🔥“Без засобів на позиції — це просто типи, які жують сухпай” ― як бійці ГУР вираховують позиції російських дронщиківОфіцер Департаменту активних дій ГУР із позивним Тойота розповів LIGA.net деталі операції “Дроноцид”, яка влітку 2025 року повернула Україні контроль над небом на Запорізькому напрямку.▪️Замість того щоб збивати дрони, ГУР системно знищував самих операторів та їхню інфраструктуру. Розвідники виявили близько 90 позицій дронщиків, та у співпраці з побратими з інших складових Сил оборони України знищили або пошкодили 42 об'єкти.За словами Тойоти, розвідники дійшли до поіменної ідентифікації дронарів рф.“У процесі роботи ми вже мали дуже детальну інформацію по всіх розрахунках, ідентифікували їх за іменами і знали, де й хто працює”, ― розповів Тойота.
Паралельно “відпрацьовували” логістику: відслідковували маршрути наземних роботизованих комплексів, які забезпечували дронщиків, і знищували їх на підході. Під подвійним тиском росіяни були змушені постійно змінювати позиції — і кількість вильотів скоротилася з 15–20 до приблизно семи на добу.“Ми відстежували, що вони почали додатково маневрувати. Сьогодні оператор з однієї точки літає, завтра — з іншої, післязавтра — додає третю. Це створило додаткове логістичне навантаження на противника”, ― додає офіцер.
👉Більше про те, як Тойота працював над деталями операції та використовував цю ж логіку в під час “Пушкорізу” на Харківщині восени 2024 року, — читайте в інтерв'ю.ГУР в інших соціальних мережах: 🔹Facebook 🔹YouTube 🔹 Viber 🔹Instagram 🔹Twitter 🔹 Threads 🔹 WhatsApp🔹 Telegram Bot🔹 TikTok
💀 Спецпідрозділ ГУР “Артан” перемелює ворога в районі СтепногірськаБійці спецпідрозділу ГУР МО України “Артан” здійснюють комплексну операцію з деокупації та зачистки Степногірська на Запорізькому напрямку — у взаємодії з іншими підрозділами Департаменту активних дій ГУР та Сил оборони України.У результаті — кількасот знищених окупантів, понад 20 уражених одиниць бронетехніки — танки, БМП, дефіцитні засоби РЕБ — та полонені, яких захоплювали просто з міської забудови.“Це нетипове завдання для спецпризначенців. Бійцям доводиться по кілька місяців перебувати на “нулі”. Проте рівень підготовки дозволив конвертувати витримку в ефективний наступ”, — розповідає командир “Артану” Віктор Торкотюк із позивним “Титан”.
Ворог кидає в контратаки малі групи від 1 до 10 осіб під прикриттям туману — за вже типовою для зс рф тактикою “м'ясного просочування”. Більшість розвідники ліквідовують ще в сірій зоні. Решту — в ближньому бою.Крім того, ворог зосередив на цій ділянці елітні розрахунки FPV-дронів, намагаючись встановити перевагу в повітрі. Однак завдяки інтегрованій системі ППО малого радіусу та майстерності українських пілотів небо залишається за Силами оборони України.👉 Повернення Степногірська вирівнює лінію фронту, позбавляє плацдарму, який противник міг використати для наступу на Запоріжжя, та розширює зони вогневого контролю над логістикою окупантів. А головне — б'є по моральному духу тих російських частин, яких ворог вважав елітними.Збройна боротьба триває!Слава Україні!ГУР в інших соціальних мережах: 🔹Facebook 🔹YouTube 🔹 Viber 🔹Instagram 🔹Twitter 🔹 Threads 🔹 WhatsApp🔹 Telegram Bot🔹 TikTok
💪 Твій досвід може бути корисним!Думаєш, ти “не для війни”, бо ніколи не тримав у руках зброю?Біжимо руйнувати цей міф! 💥🎯 У Департаменті активних дій є десятки посад, які звучать як “цивільні”, але вони критично важливі для роботи наших підрозділів.Розказуємо про кілька з них:1. Машиніст автомобільного крана 🏗На ньому — переміщення важкої техніки, конструкцій, фортифікацій, завантаження/розвантаження, робота там, де руками не впораєшся.2. Водій-оператор екскаватора-навантажувача 🚜Його допомога буде необхідна майже всюди: від інженерних робіт до облаштування позицій. Людина не просто “водій”, а повноцінний оператор, який копає, переміщує, готує укриття, працює з ґрунтом під різні задачі.3. Водій-оператор телескопічного навантажувача 🏗Робота на висоті та з важкими вантажами: подача матеріалів, монтаж, швидке переміщення ресурсів. Тут потрібні хороша координація і розуміння техніки, бо часто працюєш у складних умовах і з обмеженим простором.4. Пожежний 🚒Реагування на прильоти, займання техніки, складів, позицій. Плюс такий досвід дає більше вміння працювати з ризиками і швидко приймати рішення. ⚙️ Часто люди, які мають досвід у виробництві будь-чого, будівництві, роботі зі спецтехнікою чи звичайними автомобілями, закривають критичні задачі швидше і ефективніше, ніж універсальні бійці.Маєш досвід у чомусь із вищезазначеного? Приєднуйся до нас! 🇺🇦💻 Департамент на зв’язку: ◾️Сайт Департаменту ◾️Telegram ◾️Instagram ◾️ Facebook ◾️ YouTube
🤜 «Алгоритм сам по собі нічого не зробить. Головне — це люди»🫡 Офіцер Департаменту активних дій ГУР МО України на псевдо "Тойота" — один із тих, хто розробив операції «Пушкоріз» на Харківщині та «Дроноцид» на Запоріжжі. Каже, тоді це було не про інновації, а про необхідність:💬«Коли ми тільки почали працювати, російські гармати стояли і стріляли по нас буквально батареями. Це було те, чого я не бачив з першої половини 2022 року.»⚙️ Як бійці Департаменту активних дій разом із суміжниками вибудували систему, де артилерія, FPV і розвідка працюють як один механізм, чому “черговий бодряк” не дає результату, і як полювання на гармати переросло у полювання на операторів БПЛА — “Тойота” розповів у інтерв’ю для LIGA.net. 💬 «Для нас важливо, щоб вони не літали. Щоб у противника не було очей та засобів враження, і він не міг наносити шкоду нашій піхоті.»🔗 Читайте більше про «Пушкоріз» і «Дроноцид» за посиланням 👈💻 Департамент на зв’язку: ◾️Сайт Департаменту ◾️Telegram ◾️Instagram ◾️ Facebook ◾️ YouTube
✊Вшановуємо всіх наших героїв, які полягли в бою, захищаючи незалежність, – генерал-лейтенант Олег Іващенко22 березня у Києві завершився IV Чемпіонат України з рукопашного бою, присвяченого пам’яті Героя України генерал-майора Максима Шаповала.Під час виступу на відкритті фінальної частини змагань начальник ГУР МО України генерал-лейтенант Олег Іващенко наголосив на тяглості української боротьби за свободу та важливості збереження пам’яті про полеглих захисників.“Наш захід, який ми сьогодні проводимо, чемпіонат, є підтвердженням тому, що ми є великою силою, незламністю, патріотами України. Я сьогодні щиро бажаю всім спортсменам чесних перемог, всім присутнім подивитися гарні бої, гарні спаринги. Честь і слава всім тим, хто бореться сьогодні за Україну!” – сказав Олег Іващенко.
У фінальній частині Чемпіонату взяли участь 250 спортсменів із 20 областей України. Окремо відбулися поєдинки у категорії “Адаптивний рукопашний бій” за участі українських захисників, які зазнали поранень під час виконання бойових завдань.“Один з напрямків, який ми розвиваємо у федерації рукопашного бою – це адаптивний спорт, в якому беруть участь ветерани, військовослужбовці, які отримали поранення під час захисту Батьківщини. Під час участі в таких чемпіонатах вони адаптуються, відволікаються від своїх проблем, займаються спортом, готуються, спілкуються”, – розповів офіцер ГУР МО України Андрій Савенко.
🫡Генерал-майор Максим Шаповал — офіцер воєнної розвідки, який із 2014 року брав безпосередню участь у ключових операціях зі звільнення українських територій, зокрема Донецького аеропорту, Слов’янська, Краматорська та Савур-Могили. 27 червня 2017 року він загинув у Києві внаслідок спланованого російськими спецслужбами теракту. За мужність і героїзм йому посмертно присвоєно звання Героя України.Пам’ятаємо. Продовжуємо боротьбу.Слава Україні!ГУР в інших соціальних мережах: 🔹Facebook 🔹YouTube 🔹 Viber 🔹Instagram 🔹Twitter 🔹 Threads 🔹 WhatsApp🔹 Telegram Bot🔹 TikTok
Сьогодні річниця звільнення селища Мощун. Операції, в якій воїни Департаменту активних дій брали безпосередню участь. Ось як згадував ці події директор Департаменту на псевдо "Філософ" у своєму інтерв'ю для liga. net :Ситуація там була критична.Ми – 8-ий полк, наші підрозділи – вибили противника перший раз, виставили піхоту і вийшли. До вечора піхоту прорвали. Нас знову відправили зачищати Мощун. Ми знову зачистили позиції і вийшли. Піхоту вдруге прорвали. На третій раз я сказав: "Усе супер, але багато втрачаємо на штурмах. Тепер не виходимо. Спочатку злагодимо підрозділи, виставимо оборону, як треба, а потім вирішимо, що далі".Ми як піхота стояли в Мощуні і рубались у піхотних боях. Легіон, "Шаманбат", "Азов", ТРО, 72-га. Боюсь навіть перераховувати, щоби нікого не образити. Там 100% понад тисяча людей було."Не знаю, скільки там противника було набито, бо тіла лежали на всіх рубежах населеного пункту. Екшн був такий, що не передати. Мощун став місцем, де зіштовхнулись дві стихії: ніхто не збирався поступатися позиціями".Раз мені доповіли, що противник на вулиці Лісній вибудовує колону техніки, шість машин. Їду перевіряти. Сам думаю: "Противник з технікою, а у нас знову самі лише кулемети та РПГ? Так не піде". Згадав, де у мене стоїть танк. Заїхав за ним: "Усе добре? Готовий?"Попереду – я на "крузаку", за мною – танк.Доїжджаємо до розвилки. Техніка стоїть метрів за 200 – шість БМД з ПТУРами. Ставлю машину в сторону. Іду до танкіста: "Дивись, ми всі на позиціях. Зараз вони підуть, хлопці їх зупинять. Ти виходиш сюди і по них працюєш. Працюєш одразу. Відстань буде, дай боже, щоб 100 метрів".Колона починає рух. Наші луплять. Я даю танкісту команду: "Вперед!"Він виходить – бабах! – перша машина розлетілася, аж башта підлетіла. О, думаю, оце ми їм зараз дамо тут. Другий постріл – і знову влучає у першу машину. Я танкісту по станції кажу: "Далі! Переводь вогонь!" Він не чує.Третій постріл – знову в першу машину. Я вже біжу до нього, якось його виколупую, кричу: "Далі стріляй". Зрозумів. Підбиває другу машину, третю. Росіяни розбігаються, хлопці їхню піхоту зачищають.Увечері розвідники описали загальну картину – від них лишилася купа взуття з кістками. Нарахували 16 пар біля підбитих машин.Коли в Мощуні росіяни не змогли відновити положення з крайньої точки і накопичити достатньо сил, щоб потім організовувати якусь операцію, зрозумів: Мощун відбили. Вони в цьому бачили основний сенс: займуть цей берег, накопичать сили і підуть далі на Київ.Не вийшло ― їх просто вибивали на кожному етапі."Трофейки" в Мощуні була нереальна кількість. Щось вони в річку скидали, щось – ні. Бо з усім цим вони би просто не змогли звідти вийти.
Ми продовжуємо боротьбу і щоденно робимо все, аби, з рештою, всі українські міста та села були звільнені від окупантів.Слава Україні!💻 Департамент на зв’язку: ◾️Сайт Департаменту ◾️Telegram ◾️Instagram ◾️ Facebook ◾️ YouTube
❗️Начальник ГУР МО України генерал-лейтенант Олег Іващенко здійснив робочу поїздку до спецпідрозділу ГУР “Kraken”Під час поїздки очільник воєнної розвідки ознайомився зі станом підготовки особового складу до виконання бойових завдань, відвідав місце розташування підрозділу та поспілкувався з його бійцями. У розмові з командуванням “Kraken” Олег Іващенко обговорив актуальні потреби у забезпеченні бійців підрозділу та шляхи підвищення ефективності виконання бойових завдань.Окрему увагу приділили якісній організації навчального процесу розвідників для підвищення їхньої готовності до активних дій.“Бачу мотивований, підготовлений підрозділ, який чітко розуміє свої завдання. Ви демонструєте високий рівень злагодженості та готовності діяти в найскладніших умовах. Продовжуйте тримати темп та відчувати плече побратима — це ключ до успіху в бою”, – сказав Олег Іващенко.
Підрозділи Департаменту активних дій ГУР МО України щоденно демонструють свою високу готовність на полі бою – з відомим для окупантів результатом.👉Приєднуйтесь до “Kraken” – заповнюйте анкету на сайті: https://kraken-gur.army/ Слава Україні! ГУР в інших соціальних мережах: 🔹Facebook 🔹YouTube 🔹 Viber 🔹Instagram 🔹Twitter 🔹 Threads 🔹 WhatsApp🔹 Telegram Bot🔹 TikTok
🔥27 днів у тилу московитів — приголомшлива історія рейду розвідувальної групи ГУР Меля і Даллас — спецпризначенці тактичної групи “Реванш”, яка входить до складу Міжнародного легіону ГУР МО України. Приголомшливу історію одного зі своїх рейдів у тил російським військам розвідники розповіли в ексклюзивному інтерв’ю виданню Texty.org.ua. 🤫Троє бійців ГУР потемки проникли на окуповану територію та впродовж майже місяця перебували прямо під носом у московитів. Весь цей час воєнні розвідники здобували і передавали цінну для планування операцій та знищення противника інформацію, а при нагоді — “кобзонили” загарбників власноруч. “У перший же день ми натрапили на підозрілий люк, накритий вагонкою. Звідти крикнули “Свои!”. Ми кинули гранату, і голосів більше не було”, — розказав Меля. Група зайняла позицію у підвалі закинутого будинку, і якось до розвідників наблизився російський окупант ― обережно зайшов у двір. “До нього було метрів 15. Я “відпрацював” із глушником. На цьому його кар’єра закінчилася. Забрали зброю, радіостанцію, телефон”, ― пригадав спецпризначенець. 👉Більше неймовірних деталей цієї історії, про атмосферу та відчуття бійців, які майже місяць перебувають у зоні підвищеного ризику, а також про значення розвідувальних рейдів в епоху дронів ― читайте за лінком.ГУР в інших соціальних мережах: 🔹Facebook 🔹YouTube 🔹 Viber 🔹Instagram 🔹Twitter 🔹 Threads 🔹 WhatsApp🔹 Telegram Bot🔹 TikTok
🫡Перша річниця 3-го армійського корпусу — вітаємо бойових побратимів!Рік тому, 14 березня 2025-го, на базі 3-ї окремої штурмової бригади розгорнули 3-й армійський корпус — одне з найбільш боєздатних формувань Сил оборони України.24 лютого 2022 роĸу, в перші години повномасштабного вторгнення, у Києві з'явився добровольчий загін територіальної оборони — із ĸістяĸом із ветеранів, яĸі боронили Уĸраїну ще з 2014-го. Згодом — полĸ спеціального призначення, і врешті —3-тя оĸрема штурмова бригада. 14 березня 2025 роĸу — в День уĸраїнсьĸого добровольця — бригада, заснована людьми доброї волі, офіційно стала Третім армійсьĸим ĸорпусом. ⚔️Співпраця воєнної розвідки з підрозділами корпусу має глибоке коріння: оборона Мощуна, зухвалі вертолітні рейди до оточеного Маріуполя у 2022-му. А у 2025-му — на Лиманському напрямку, бійці спецпідрозділу ГУР “Артан” і воїни 3 АК разом ліквідували полк армії рф та вирівняли лінію фронту.Шлях від перших добровольців до корпусу зразка 2025 року — це історія людей, які прямо зараз творять майбутнє українського війська: сильного та спроможного. 🤝Пишаємося спільним шляхом. Дякуємо за довіру і братерство в бою.Разом — переможемо.Слава Україні!ГУР в інших соціальних мережах: 🔹Facebook 🔹YouTube 🔹 Viber 🔹Instagram 🔹Twitter 🔹 Threads 🔹 WhatsApp🔹 Telegram Bot🔹 TikTok
Степногірськ, 2026.Точаться запеклі та руйнівні бої за місто. КАБи, артилерійські обстріли, тисячі дронів та піхотні штурми перетворили населений пункт на бетонну пустелю. Якщо росіяни хочуть продовжувати наступ на Запоріжжя, їм критично необхідно зламати тут оборону. Один із іноземних добровольців Тактичної групи «Реванш» Міжнародного Легіону ГУР МОУ, понад два місяці координував роботу передових піхотних груп: налагоджував звʼязок, здійснював переклад наказів та контролював коректність їх виконання.В ході ворожої атаки, він був важко поранений, самостійно вийти з епіцентру ворожої атаки - неможливо. Попри все, наказано - евакуювати.Ціль: здійснити вогневе подавлення сил противника, провести ротацію особового складу та евакуювати важко пораненого бійця.Працює: штурмова рота «Landsknechts».Результат: незважаючи на дуже складні умови, реваншисти провели успішну евакуаційну місію, а пораненому була надана вся необхідна медична допомога.Приєднуйся до підрозділу • Тактична Група «Реванш» • Instagram • YouTube • X