Source
Romulus Marcius | Канал став перетворюватися в збірку репостів та щіпостингу, що мені не...
142 Views/Reach
2026-01-10 16:50
Message №212
Канал став перетворюватися в збірку репостів та щіпостингу, що мені не дуже подобається.На днях бачив мємєс, через котрий згадав про одну стару, але цікаву ідею. Якось розповідав її в одному з походів ще осінню 24 року. Після її озвучення на мене дивились як на шиза, але тим не менш.В чому ж діло: я, виходячи з власної дитячої допитливості до буквально всього(особливо чогось нестандартного), почав цікавитися тюремною ієрархією в СРСР та на його руїнах(не даремно в описі каналу висить перефразування однієї відомої цитати, де "тюрма" так і залишилась). Та з часом став бачити, що їхня структура занадто сильно нагадує кастову систему Індії, та що з брахманами та ко. Є верхівка, вори-брахмани, блатні-кшатрії та інші, навіть недоторкані. І, як на мене, це дуже цікавий феномен - як в умовах повної ізоляції та очевидно без запозичень виникла подібного роду система. В світлі цього згадується легенда про експеримент Псамметіха І, де той доручив виховувати двох немовлят без мови, лише годуючи та доглядаючи, з ціллю встановити, яка мова є найдревнішою. Буцім, котрою мовою діти заговорять - та й найдревніша. Можливо, подібного роду ієрархія є природньою для патріархальних суспільств. Не виключаю, що якась схожа структура була і в предків людини, оскільки ієрархія як явище - річ дуже характерна для фауни в цілому, не лише приматів. Але в поприще антропології не смію пхатись, не моя юрисдикція.