Source
🇺🇦 Старобільськ life | Я вирішив не ховатися, а відслужити і повернутися додому": "Ботанік" з...
2 850 Views/Reach
2026-04-20 13:36
Message №29999
"Я вирішив не ховатися, а відслужити і повернутися додому": "Ботанік" з Луганщини провів 343 дні на передовій37-річний Олексій, позивний «Ботанік», родом із Луганщини, провів на лінії бойового зіткнення майже рік безперервно – 343 дні. Він є капітаном та командиром гірсько-штурмової роти 3-го батальйону 128-ої окремої гірсько-штурмової бригади. Про бойовий шлях захисника розповіли в Луганській ОДА.На позиції рота під командуванням Олексія зайшла 1 квітня 2025 року. Вийти вдалося лише 8 березня 2026-го. Протягом цього часу він залишався разом із бійцями на «нулі».Така тривалість перебування на «нулі» для офіцера є винятковою навіть за умов повномасштабної війни.До війни Олексій мав цілком цивільний шлях. Народився на Луганщині, частині області, яка з 2014 року перебуває в окупації. Після одруження у 2013 році переїхав на Черкащину, працював у Центрі зайнятості, зокрема, займався профорієнтацією, у тому числі для ЗСУ – підбирав кандидатів на контрактну службу, співпрацював із ТЦК.У 2020 році отримав повістку на 18-місячну службу як офіцер запасу. Рішення прийняв свідомо.– Я вирішив не ховатися, а відслужити і повернутися додому, – пояснює він.
Однак завершити службу в запланований термін не вдалося – у 2022 році почалося повномасштабне вторгнення.Службу Олексій розпочав у 128-й бригаді як командир взводу вогнеметників у підрозділі радіаційного, хімічного та біологічного захисту. Попри специфіку, на бойових позиціях перебував регулярно. Згодом вогнеметні підрозділи були інтегровані в піхоту. Олексій залишився у батальйоні, де спочатку став заступником командира роти, а пізніше – очолив її. Позивний «Ботанік» закріпився за ним через освіту, зовнішність і спокійний, аналітичний підхід до прийняття рішень.Продовження історії — за посиланням