Source
Саакян 🇺🇦 | Продовження👇...На додачу до всього ми вдалися до магічного мислення. Р...
6 250 Views/Reach
2025-12-12 20:32
Message №1429
Продовження👇...На додачу до всього ми вдалися до магічного мислення. Росія, мовляв, напевно виявиться розсудливою і погодиться на компроміс – «справедливий і тривалий мир». Насправді ж ми забезпечили, щоб будь-яке припинення вогню не було ні справедливим, ні тривалим.А що далі? Якщо ми не були готові воювати з Росією тоді, коли мали вас – великого, згуртованого, стійкого й спроможного союзника – на своєму боці, то чому ми мали б воювати, щоб захистити вас, коли ви знекровлені, травмовані й принижені? Якщо ми викрутимо вам руки, нав’язавши перемир’я, і підтримаємо його символічними силами «коаліції бажаючих», ми пожертвуємо не тільки вашою справою, але й нашим стримуючим фактором.Ми не можемо виправдовуватися лише боягузтвом. У нас є інші, кращі виправдання. Одне з них – егоїзм. Ми не дуже хотіли йти на економічні жертви. Через це ми виключили з порядку денного санкції такого рівня, які паралізували б воєнну машину Кремля. Дехто з нас – зокрема довірливі американці – бачать у повоєнній Росії привабливу бізнес-можливість. Цинічні люди вважають, що добре зароблять на мирі. Виявляється, жадібність – це добре.Але справжнє пояснення ще ганебніше. Ми втомилися. Колись ви були такими модними – з веселими синьо-жовтими прапорами, фотогенічними людьми та дотепними мемами. Нам було приємно почуватися шляхетними й сміливими, приймаючи ваших біженців і везучи гуманітарні конвої через Європу (Україна, як з’ясувалося, дивовижно близько).Але тепер це виглядає так по-2023-му. А як же Газа? Судан? Нашої уваги просто не вистачило надовго. Як поганий бойфренд, що намагається викрутитися з відносин, ми робимо все це про себе, а не про вас. Ми хочемо залишитися друзями. Ми сподіваємося, що ви будете добрими сусідами й «гідним переможеним»: жодних актів помсти, будь ласка. Правда ж у тому, що ви пішли далі. Ви вже за межами почуттів розчарування чи зради. Хоча нині ви активно (і цілком слушно) не довіряєте адміністрації Трампа, політичних лідерів Західної Європи ви вважаєте неважливими. Ваш пріоритет тепер – виживання і самодостатність; альтернатива – зникнення.А ми? Егоцентричні до самого кінця. Перепрошуємо за це.