Source
Сата зухвало про музло | Лейбл VS ЩІЯк ви ставитеся до використання ШІ для ілюстрацій/ соц.мере...
594 Views/Reach
2026-02-25 14:30
Message №3065
Лейбл VS ЩІЯк ви ставитеся до використання ШІ для ілюстрацій/ соц.мереж?Чи є різниця коли музиканти юзають ШІ для створення контенту/відосів/рілзів etc., та коли це робить лейбл?Якщо поглянути на цю ситуацію з боку, то є дві сторони. Якщо ШІ використовує лейбл —це про позицію лейблу як інституції, яка:📌заробляє на авторському контенті/праві📌декларує підтримку музикантів📌працює в креативній індустрії📌і водночас використовує ШІ, який тренувався на масивах чужих авторських робіт.І це виглядає як конфлікт цінностей, а не просто як ми юзаємо «технічний інструмент».Для багатьох художників ШІ — це технологія, яка побудована на непрозорому використанні їхніх робіт + знецінення роботи митців.Якщо ШІ використовує музикант як індивідуальний автор📌часто працює з обмеженим бюджетом📌може експериментувати, ШІ як інструмент для прояву на основі власної творчості 📌не є інституцією, що декларує захист інтелектуальної власностіТут використання ШІ — це радше індивідуальне рішення. І воно вже на совісті самого музиканта👁Тому лейбл який представляє креативну спільноту і декларує якусь публічну позицію, працює з договорами/роялті/правами, формує ринок — це вже про більш послідовну позицію, яку від нього очікують.