.2021 тощо.🤔 А ви за регулярні інвестиції чи намагаєтеся вгадати дно/пік?
🇪🇺 Живеш в Європі та не можеш купити американські ETF? Зберігай аналоги відомих ETF які можна купити на європейській біржі. ➡️ QQQ (Nasdaq-100) → EQQQ або CNDX. Той самий індекс, ті самі 100 компаній. EQQQ від Invesco, CNDX від iShares.➡️ VOO (S&P 500) → VUAA або CSPX. Vanguard і iShares відповідно. ➡️ USO (WTI Crude Oil) → BRNT або CRUD від WisdomTree.➡️ GLD (Золото) → IGLN або SGLD➡️ SLV (Срібло) → ISLN➡️ TLT (US Treasuries 20+ років) → IDTL Від iShares.➡️ JEPQ (Nasdaq + covered call) → JEPQ.L або QQIA. JEPQ.L — офіційна UCITS-версія від JPMorgan, запущена в листопаді 2024. Дохідність ~11% річних, виплати щомісяця.➡️ QLD (2x Nasdaq) → QQQ2➡️ TQQQ (3x Nasdaq) → QQQ3❗️ Для пошуку я використав ШІ Gemini. Якщо вас цікавлять інші ETF, запитайте у Grok або Gemini. Нагадаю, Freedom24 зараз проводить акцію за реферальною програмою:➡️ Відкриваєте брокерський рахунок за реферальним посиланням ➡️ поповнюєте його мінімум на €450 ➡️ і обидва (і ви, і той, хто запросив) отримуєте купон на подарункову акцію вартістю до $700!😎 Не пропустіть, такі акції довго не живутьВІДКРИТИ БРОКЕРСЬКИЙ РАХУНОК
❗️ Мінфін США викуповує власні борги, але це майже ніяк не вплине на ETF TLT. 🟢 Міністерство фінансів перейшло до активних дій. Вперше за 20 років вони провели масштабний зворотний викуп своїх облігацій на $15 млрд. Попит при цьому був шалений — інвестори принесли паперів на $43 млрд.🤔 Що намагається зробити Мінфін цим викупом?1️⃣ Створити штучний попит: Коли приватний капітал боїться купувати довгі бонди через війну, держава сама стає «покупцем останньої надії».2️⃣ Попередити обвал цін: Викуповуючи папери, вони намагаються хоча б трохи пригальмувати ріст доходності, щоб не допустити повної дестабілізації фінансової системи.🤔 Що з TLT? (Спойлер: Майже нічого)1️⃣ Масштаб: $15 млрд для ринку держборгу США — це як відро води в океані. Це приємно, але рівень води не змінить.2️⃣ Програма викупу зазвичай спрямована на папери з коротким та середнім терміном погашення або на «неліквід». TLT тримає найдовші облігації.Висновок: Мінфін вийшов на ринок саме тому, що довгий край кривої доходності став некерованим через зростання цін на нафту та зростання інфляційних очікувань. Коли доходність 10-річних паперів різко зростає, це здорожує все в економіці: від іпотеки до бізнес-кредитів.
📈 DigitalOcean (DOCN) + 60% з початку року. Чому?Каталізатор 1.➡️ У липні 2025 DO запустила власну AI-платформу, що дозволяє розробникам будувати продакшн AI-застосунки через єдиний інтерфейс — з підтримкою моделей від Anthropic, OpenAI, Meta та Mistral. Одночасно — партнерство з AMD для доступу до GPU-кластерів. Ринок прочитав цей сигнал правильно, DO більше не просто хостинг.Каталізатор 2➡️ 3 квартал 2025 року. Виторг +16% р/р до $230 млн. Але головне — AI-виторг подвоївся. П'ятий квартал поспіль зі зростанням AI-сегменту мінімум на 100%. Кількість клієнтів із річним чеком $100K+ зросла на 26%, а їхні витрати — на 41%.Каталізатор 3➡️ Попит на потужності перевищує пропозицію — і DOCN оголосила залучення $800 млн для розширення дата-центрів. Це сигнал менеджменту, ми не можемо обслужити всіх охочих. Прогноз, +21% виторгу у 2026 році, +30% у 2027-му.Конкуренція.👉 AWS і Azure орієнтовані на великі корпорації — малий бізнес і стартапи для них "не рухають голку". DOCN свідомо зайняла цю нішу, проста панель, прозорі ціни, людська підтримка. З появою доступних AI-моделей цей сегмент отримав доступ до можливостей, які раніше були тільки у великих гравців — і DOCN підхопила цю хвилю першою. Оцінка заразЗа поточних $78 акція торгується з форвардним P/S ~7.3x на 2026 рік і ~5.6x на 2027-й. Для компанії, що прискорює зростання виторгу до 30% — це далеко не "роздутий" мультиплікатор. 👍 Якщо у вас є акції DOCN. ЩОБ КУПИТИ АКЦІЇ, НЕОБХІДНО ВІДКРИТИ БРОКЕРСЬКИЙ РАХУНОК
🤔 Як поповнити брокерський рахунок Freedom 24☑️ З 24 лютого 2022 року НБУ запровадив обмеження на виведення коштів з українських рахунків за кордон. Згодом обмеження були частково пом’якшені. З’явилася можливість переводити до 100 000 грн з карти українського банку на карту європейського банку. Freedom24 офіційно підтримує три способи поповнення: банківська карта, банківський переказ та Digital Assets (криптовалюта).1️⃣ Поповнення банківською картоюНаразі українцям можна відкрити рахунки в сервісах ZEN, Satchel та Genomo.👉 Схема проста: Карта українського банку → Карта європейського банку → Брокерський рахунок Freedom24.2️⃣ Банківський переказ (SWIFT / SEPA)Цей спосіб займає більше часу, але зазвичай є дешевшим.👉 Схема: Карта українського банку → Карта європейського банку (ZEN, Satchel, Genomo) → Переказ за реквізитами на рахунок Freedom24.3. Digital Assets (криптовалюта)Найпростіший, найшвидший і найзручніший спосіб в поточних умовах. Комісія (3%). 🤔 Які ще банки, платіжні системи, або схеми для поповнення брокерського рахунку ви знаєте? поділиться в коментарях.
🔥 Новачкам в інвестиціях. Чому варто починати з ETF на індекси?🤔 Якщо ви тільки починаєте інвестувати, забудьте про спроби вгадати «наступну Nvidia». Найрозумніший і найбезпечніший перший крок — ETF на великі індекси, такі як S&P 500 або Nasdaq-100. Вони дають готову диверсифікацію, низькі ризики порівняно з окремими акціями і історично показують стабільне зростання ринку.🤔 Чому саме ETF? ➡️ Диверсифікація — один фонд містить сотні компаній. Падіння однієї акції майже не помітне.➡️ Стабільність — S&P 500 включає 500 найбільших компаній США з усіх секторів. Nasdaq-100 — це технології та компанії зростання.➡️ Низькі комісії — від 0.03% до 0.20% на рік (майже непомітно)➡️ Довгостроковий ріст — історично S&P 500 дає +12.2% середньорічно. Nasdaq-100 +18.6%.🤔 Які ETF обрати? (рекомендую новачкам):➡️ VOO (Vanguard S&P 500 ETF) — найкращий вибір завдяки найнижчим комісіям.➡️ QQQM (Nasdaq 100) — дешевша версія з нижчою комісією.🤔 На скільки зросли VOO та QQQM за 10 років?📈 QQQM - 459%📈 VOO - 270% ❗️ Важливе застереження: Минулі результати не гарантують майбутніх.ЩОБ КУПИТИ АКЦІЇ, НЕОБХІДНО ВІДКРИТИ БРОКЕРСЬКИЙ РАХУНОК
ETF FEPI — технологічний сектор + пасивний дохід. 🔎 Що таке FEPI?🟢 FEPI (REX FANG & Innovation Equity Premium Income ETF) — це covered call ETF, який поєднує в собі вкладення в акції великих технологічних компаній з потенціалом для отримання доходу. Простіше кажучи, фонд купує акції 15 найбільших tech-компаній США і продає на них опціони колл, отримуючи за це премії — які і стають вашим доходом.🤔 З чого складається FEPI?Фонд орієнтується на індекс Solactive FANG Innovation Index — рівноважний індекс із 15 технологічних компаній США, 8 з яких є постійними ключовими позиціями: Apple, Alphabet, Amazon, Meta, Microsoft, Netflix, Nvidia та Tesla. Решта 7 позицій оновлюються щоквартально на основі обсягів торгів серед tech-компаній (зараз серед них — AMD, Broadcom, Micron та інші).💸 Який дохід?➡️ Поточна дивідендна дохідність становить 25.19% річних.➡️ Загальна дохідність FEPI за останній рік (включно з дивідендами) склала 21.59%. ➡️ Середньорічна дохідність з моменту запуску фонду — 16.34% (це вам не NOBL чи SCHD)⚠️ Ризики, які треба знати. Висока дохідність — не безкоштовна:➡️ Продаючи опціони колл, фонд обмежує потенціал зростання — якщо акції ростуть різко, ви не отримаєте повний приріст➡️ При падінні ринку премії не компенсують збитки в повному обсязі.❗️Аналоги: GPIQ, JEPI, JEPQ.
👉 Трохи більше інформації про DXYZ. NAV - це показник для оцінки справедливої вартості фонду, ціна не може торгуватися нижче ніж ціна NAV, НЕ МОЖЕ.😁 Коротка історія одного непорозуміння26 березня 2024 року фонд виходить на з NAV $4.84 за акцію. Це реальна вартість активів — SpaceX, OpenAI, Revolut та інші pre-IPO компанії. Через два тижні — 8 квітня 2024 — акція коштує $105. Премія до NAV склала понад 2000%. 😮 Це найбільша премія закритого фонду за всю 100-річну американську фінансову історію — попередній рекорд у 1235% було зафіксовано... у 1929 році.🤔 Чому так відбувається — і чому це не зміниться DXYZ — це не просто фонд. Це квиток на мрію. Звичайний інвестор не може купити SpaceX. Не може купити OpenAI. Але може купити DXYZ — і відчути себе частиною чогось великого.☑️ Річна комісія за управління складає 2.5%, а загальні витрати сягають 5-6%, тобто фонд щороку з'їдає від вашого капіталу більше, ніж більшість активних керуючих на Уолл-стріт. Так, фонд не для тих хто тримає дивідендні ETF (SCHD, NOBL та інші)❗️ Ось парадокс. Поки SpaceX не торгується публічно — DXYZ унікальний. Єдиний публічний проксі. Звідси й премія.Але як тільки SpaceX виходить на IPO — DXYZ втрачає сенс існування. Інвестори купуватимуть SpaceX напряму. Премія зникне. І фонд перетвориться на дорогу обгортку без цукерки всередині.📈 На графіку зміна NAV з 2024 року. Вона зросла з $4.84 до $19 (+292%).
🤔 Чому CRCL, COIN та HOOD сьогодні падають?➡️ Регуляторний «туман» згущується. SEC та CFTC випустили спільне роз’яснення щодо класифікації цифрових активів. Хоча повної заборони немає, регулятори залишили за собою право трактувати майже будь-яку транзакцію як «інвестиційний контракт». Для Coinbase (COIN) та Robinhood (HOOD) це означає нові юридичні ризики та можливе обмеження списку доступних токенів.🤔 А що з Circle (CRCL)? Основний прибуток емітентів стейблкоїнів (як-от Circle з їхнім USDC) зараз будується на відсотковому доході. Вони тримають долари користувачів у казначейських облігаціях США під ~5% річних, а користувачам зазвичай не платять нічого.👉 Ринок сподівався, що регуляція дозволить стейблкоїнам офіційно працювати як "депозити", де компанії могли б ділитися частиною доходу з тримачами. Це залучило б трильйони доларів з традиційних банків у криптосферу. Якщо банки заблокували цю можливість, стейблкоїни залишаються просто "цифровою готівкою" без пасивного доходу для мас. Це обмежує приплив нового капіталу і ріст капіталізації Circle.👍 Купуєте👎 Продаєте
Втрачене десятиліття. 1️⃣ Цикл 1 (1980–2001). 21 січня 1980 року золото досягло легендарного піку — $850 за унцію. Це стало кінцем дев’ятирічного бичачого ринку. А потім — обвал і тиша на два десятиліття.📉 Ціна впала на 55% за наступні два роки. До червня 1982 золото коштувало менше $300. Мінімум прийшов у 1999 році — $252 за унцію. ➡️ Хто купив на хайпі 1980-го — чекав оновлення ATH 28 років, новий максимум вище $850 з’явився лише у січні 2008-го.2️⃣ Цикл 2 (2011–2020). У 2011 році золото досягло піку $1,921 за унцію — загальне зростання з 2000-го склало 659%. Але в міру покращення економічного зростання попит на захисні активи впав. У 2013-му золото обвалилось на 30% за рік, причому 25% з цього падіння стались всього за один квартал — найшвидший обвал за три десятиліття. 📉 Після піку 2011-го золото увійшло в ведмежий ринок, ледь не повернувшись нижче $1,000, і нове ATH вище $1,917 зафіксоване лише 27 липня 2020 року. Дев’ять років без нового максимуму. Висновок. Якщо ви купуєте золото чи срібло на хайпі — ви можете отримати свій прибуток швидко. Але можете і чекати 5, 10 років.😎 Особисто я чекаю золото по $3000, не завтра і не через тиждень, а через декілька років, і тоді, можливо куплю.