Source
Шось про айтішку | Давайте спочатку по псбішкам. От дивитесь ви на якусь плату, що там є?...
1 250 Views/Reach
2026-05-27 10:12
Message №1399
Давайте спочатку по псбішкам. От дивитесь ви на якусь плату, що там є?Купа якихось компонентів. Між ними доріжки. Воно живиться від постійного струму, наприклад батарейки. Тобто є + і -.Все починається зі схеми, це типу наш скетч системи. Діаграма архітектури, без конкретної реалізації. Після схеми будується лейаут, компоненти розставляються і між ними прокладається зʼєднання. Якщо говорити про просту плату, з двома шарами, то нижній шар (синій) це зазвичай земля, а верхній (червоний) це умовно +Фізично для зʼєднань використовується мідь, сама плата з текстоліту. В цьому прикладі є тонка доріжка і жирний полігон. В залежності від струму що протікає по цим доріжкам підбирається розмір/ширина, ну щоб не перегоріло наприклад. Ота маленька дірка зліва на платі пробиває до нижнього шару і поєднує резистор з шаром який йде до землі, верхній пін з права, куди втикається джерело живлення.Готовий проєкт експортується в пачку файлів що відправляється на виробництво для подальшого виготовлення плати та напаювання компонентів.Якщо зовсім по фронтендерськи, то компоненти це функції, а доріжки це те як ви збираєте функції до купи)