Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - Саша і таємна дизайн-кімната🔮
Added 06 Dec 2025

Саша і таємна дизайн-кімната🔮

@sasha_and_design_room
Number of subscribers: 1 501
Photos: 1,010
Videos: 89
Links: 94
Description:
Мій Instagram – https://www.instagram.com/romantsova.design/ Мій курс з графічного дизайну – https://designee.com.ua/

👥 Number of subscribers

1 501
Average/Day:: 0
Average/Week:: -4
Average/Month:: -19

📊 Messages per Day

0
Last day: 0
Week average: 0
Average per day: 0

Status change history

Officially not confirmed 2025-12-06

Wall

Telegram statistics channel

Як клієнти та арт-директори насправді обирають дизайнера? 👁️‍🗨️позавчора провела вже другу консультацію і в обох вспливала тема оформлення портфоліо і самопрезентації.я останнім часом знаходжуся по обидві сторони портфоліо – формую своє та агенції і оцінюю інші, так як наймаю дизайнерів. Тож в певній мірі розумію логіку замовників і можу поділитись нею з вами. пост складала не тільки зі свого досвіду, а і опитала клієнтів!) ☺️"Спойлер" – красива картинка в портфоліо це лише половина успіху. Я думаю всі ми це розуміємо, але чи розуміємо ми, що є тією другою половиною?Справжній вибір завжди комплексний і будується на балансі двох сил: hard і soft скілз.так ось тут я опишу, що замовники шукають «між рядків» вашого Behance: 1. Різноманіттяякщо у вас у кейсах є і IT-стартап, і ресторан, і салон краси, але візуальний стиль скрізь однаковий, клієнт може розцінити це як відсутність креативу і гнучкості. Різним бізнесам потрібні різні візуальні мови. ще раз, якщо у вас усюди ілюстрації – круто, якщо однаковий прийом і стиль ілюстрацій – не круто2. Рішення проблемиПросто гарні мокапи не продають, біс би їх побрав)) Клієнту важливо бачити, як ваш дизайн живе в реальності: як пост адаптується під різні платформи, як графіка виглядає на мерчі, банерах чи роздатці на івенті + яка перед вами була задача, і що саме ви зробили! Часто це не читається поміж рядків, і взагалі не зрозуміло яка ваша роль була в проекті. Що по софт-скілах? 1. Міф про «хаотичного митця» просто міф))цитата клієнта: Якщо людина дуже гарно малює, але не має структури роботи і відповідальності – співпраця не піде. Замовники шукають структуру: наявність дедлайнів, чітких етапів та СЕРВІСУ. Вони не ібуть як взагалі той процес має виглядати, ви ж коли приходите на манікюр, до парикмахера, лікаря, ви не керуєте що за чим людина робить? От і нам варто організувати все і провести клієнта від точки А до Б, тоді це буде реально сервіс за який хочеться платити. 2. Я художник я так віжу.За моїм досвідом така позиція в дизайні не дає ні великих чеків ні крутих клієнтів. Так, художнє бачення – жирнючий плюс, але ось ця позиція «я так бачу» а «ви нічого не тямите», дратує клієнтів, і я не можу їх в цьому звинувачувати😂 цитую клієнта: ти звертаєшся до дизайнера тоді, ти сам не можеш придумати, і тобі хочеться мати вибір, альтернативи і варіанти. І ось коли тебе обмежують в цих варіантах і ти розумієш, що ти не можеш «повернутися» чи не можеш подивитися під іншим кутом — це дуже обмежує тебе і псується враження. в общем, дівчат дизайн — це не зовсім обслуговування і не чиста творчість, ми десь на стику. Це партнерська взаємодія, де мікс хард і софт скілів дає бажаний всіма результат.
дівчат, 100 років нічого не продавала😁мені досі періодично пишуть про курс, але я вже багато разів казала, що навчання поставила на паузу — зараз я повністю зосереджена на дизайн-агенції.але.хочу офіційно вийти з тіні і сказати, що я проводжу консультації 💖і якщо чесно — вони у мене піздаті)особливо по:— продажах— роботі із замовниками— комунікації— фрілансу загаломкрч, не буду зараз робити вигляд “зміни своє життя за 1 созвон”🤣 всі ці продаючі абзаци все одно ніхто не читає)просто знайте, що тепер є така опція:не обов’язково йти в довге і дороге навчання, щоб забрати мій досвід.і от з чим я вже розбирались за одну розмову:— “усім дорого” і “у всіх немає бюджету”— де взагалі шукати заявки— як доносити цінність дизайну— страх спілкування з клієнтами— ігнор у переписках— що писати людям і як продавати без відчуття крінжу— як перестати працювати за копійки— як ставити нормальний прайс і не всиратись від цього— як виставляти кордони, щоб клієнти не їздили на тобікороче 🙂якщо вам зараз потрібен не курс “про все”, а людина, яка допоможе розкласти конкретно вашу ситуацію — можете написати мені в директ:@alex_romantsovaпершим кільком людям віддам консультації по дуже смішній ціні 💚
я в дизайні вже 9 років (сама в шоці), і більше 3 з них — навчаю дизайну. І за цей час я зрозуміла, що більшість дизайнерів не залишаються в професії вигорають не через поганий дизайн.проблема часто взагалі не в дизайні.особливо у хороших дівчат і відмінниць 🙂 бо нас ніхто не вчив:— відстоювати себе в правках— говорити про гроші без сорому— продавати свої послуги— вибудовувати особисті кордония теж через це проходила та й зараз іноді проходжу, я не якась “преисполненная гуру"))Але якщо чесно, то фріланс — це не тільки про творчість. Це ще й про здатність витримати контакт зі світом. На початку дуже важливо не ламати себе і робити те, що реально приносить задоволення.бо якщо ви ненавидите все, що робите — довго ви не протягнете.Але є і менш романтична частина: є речі, які можуть не подобатись, але без них ніяк. Наприклад — продажі, або ведення інсти (прости господі😂). На фрілансі не вийде “просто бути талановитою і щоб вас знайшли”. Потрібно вчитись говорити, презентувати себе, продавати, бути помітною. І це теж навичка. акторська майстерність, ораторське мистецтво, маркетинг, впевненість, стратегії продажів — все це напряму впливає на ваш дохід не менше, ніж знання Figma (а часто набагато більше, як не прикро визнавати. У мене знання програм прийшло задовго до серйозних клієнтів і чеків)і ще одна важлива річ, яку я б дуже хотіла почути на старті:вам не потрібно знати все.Не потрібно 15 програм, 20 курсів і 100 нейромереж. 1–2 правильно підібрані інструменти вже закривають більшість задач.Набагато важливіше — стабільність.Спочатку опора часто приходить через агенції або сильніших дизайнерів, які дають вам замовлення і досвід. Не потрібно одразу рубати з плеча і кидати себе у фріланс зі скелі. Будуйте свою стабільність поступово. я так працювала в 3 різних агенціях, 2 компаніях на зарплаті, брала замолення від колег, а тепер сама співпрацюю зі своїми ученицями. короче, дівчат, дуже хочеться, щоб ви перестали шукати “єдину правильну схему”.її немає. і іноді для росту на фрілансі потрібно не стати ще “кращою дівчинкою”, а навпаки — дозволити собі бути нетрохи нахабною 😁
як я пишу промти, які дають одразу потрібний результат? методом колективного розуму😄 вигадую ідею - описую Gemini або ChatGPT людською мовою, уточнюю для якого двіжку треба адаптувати промт - на виході отримую такий результат:Full-length photo of a person's lower body in black wide-leg trousers and black and white low-top sneakers, w alking out of a sunlit doorway with wooden frames, similar to the setting in image_2.png. The person is holding a custom-designed, rectangular white paper take-out bag (like the bags in image_0.png and image_2.png). Attached to the very top of the bag, using a clearly visible silver metal staple, is a special die-cut yellow cardboard handle. This yellow handle features a central rectangular die-cut hole, and is printed with a hand-drawn red line-art illustration of ramen noodles cascading from the handle down onto the white bag towards a illustrated bowl, and a small "umami ramen" text logo (matching the design in image_1.png). The main body of the white paper bag has a subtle light grey or beige label area (matching image_1.png) which features the same 'umami ramen' red text. Natural, soft sunlight floods the scene from the open doorway. The photo should be photorealistic with a shallow depth of field, focusing on the bag and the person's hand. High-resolution texture on paper and wood.
дівчата, вже завтра вийде відео з процесом створення айдентики, а поки відповідаю на ваші питання☕️Скільки в середньому триває створення айдентики? Це дуже ситуативне питання, тому можу назвати лише середні терміни. У середньому — це близько двох місяців. Якщо дуже постаратися, і клієнт приходить з чітким брифом та добре розуміє, що саме йому потрібно, то можна впоратися приблизно за місяць. Менше — навряд чи.Якщо ж це велика айдентика або масштабний ребрендинг, то процес може тривати і до року. У моїй практиці були такі кейси.Чи підписую я договір із клієнтом? Так, у 90% випадків я підписую договір. Якщо це невелике замовлення або робота зі знайомими, інколи можемо працювати без договору. В усіх інших ситуаціях — договір обов’язковий. Зазвичай я надаю його сама, у мене є свій шаблон, і я навіть колись ділилася ним. Чи були ситуації, коли не вдавалося порозумітися з клієнтом, і що я робила? Насправді, останнім часом таких ситуацій майже немає. З досвідом я стала краще працювати з правками і глибше розуміти клієнтів.Раніше я сприймала такі моменти більш емоційно і болісно. Були різні кейси:— іноді я повертала гроші і припиняла співпрацю;— іноді залишалася передоплата, і я також завершувала роботу;— або ж клієнт сам вирішував не продовжувати, бо йому нічого не відгукувалося. Тобто сценарії були різні. У кожному випадку важливо дивитися на ситуацію і намагатися знайти спільну мову. Але, чесно, багато залежить і від самої людини.Чи часто мене просять робити ілюстрації для брендингу? Ні, зазвичай це не запит клієнта. Частіше ми самі пропонуємо ілюстрації як інструмент — щоб додати настрою, характеру та унікальності айдентиці.Я дуже люблю працювати з ілюстраціями в брендингу і постійно розвиваюся в цьому напрямку.
– "Як у тебе на все вистачає енергії?", – питають колеги. – "А ніяк", – відповідаю я 😄Всім привіт, пропала звідси майже на 2 місяці.Попала в пастку, де втратила сенси: навіщо мені це все і чого я хочу. Абсолютно не було бажання ні вести соцмережі, ні бути в них навіть однією ногою. Емоційно ця зима і Новий рік, мабуть, найважчі за війну. Але я все-таки тут, значить, не все так погано :)В найголовнішу пастку 2025 я завела сама себе – натягла роль вчителя і викладача в усіх сферах життя. Це не давало мені розвиватись, як не дивно. Почала боятись помилок, будь-яких невдач. А це як керувати авто з увімкнутими ручними гальмами: далеко не заїдеш, особливо на фрілансі.Хоча професійно 2025 роком я задоволена:💚стала набагато менше перепрацьовувати💚збільшила свій годинний рейт і отримала співпрацю мрії💚почала викладати дизайн в школі, що перегорнуло мій підхід до навчання будь-кого.Тож 2026 рік хочу зробити роком Свободи. Свободи думки, дій, свободи в пошуку ідей і проявленні.Загадувала 12 бажань на Новий рік, ось деякі з них (не про роботу):🇮🇹 Хочу почати вивчати італійську (бо хочу нарешті співати пісні Челентано не на вигаданій мові)📹 Хочу записувати відео за імпульсом і не придушувати їх своїм перфекціонізмом🌍 Хочу відвідати нову країну в Європі🏂 Хочу навчитися гарно кататися на борді, і бути сексі-кішкою навіть в лижному костюмі :)*рандомні фотки року, вдалі і не дуже) Як ви? Як ваш стан? Що вас зараз цікавить в дизайні, в професії, які у вас плани? Чи відчували ви колись такі "ручні гальма"?