Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - Садовник 🧑🏻‍🌾
Added 14 Jul 2024

Садовник 🧑🏻‍🌾

@sadivnuku
Number of subscribers: 4 211
Photos: 9,220
Videos: 1,070
Links: 3,450
Description:
https://telega.in/c/sadivnuku Купить рекламу: @mitrii_MS Связь: @Dmitrii_186
Source

Садовник 🧑🏻‍🌾 | Що робити з сидератами восени: скосити чи залишити?Сидерати - одне з д...

Telegram community logo - Садівник 🧑🏻‍🌾 Садовник 🧑🏻‍🌾 @sadivnuku
1 600 Views/Reach 2024-11-02 12:56 Message №9379
🌱 Що робити з сидератами восени: скосити чи залишити?Сидерати - одне з добрив для ґрунту, поряд з органікою та "мінералкою". В них і азоту в міру, і "хімії" ніякої. Сіють зелені добрива після збирання врожаю основних культур, чекають нарощування зеленої маси та скошують із подальшим перекопуванням ґрунту або без перекопування, залежно від виду сидерату. Коли ж починати косити?Якщо ви посіяли зелене добриво відразу після збирання врожаю основних культур, тобто наприкінці літа або початку осені, то очевидно, що до настання холодів воно встигне наростити зелену масу, а в деяких випадках навіть обнасінитись. Цього допустити в жодному разі не можна, оскільки насіння деяких сидеральних рослин (наприклад, люпину, конюшини або люцерни), яке впало в землю, призведе до швидкого розростання, тим самим прирівнюючи його до бур'янів. Тому важливо дочекатися помірного нарощування сидератами зеленої маси і відразу скосити їх. А щоб прискорити процес дозрівання скошеного зеленого добрива, бажано полити рослинні залишки розчином ЕМ-препарату.Для відновлення родючості та інших цінних властивостей ґрунту на грядках, що звільнилися від основного врожаю, традиційно сіють капустяні (ріпак, гірчицю, редьку) і бобові (конюшина, люпин), а також гречку і фацелію.• Що робити з сидератами посіяними перед початком зими?Інша річ – сидерати, посіяні перед початком зими, які застають перші заморозки. Зазвичай це озимі: овес, жито та інші злакові культури. Але не буде помилкою посіяти пізно восени і вже згадані вище культури - конюшину, люпин, фацелію, редьку, гірчицю та ріпак. Посіяні під зиму, деякі з цих культур встигають сформувати кореневу систему, а ось корисну надземну масу наростять уже навесні. Тоді ж і будуть скошені безпосередньо перед посівом основних культур або за деякий час до цього.Окремі з перелічених сидератів, наприклад, редька, гірчиця чи ріпак, можуть встигнути частково наростити зелену масу, але скошувати її не потрібно. Обнасінитись рослини все одно не встигнуть, під впливом холодів бадилля "поляже" саме і, крім добрива, забезпечить ґрунт ще й захистом від промерзання. Особливо це актуально під час морозних, але безсніжних зим.☝️ Питання, де саме поставити кому у виразі "косити не можна залишити", кожен повинен вирішувати самостійно, орієнтуючись на час посіву сидератів і функцію, яку вони повинні виконати.Садівник 🧑🏻‍🌾