Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - 🇺🇦Сергій Кривошеєнко / Сумська МВА
Added 06 Dec 2025

🇺🇦Сергій Кривошеєнко / Сумська МВА

@serhii_kryvosheienko
Number of subscribers: 2 195
Photos: 1,460
Videos: 65
Links: 26
Description:
Офіційна сторінка начальника Сумської міської військової адміністрації.

👥 Number of subscribers

2 195
Average/Day:: +6
Average/Week:: +32
Average/Month:: +46

👁️ Average views per message

860
Average/Day:: 547
Average/Week:: 789
ERR: 39.18%

📊 Messages per Day

2.7
Last day: 5
Week average: 4
Average per day: 2.7

Status change history

Officially not confirmed 2025-12-06

Wall

Telegram statistics channel

☝️Робота комунальних служб: місто долає наслідки негодиЗа останню добу на території міста випало понад 30 см снігу. У зв’язку з цим комунальні служби працюють у посиленому режимі для забезпечення стабільного функціонування міської інфраструктури.Наразі задіяно такі сили:▪️КП «Шляхрембуд»: на дорогах працюють 45 одиниць техніки та 80 працівників. Основні зусилля зосереджені на очищенні зупинок громадського транспорту та пішохідних переходів. Використано 155 м³ посипкового матеріалу.▪️КП «Зеленбуд»: із 07:00 20 працівників та 3 одиниці спецтехніки здійснюють очищення скверів, парків, мостів, сходів і пішохідних доріжок.▪️КП «Спецкомбінат»: роботи розпочато о 05:00. 18 працівників із залученням техніки проводять розчищення територій кладовищ.▪️КП «Сумижилкомсервіс»: 1 одиниця техніки та 18 працівників задіяно до виконання робіт із прибирання снігу на прибудинкових територіях.Очищення прибудинкових територій належить до зони відповідальності управителів та ОСББ. Водночас комунальні підприємства на договірних засадах допомагають ОСББ і управителям у прибиранні снігу. Після вивільнення техніки роботи проводяться також у приватному секторі.Звертаємося до представників бізнесу, які працюють у нашому місті, розвивають власну справу та дбають про своїх клієнтів, із проханням забезпечити належний стан прилеглих до закладів територій. Спільними зусиллями ми зможемо підтримати порядок і безпеку для всіх мешканців громади.Роботи тривають. Просимо учасників дорожнього руху та пішоходів бути обережними.
☝️Наслідки ворожої атаки на Суми: тривають роботи з ліквідації Ворог продовжує підступно бити по нашому місту. Вчора Суми зазнали чергової масованої атаки. На жаль, є поранені — наразі всім постраждалим надається необхідна медична допомога. З моменту влучань і до пізньої ночі рятувальні та комунальні служби працювали на місцях. Сьогодні роботи продовжуються. Ліквідація наслідків та залучені сили Для оперативного відновлення життєдіяльності міста розгорнуто Штаб з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації. До робіт залучені: ▪️Національна поліція: 19 одиниць техніки та 49 чоловік особового складу (фіксація руйнувань, знешкодження небезпечних об’єктів); ▪️ДСНС: гасіння пожеж, обстеження територій та проведення аварійних робіт; ▪️Комунальні служби: КП «Електроавтотранс», КП «Шляхрембуд», КП «Міськсвітло», КП «Сумиенергоцентраль», КУ ДЮСШ; ▪️Громадські організації: ГО «Проліска», Товариство Червоного Хреста, ГО «Добробат», ГО «Нова Ukraine». Масштаби пошкоджень Внаслідок численних ударів по м. Суми пошкоджено 19 будівель, з яких 8 нежитлових та 11 житлових багатоквартирних будинків: ▪️Нежитлові будівлі: пошкоджено 215 вікон, 2 фасади та 1 дах. ▪️Житлові будинки: 126 вікон у квартирах, 18 вікон у місцях загального користування та 25 балконних рам. ▪️Транспорт: пошкоджено 16 легкових автомобілів. Станом на вчора всі вікна житлового фонду закриті повністю (забиті ОСБ-плитами/плівкою). Фахівці вже провели роз’яснювальну роботу з мешканцями щодо отримання гуманітарної допомоги та оформлення компенсацій за програмою єВідновлення. Інформація для постраждалих Штаб з ліквідації наслідків продовжує свою роботу. Якщо ваше майно постраждало, звертайтеся для подачі документів та отримання допомоги: Дата та час: з 08:00, 18 лютого 2026 року Місце: КУ Сумська ЗОШ І-ІІІ ступенів №4 (вул. Петропавлівська, 79). 🤝Дякуємо всім службам та волонтерам за працю!
☝️Інформація щодо ліквідації наслідків негоди у Сумській міській територіальній громаді (станом на 17.02.2026). За результатами засідання Комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (ТЕБ та НС) СМТГ, ситуацію, що склалася 16.02.2026, визнано надзвичайною ситуацією природного характеру. Для координації дій було розгорнуто штаб з ліквідації наслідків НС. Вжиті заходи та залучені ресурси. З метою мінімізації наслідків підтоплення та забезпечення безпеки мешканців було проведено наступні аварійно-рятувальні роботи: ▪️Водопостачання та водовідведення: Для зниження навантаження на систему стоків та полегшення відводу стічних вод КП «Міськводоканал» тимчасово відключило три міські водозабори. ▪️Підрозділи ДСНС: Організовано інтенсивне відкачування води з підтоплених будинків та територій. Задіяно понад 7 одиниць техніки (автоцистерни, вантажну техніку та автомобілі підвищеної прохідності), 5 мотопомп та 29 чоловік особового складу. ▪️Комунальні служби: До робіт з водовідведення залучено сили КП «Сумижилкомсервіс», КП «Міськводоканал», КП «Міськсвітло», КУ «Сумська міська рятувально-водолазна служба» та КП «Чисте місто». Загалом: понад 5 одиниць техніки, 3 мотопомпи та 17 фахівців. Дорожня інфраструктура та благоустрій: - КП «Шляхрембуд» задіяло 12 одиниць спецтехніки та 20 працівників для розчищення автошляхів. - КП «Зеленбуд» було забезпечино роботу 12 працівників та 3 одиниць техніки (2 трактори для очищення, 1 — для посипання доріг протиожеледною сумішшю). Порядок звернення для постраждалих Ліквідація наслідків триває. Ситуація перебуває під постійним контролем профільних служб. Важливо: У разі підтоплення житлових приміщень або прибудинкових територій, просимо звертатися на гарячу лінію «Служби 15-80» Сумської міської ради. Усі заявки оперативно опрацьовуються та передаються відповідальним підрозділам для негайного реагування. Працюємо злагоджено. Тримаємо ситуацію на контролі.
☝️Інформація щодо ліквідації наслідків негоди у громаді.У зв’язку з різким зниженням температури повітря, що слідує за періодом інтенсивних опадів та танення снігового покриву, ситуація в громаді набула статусу надзвичайної. Питання подолання наслідків підтоплень житлових масивів та об’єктів критичної інфраструктури наразі є пріоритетним.Сьогодні відбулося засідання Комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій СМТГ. Ситуацію офіційно визначено як надзвичайну природного характеру.Наразі для стабілізації обстановки всі міські служби переведені у посилений режим роботи:▪️Залучено підрозділи ДСНС,КП «Сумижилкомсервіс», КП «Міськводоканал», КП «Міськсвітло», КУ «Сумська міська рятувально-водолазна служба». Проводяться роботи з відкачування ливневих вод у домогосподарствах, очищення дощоприймальних колодязів і водовідвідних каналів. Роботи виконуються у посиленому режимі.▪️З метою недопущення ускладнення ситуації КП «Шляхрембуд» та КП «Зеленбуд» додатково організовано роботи з посипання небезпечних ділянок протиожеледними матеріалами та проведення превентивних заходів на найбільш проблемних ділянках доріг. 🤝Дякуємо кожному працівнику комунальних служб та підрозділів ДСНС, які в складних погодних умовах працюють злагоджено та оперативно задля безпеки нашої громади.Закликаємо мешканців бути обережними на дорогах та тротуарах!  
☝️Пам’ять, що живе в кожному з нас: про підтримку родин Героїв та культуру вшанування. Провели зустріч із представниками громадської організації ГО «Вшануй», яка опікується вшануванням пам’яті загиблих внаслідок російсько-української війни. Розмова була непростою, але вкрай важливою — говорили про тих, завдяки кому маємо «сьогодні», та про тих, хто чекає на допомогу. Основні питання, які підняли під час зустрічі: ▪️Дієва підтримка родин загиблих: Вдосконалення механізмів супроводу рідних та сімей загиблих Героїв. Це стосується як питань поховань на Алеї Героїв, так і подальшої допомоги, яку надає місцева влада. ▪️Персональний супровід: Порушено питання, щодо закріплення Департаментом соціального захисту населення відповідного фахівця за кожною родиною. Наше завдання — бути поруч: спілкуватися з тими, хто вже пройшов цей шлях, виявляти та розв'язувати реальні проблеми, з якими стикаються родини. Культура поваги та Загальнонаціональна хвилина мовчання: Щоранку о 09:00 ми зупиняємося. Це не формальність — це момент нашої спільної єдності та вдячності. ▪️Безпека та оповіщення: Одним із прохань організації, було збільшити кількість гучномовців. У 2026 році військовою адміністрацією виділено необхідні кошти на реалізацію цього проєкту. Зокрема, на послуги з обслуговування вуличного радіо на 2026 рік передбачено 265 тис. грн. Додатково у січні було профінансовано 690 тис. грн на придбання та встановлення двох додаткових комплектів вуличного радіо. Це дозволить оперативніше інформувати мешканців про небезпеку та гідно проводити заходи з вшанування загиблих воїнів і цивільних, що стали жертвами російської агресії. ▪️Інформаційна діяльність: громадський транспорт, державні та комунальні установи, приватні і громадські організації та всі інші публічні місця - мають стати майданчиком для вшанування пам’яті полеглих. Ми продовжуємо працювати, аби кожен, хто віддав найдорожче за нашу свободу, знав — його родина завжди буде під опікою. Сумська міська військова адміністрація втілює і підтримує ці ініціативи та щиро зацікавлена у подальшій співпраці.
☝️Тиждень у громаді вкотре розпочався з ворожих обстрілів.Упродовж доби на території Сумської міської територіальної громади ворог цілеспрямовано здійснював удари по об’єктах цивільної інфраструктури, приватному житловому сектору та багатоквартирних житлових будинках.Зокрема, внаслідок удару безпілотним літальним апаратом типу «Молнія» було уражено вантажний автомобіль об’єкта критичної інфраструктури, який здійснював вивезення твердих побутових відходів для населення. У результаті атаки транспортний засіб знищено.Внаслідок обстрілу постраждали троє цивільних чоловіків віком 48, 55 та 56 років:– один перебуває у вкрай тяжкому стані;– двоє - у стані середньої важкості.Потерпілим надається вся необхідна медична допомога, вони перебувають у лікарні.У нічний час зафіксовано ворожі удари по багатоквартирних будинках у м. Суми та приватних житлових будинках у старостинських округах громади. У Піщанському старостинському окрузі внаслідок обстрілу пошкоджено приватний житловий будинок: покрівлю зруйновано та знищено внаслідок пожежі. На щастя, загиблих та поранених серед цивільного населення не зафіксовано. Також у Піщанському та Стецьківському старостинських округах пошкоджено автомобілі мирних мешканців.Також зафіксовано влучання безпілотним літальним апаратом типу «Молнія» по багатоквартирному житловому будинку на вул. М.Лушпи: пошкоджено плиту перекриття між поверхами, систему опалення та водопровідні стояки у двох під’їздах . Унаслідок цього виникла необхідність тимчасового зливу теплоносія по двох стояках. У нічний час на місці події працювали аварійні бригади комунальних підприємств та управителі будинків, які здійснили першочергові ремонтно-відновлювальні роботи для стабілізації ситуації та відновлення життєзабезпечення мешканців. Зокрема, пошкоджено 5 вікон у квартирах, 20 вікон у під’їзді та 9 балконних рам.Крім того, зафіксовано ураження ще одного багатоквартирного будинку безпілотним літальним апаратом. Унаслідок влучання виникла пожежа, вогнем повністю знищено одну квартиру. На момент влучання мешканців у приміщенні не було, що дозволило уникнути людських жертв. Внаслідок ворожої атаки аварійно відключено електропостачання та газопостачання. Профільні служби, аварійні бригади та підрозділи ДСНС працювали в посиленому режимі, здійснювали ліквідацію наслідків обстрілів. Додатково пошкоджено близько 10 вікон та 5 балконних рам.Роботи з ліквідації наслідків ворожих атак тривають.
☝️Сумська міська військова адміністрація підтримує розвиток Центру учасників бойових дій.Сумська міська військова адміністрація послідовно підтримує розвиток та зміцнення матеріально-технічної і кадрової спроможності КУ «Центр учасників бойових дій» СМР.Провели відповідну роботу щодо функціонування Центру УБД. Ті кроки, які було заплановано ще наприкінці грудня 2025 року – виконані. Зокрема, йшлося про необхідність додаткового фінансування для забезпечення належного рівня надання послуг ветеранам.Наказом № 22-СМВА від 29.01.2026 «Про внесення змін до наказу Сумської міської військової адміністрації від 23.12.2025 № 360 – СМВА «Про бюджет Сумської міської територіальної громади на 2026 рік», погоджено виділення додаткових коштів на розвиток Центру. Додатково спрямовано 3 802 161 грн на виплату заробітної плати, що в свою чергу дозволить заповнити вакантні посади та посилити кадровий потенціал установи. Якщо питання не буде вирішено у запропонований спосіб, то будуть проведені інші кадрові зміни.Також частину коштів спрямовано на посилення матеріально-технічної бази установи. Виділено 1 317 351 грн на закупівлю сучасної оргтехніки для фахівців із супроводу ветеранів та на придбання спеціалізованого обладнання для облаштування зали фізичного відновлення. З метою підвищення якості реабілітаційних послуг ветеранам, планується закупівля близько десяти тренажерів, які нададуть додаткові можливості для лікування, профілактики та відновлення здоров’я.У межах посилення медичної складової діяльності Центру, підписано договір про співпрацю з КНП «Центральна міська клінічна лікарня» СМР. Уже з 2 лютого 2026 року в Центрі розпочнуть роботу: лікар фізичної та реабілітаційної медицини, сестра медична з масажу та сестра медична з фізіотерапії.Крім того, триває активний пошук фахівців на заповнення вакантних посад, що є важливим кроком до формування сильної команди, здатної забезпечити комплексну підтримку учасників бойових дій. Для цього Сумською міською військовою адміністрацією було направлено відповідні листи до Сумського обласного центру зайнятості і вже є перші результати. Максимальна підтримка з боку Сумської міської військової адміністрації підтверджує пріоритетність розвитку Центру учасників бойових дій та системний підхід до створення якісних, доступних і комплексних умов для надання допомоги ветеранам та членам їх сімей. Вважаємо, що Центр УБД потребує постійних змін і розвитку, адже лише рух уперед дозволяє відповідати на реальні потреби ветеранів.
☝️Будівництво цвинтаря у Новоселиці: пошук компромісу триває. Гідне вшанування полеглих Героїв-захисників – питання важке, болюче та почесне одночасно. Наразі у Сумській громаді воно постало гостро і вимагає вирішення, оскільки на Баранівському кладовищі вичерпуються місця на Алеї Героїв.Війна триває – повідомлення про загиблих надходять, треба вирішувати, де їх ховати: з військовими почестями та відзнаками. На Новобаранівському кладовищі необхідно задіяти наявну площу для 300 додаткових місць поховань.Виготовлено ПКД, проведено тендерні процедури щодо визначення виконавця робіт. Суми відчувають гостру потребу у новому кладовищі: на єдиному відкритому по вул. Березовий гай, місць вистачить на кілька місяців. Провели виїзну нараду у Новоселиці Верхньосироватської громади. Донесли до мешканців важливість проведення робіт з облаштування цвинтаря.Власники садиб, розташованих неподалік, не дають згоди на будівництво кладовища. Є проект, який пройшов усі етапи експертиз та погодження, отримано дозвільні документи. У бюджеті передбачено кошти для фінансування відповідних робіт на 2026 рік. Є велика пересторога мешканців щодо наслідків такого будівництва та зниження якості проживання.🤝 Укладено договір з ТОВ «СУМИ-СЕРВІС-БУД», переможцем процедури закупівлі. Влада готова сприяти громаді у будівництві водогону та забезпеченні централізованим водопостачанням. Але люди проти. Проблема потребує подальшого вирішення.
☝️Основна причина складної ситуації в забезпеченні мешканців електроенергією та теплом – постійні ворожі обстріли, спрямовані на тепло- енергогенеруючі об’єкти. У цій, непростій ситуації з теплоенергозабезпеченням робимо ставку на децентралізоване постачання електроенергії та тепла. Упродовж 2024-2025-го років та з початку поточного реалізовуємо проекти децентралізованого теплопостачання та енергопостачання. Це – тривала скрупульозна робота партнерів, які ретельно вивчають потребу, ситуацію, прогнозують економічний та соціальний ефект на виході. Ми ж набираємо фактори та аргументи, які сприяють прийняттю позитивного рішення. Усі проекти активні, функціонують і сьогодні. Фінансуються вони коштом місцевого та державного бюджетів разом з благодійними організаціями. У Сумах на сьогодні 112 будинків з індивідуальним опаленням. У деяких з них вже використовуються елементи накопичувальної електроенергії для живлення котла. До того ж можливо забезпечувати котли генераторами невеликої потужності, які можуть бути встановлені ОСББ та управителями на окремий під’їзд чи будинок. Ці питання ОСББ й управителями опрацьовуються з власниками будинків. Міська система централізованого теплопостачання забезпечена резервним живленням. Коли знеструмлюються котельні централізованої системи, вони переходять на джерела резервного живлення. Генератори та їх встановлення забезпечувала Сумська громада, подбали про це завчасно. Паливо для заправки генераторів, (окрім власного ресурсу тепловиків), додатково виділяється з матрезерву.
☝️ Неухильне  дотримання правил безпеки під час повітряної тривоги та правильні дії під час роботи мобільних вогневих груп та засобів ППО -  рятують життя.Під час повітряної тривоги:▪️Негайно припиніть усі справи та зберігайте спокій.▪️Якнайшвидше прямуйте до укриття або захисної споруди цивільного захисту.▪️У разі відсутності укриття перебувайте в приміщенні за правилом «двох стін», подалі від вікон.▪️Подбайте про дітей, літніх людей та осіб з інвалідністю, за можливості допоможіть їм дістатися безпечного місця.▪️Перебувайте в укритті до офіційного сигналу «відбій повітряної тривоги».Під час роботи мобільних вогневих груп та сил ППО заборонено:▪️перебувати на вулиці без нагальної потреби;▪️наближатися до місць роботи ППО, мобільних вогневих груп, військової техніки;▪️здійснювати фото- та відео фіксацію роботи сил оборони, прольоту повітряних цілей, вибухів та їх наслідків;▪️поширювати будь-яку інформацію про місця обстрілів, падіння уламків, пересування військових у соціальних мережах, месенджерах чи чатах.Такі дії можуть становити загрозу життю громадян і сприяти ворогу.Пам’ятайте!Сили ППО працюють для захисту населення.Дотримання інформаційної тиші та правил безпеки – це ваш особистий внесок у спільну безпеку.Інформацію слід отримувати винятково з перевірених та офіційних джерел.👉Будьте відповідальними, зберігайте спокій та чітко виконуйте вимоги безпеки.Бережіть себе та своїх близьких.