Source
СПІП розважальний | Чи законно збирати гроші з батьків у школі? Розʼяснення ОмбудсманаСтат...
778 Views/Reach
2024-12-03 12:32
Message №1311
🔔 Чи законно збирати гроші з батьків у школі? Розʼяснення ОмбудсманаСтаттею 53 Конституції регламентовано право на безоплатне здобуття освіти, а відповідно до положеннь Законів України «Про освіту» та «Про повну загальну середню освіту» учасникам освітнього процесу категорично заборонено здійснювати збір коштів. Отже, будь-які вимоги адміністрації — безпідставні та незаконні.⚖️ Що робити, якщо все ж вимагають гроші?🔹 написати заяву на ім'я директора школи про примусове збирання коштів — письмова відповідь повинна надійти протягом 30 днів;🔹 у разі відсутності відповіді звернутися до управління або департаменту освіти;🔹 якщо попередні дії не допомогли, подати заяву до поліції.💡 Здійснення яких оплат є законним?🔸 платних послуг на підставі угоди закладу освіти з батьками (перелік визначений Постановою КМУ № 796);🔸 благодійних внесків через офіційний рахунок школи лише на добровільних засадах.Ніхто не має права вимагати в батьків гроші. Необхідно перевіряти фінансову звітність закладу щодо цільового використання внесків.Текст: Кошель М.Зображення: Кукса Ю.