Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - Глас народа - Glas naroda
Added 06 Dec 2025

Глас народа - Glas naroda

@slobondamisao
Number of subscribers: 848
Photos: 6,790
Videos: 4,490
Links: 5,100
Description:
INFORMATIVNI KANAL ZA SLOBODNE LJUDE
Source

Глас народа - Glas naroda | Алон Мизрахи, израелски новинар: 📌 "Сведочимо историји. Иран, на изнен...

Telegram community logo - Глас народа - Glas naroda Глас народа - Glas naroda @slobondamisao
399 Views/Reach 2026-03-07 17:30 Message №17923
📌Алон Мизрахи, израелски новинар: 📌 "Сведочимо историји. Иран, на изненађење свих, уништава америчке базе тако темељно, у тако великим размерама и тако одлучно да је свет оставио у шоку! 📌 За 4 дана, Иран је успео проширити своју сферу војне доминације у регији. Иран је уништио највредније и најскупље војне базе, имовину и опрему у циелом свету. 📌 Америчке базе у Бахреину, Кувајту, Катару и Саудијској Арабији спадају међу највеће војне објекте у целом свету. Изградња ових објеката коштала је трилионе долара током неколико деценија. Говоримо о чињеници да је највећи део војне потрошње, која је направљена током више од 30 година, нестао у диму. 📌 Видимо радаре који коштају стотине милиона долара сваки, како се уништавају у тренутку. Видимо како се целе војне базе напуштају и спаљују, пљачкају и уништавају. И кажем вам, колико ја знам, САД никада нису претрпеле такво уништење у целој својој историји, осим можда Перл Харбора, али..." То је био само један напад. 📌 Ниједан непријатељ у конвенционалном рату никада није учинио ово америчким војним снагама као што то Иран ради управо сада. Тешко је поверовати. Војна ситуација је толико озбиљна да цензура блокира готово све нове информације о овом рату. Ако сте приметили, сваким даном добијамо све мање и мање информација. 📌 Пре тридесет пет година, током првог ирачког рата, приказивани су нам бескрајни снимци из Ирака. Тада су паметне бомбе и камере биле новотарија, али сваке ноћи су нам приказивани ноћни снимци. Сада једва да видимо било какве видео записе. 📌 Схватите ово! Наводно је ова највећа светска војна сила, с највећим ваздушним капацитетима на свету, а четвртог дана америчке офанзиве, наводно и пробијајући иранску одбрану, не видимо никакве знакове америчке доминације на иранском небу. Где су сви видео снимци наших авиона који лете изнад Техерана или било којег другог дела Ирана, уосталом? 📌 Амерички војници не могу ни сањати да кроче на иранско тло. А да бисмо схватили колико је овај рат направио Американце очајним, четвртог дана... Већ чујете најлуђе предлоге и идеје од Трампове администрације. Предлажу слање војне пратње за танкере с нафтом који напуштају Персијски залив. О чему ви уопште причате! Желите послати америчке бродове у зону уништења хиљада иранских пројектила? САДА нико не може проћи кроз Хормушки мореуз. 📌 Иранци се за ово припремају деценијама. Размећу се идејом наоружавања курдских милиција за инвазију на Иран. О чему ви, доврага, причате? Јесте ли видели карту Ирана!? Изгледа да Трампова администрација никада није видела карту Ирана! Знате ли колико је огроман? Шта значи напасти Иран!? Зар мислите да би милиција од 10.000 људи могла напасти Иран!? Или чак 50.000? Или 100.000? Иран ће их прогутати. 📌 САД и Израел су већ изгубили овај рат. САД и Израел могу убити милионе цивила у њиховим домовима. Имају моћне бомбе и могу дићи зграде у ваздух, али неће добити овај рат. Иранска војна инфраструктура и оружје су дубоко под земљом широм ИРАНА. Ни Американци, а посебно Израелци немају никакве шансе да дођу до било чега од тога. У великом су проблему. 📌 Започели су нешто што немају никакве шансе да заврше. Када се све ово заврши, САД се никада неће вратити у Западну Азију. Неће бити америчког присуства на Блиском истоку. Ово вам сада са сигурношћу кажем."