Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - Регіна Харченко. Секретар Запорізької міської ради
Added 14 Jul 2024

Регіна Харченко. Секретар Запорізької міської ради

@regina_harchenko
Number of subscribers: 11 266
Photos: 10,100
Videos: 1,380
Links: 1,630
Description:
Офіційний телеграм-канал секретаря Запорізької міської ради та виконувачки обовʼязків міського голови Регіни Харченко. Про Запоріжжя та для запорізької громади 🇺🇦 🔗 Запорізька міська рада: https://zp.gov.ua

👥 Number of subscribers

11 266
Average/Day:: -11
Average/Week:: +20
Average/Month:: -75

👁️ Average views per message

2 758
Average/Day:: 1,590
Average/Week:: 3,286
ERR: 24.48%

📊 Messages per Day

2.1
Last day: 6
Week average: 3.7
Average per day: 2.1

Logo change history

Status change history

Officially not confirmed 2024-07-14

Wall

Telegram statistics channel

🇺🇦 Підвищення авторитету Сил оборони, програми підтримки ветеранів та ветеранок, консолідація: ветеран-розвідник Ігор Ілюшкін представлятиме інтереси ветеранської спільноти Запоріжжя на Національному рівніУ Запорізькій області понад 70 тисяч ветеранів та ветеранок. Вже зараз - вони дієва спільнота, яка працює задля розвитку нашого прифронтового регіону. Щоб залучати досвід та експертизу Захисників і Захисниць до напрацювання рішень у всіх сферах ветеранської політики, при Міністерстві у справах ветеранів створюється дорадчий орган - Рада ветеранів війни за незалежність України. У Запоріжжі рекордна кількість - понад 670 ветеранів - мешканців області - зареєструвалися для участі у виборах представника до Ради. За процедурою виборів спостерігала заступниця Міністра у справах ветеранів України Юлія Кіріллова.Сьогодні Захисники і Захисниці зібралися тут, щоб творити якісні зміни в нашій державі та суспільстві, відстоювати власні права. Ця Рада при Міністерстві у справах ветеранів – не просто символічний орган, а дієва інституція в діалозі з якою ми будемо напрацьовувати якісні зміни. Тому очікуємо на плідну співпрацю й готові підтримувати у роботі Ради, – наголосила Юлія Кіріллова. Обирати було дійсно складно: за пропозицією ветеранських спільнот представляти область були висунуті  Андрій Бобровнік, Ігор Ілюшкін, Роман Котов, Валерій Мороко та Олександр Планов - усі з бойовим досвідом, усі активні в цивільному житті, кожен - точно здатний ініціювати якісні зміни.Більшістю голосів обрано Ігора Ілюшкіна – ветерана та засновника громадської організації «РАЗОМ.ЮА». Його досвід і досвід Запорізької області в реалізації ветеранської політики точно буде в нагоді під час впровадження послуг і програм на національному рівні.Ветерани та ветеранки з кожним роком стають все більш впливовою та сильною спільнотою. Досвід кожного та кожної - важливий для громади і для держави, але захисники та захисниці також потребують підтримки. Саме підтримка проєктів, важливих для спільноти, консолідація та адвокація інтересів запорізьких ветеранів - пріоритети роботи новообраного представника у Раді ветеранів війни за незалежність України.
Зараз у Луцьку триває гасіння пожежі після нічного удару російських «шахедів». Були влучання в суто цивільні обʼєкти: росіяни знищили продовольчі склади й термінал «Нової пошти». Був пошкоджений і житловий будинок. Усі необхідні сили ДСНС України та комунальних служб уже залучені, щоб ліквідувати наслідки цієї атаки. Були сьогодні вночі під російськими ударами ще Дніпровщина, Житомирщина, Полтавщина, Одеська область, Харківщина та Хмельницька область. І ще досі є «шахеди» в нашому небі. Загалом Росія цієї ночі застосувала проти України 339 безпілотників, і близько 200 із них – «шахеди». Сьогодні буде доволі насичений дипломатичний день – багато контактів уже заплановано, і ця нічна атака фактично є російською відповіддю на дипломатичні зусилля. Ми пропонували припинення вогню на Великдень – у відповідь отримуємо «шахеди». Ми пропонували припинення вогню також і конкретно щодо енергетичних обʼєктів – росіяни ігнорують це та знову намагаються поцілити по наших підстанціях і трансформаторах. Україна працює з партнерами, щоб було більше спільних можливостей захисту життя, а Росія продовжує затягувати війну у Європі та відверто інвестує своїми розвідданими для іранського режиму в розпалення війни на Близькому Сході та в Затоці. Саме Росія є глобальною загрозою, і саме її зневага до життя і миру є тим, що перешкоджає будь-якій дипломатії. Я вдячний усім, хто підтримує наш захист життя, і кожному, хто забезпечує виконання санкцій проти Росії за війну. Чим більшим буде наш відсоток збиття російських дронів і ракет та чим більшим буде відсоток обмеження російської нафти, російської торгівлі, російського виробництва, тим швидше буде гарантована безпека і встановлений мир.
Буча пережила 33 дні російської окупації. Терор, тортури, 33 дні тотального зла. Понад 600 убитих українців та українок. Дуже часто кадри з Бучі порівнюють зі страшними картинами Другої світової війни. Але є велика відмінність, і зараз вона не на користь сучасних лідерів світу. Бо нацизм за свої злочини отримав покарання, а не часткове послаблення санкцій. Жодна криза чи дестабілізація у світі не може бути виправданням цьому. Ми не маємо забути чи обнулити все, що пережила Україна за цей час. Катастрофу кожного нашого міста й села, у яке Росія принесла свою війну та смерть. Буча, Ірпінь, Бородянка. Маріуполь, Ягідне, Авдіївка. Оленівка, Вугледар, Часів Яр та багато інших. Від моменту першого саміту до сьогодні цей список тільки збільшується. Це означає одне: нам потрібно набагато більше рішучості, набагато більше тиску на Путіна й Росію, набагато більше реальних справ і кроків, які наближають перемогу миру та справедливості.Сказав це, звертаючись до учасників Бучанського саміту – 2026.
🇦🇹 Онлайн-зустріч із містом-побратимом Лінц ще раз підтвердила: наше партнерство дуже міцне й дає важливі результати. Лінц є партнером Запоріжжя з 1983 року, а в останні роки ця співпраця отримала новий розвиток: від гуманітарної та технічної допомоги до спільних програм для дітей і підтримки міських служб.✅️️️️️️ У 2022-2023 роках Лінц та інші австрійські партнери передавали Запоріжжю генератори, гуманітарне й медичне обладнання, побутову техніку для місць компактного проживання ВПО, а також сприяли передачі двох швидких допомог із землі Тіроль.Окремі результати цієї співпраці ми вже бачимо на рівні міської інфраструктури. ◾️ За підтримки Лінца та Hilfswerk International до КП «Запоріжелектротранс» передали два генератори потужністю 8 кВт. ◾️ У 2025 році 20 запорізьких дітей взяли участь у двотижневій програмі відпочинку в молодіжному гостьовому будинку Лінца. ◾️ Наприкінці 2025 року місто отримало ще три автомобілі для КП «Зеленбуд», КСВАРС і Департамент освіти та науки ЗМР.Під час зустрічі з мером Лінца Дітмаром Праммером та командою міста говорили про подальшу співпрацю у сферах культури та освіти. Серед напрямів, які обговорили - виставкові проєкти, співпраця між університетами, участь запорізьких митців у подіях у Лінці, а також продовження освітньо-оздоровчих обмінів для дітей.
Тільки за цей тиждень Росія застосувала проти наших міст і громад понад 3000 ударних дронів, і значна частина з них – «шахеди». Також більш ніж 1450 керованих авіаційних бомб та ще 40 ракет різних типів. Росіяни не зменшують обертів війни проти нашої держави й людей та при цьому ще й відверто вкладаються в затягування іншої війни, яка призводить до глобальної дестабілізації.По Україні б’ють фактично такі ж ударні дрони, що й по країнах Близького Сходу й регіону Затоки. Проти нас балістика застосовується так само цинічно, як і проти партнерів. Дестабілізація світових ринків та блокування морських шляхів не залишили без наслідків жодну країну. Ми робимо свій внесок у гарантування безпеки. І важливо, щоб світ не втрачав часу та можливостей. Потрібні чіткі, рішучі та скоординовані зусилля, щоб дати реальний захист життю та зупинити війни. Треба будувати спільні й сучасні системи захисту, перевірені війною. Розвивати спільні виробництва сучасної та ефективної зброї. Об’єднувати можливості, щоб і в Європі, і на Близькому Сході, і в інших частинах світу можна було жити в мирі.Дякую всім, хто допомагає нам захищати життя!
У ніч на сьогодні росіяни масовано вдарили по Одесі. Жодного військового сенсу, це суто терор проти звичайного цивільного життя. Було більше 60 ударних дронів у цьому ударі по місту. На жаль, багато пошкоджень. Серед обʼєктів, які постраждали, – пологовий будинок, звичайні житлові будинки, підприємства, портова та критична інфраструктура. Наші служби продовжують працювати й допомагати на місцях, де це потрібно. На жаль, станом на зараз відомо, що одна людина загинула. Мої співчуття рідним і близьким. Більше десяти людей поранені, і серед них є дитина. Були цієї ночі також удари по Полтавщині та Дніпровщині.Кожен такий удар доводить, що Росія не хоче закінчувати війну. А отже, будь-яке послаблення тиску на неї небезпечне. А скоординована робота заради захисту людей і життя допомагатиме нам, допомагатиме обороні нашої країни та дипломатії. Дякую всім партнерам, які працюють разом з нами та підтримують наших людей. Працюємо з усіма і ми, щоб дати більше сили нашій країні та більше можливостей щодня й щоночі захищати життя в Україні – наші міста і села, нашу інфраструктуру. Спільний захист і скоординовані дії можуть спрацювати найкраще.
🇩🇪🇺🇦 Під час робочого візиту до Берліну на запрошення посла Німеччини в Україні, пана Гайка Томса, провели конференцію «Стійкість громад і міст в умовах російської війни проти України». Разом із керівниками українських та німецьких громад говорили про те, як прифронтові міста живуть, працюють і зберігають стійкість під час війни. І як Запоріжжя вибудувало нову архітектуру міської енергетичної інфраструктури. У нашого міста своя унікальна історія стійкості. Ми з гордістю можемо говорити про неї в повній мірі як прифронтове місто, яке живе під постійною загрозою. Ми майже щодня потерпаємо від обстрілів, і в цих умовах місто не зупиняється. Люди продовжують жити, працювати, вчити дітей, лікувати, відновлювати пошкоджене. А місцеве самоврядування будує таку систему роботи, в якій навіть під постійним тиском місто зберігає керованість, функціональність і здатність убезпечити людей. І ця зима — тому свідчення. Досвід Запоріжжя сьогодні важливий у ширшому європейському контексті. Партнери готуються до найгіршого, і те, що ми можемо їм дати сьогодні, це практичні поради підготовки до найгірших сценаріїв та конкретні кроки захисту своїх обʼєктів. Важливо, що Німеччина залишається одним із ключових партнерів України. За офіційними даними Федерального уряду Німеччини, від початку повномасштабної війни Німеччина надала Україні близько 39 млрд євро цивільної підтримки та близько 55 млрд євро військової допомоги. Загалом це близько 94 млрд євро.Для Запоріжжя ця підтримка також має конкретний вимір. Вона відчувається і на рівні державних програм, і в багаторічній співпраці з німецькими партнерами.Ми високо цінуємо співпрацю з містами-побратимами Обергаузеном і Магдебургом. Це партнерства, які мають для Запоріжжя дуже важливе значення. Йдеться і про обладнання та IT-рішення для лікарень, і про сучасні зарядні станції для комунальних підприємств. Окремий напрямок — підтримка у сферах спорту та молодіжних ініціатив, що також є важливою частиною нашої співпраці.Важливу роль у підтримці нашої громади відіграє і GIZ. У 2022–2025 роках у межах цієї співпраці Запоріжжя отримало:▪️ 18 одиниць спеціалізованої техніки та транспорту;▪️ 259 захисних конструкцій для медичних закладів;▪️ понад 50 одиниць цифрового обладнання;▪️ 174 одиниці реабілітаційного обладнання для медичної установи;▪️ 10,79 млн грн підтвердженої технічної допомоги;▪️ 47,5 млн грн загального обсягу допомоги;▪️ розробку «Стратегії посилення стійкості міста Запоріжжя».У ході робочого візиту до Берліна також провела низку зустрічей на високому рівні — з представниками міністерств, муніципалітетів і партнерських структур. Для нас це можливість не лише представити досвід Запоріжжя, а й посилити міжнародні контакти, які вже сьогодні працюють на підтримку міста.Наше місто має непростий, але дуже цінний досвід стійкості. І сьогодні важливо, що алгоритми роботи наших прифронтових муніципалітетів корисні вже міжнародному рівні.
У європейському медіа вийшов матеріал про жінок України, які живуть і працюють у війні. І в ньому немає абстрактних образів. Є конкретні жінки, долі та ціна, яку вони платять щодня. ▫️ Поліна, яка приходить на могилу своєї мами — Антоніни. Жінка доброволицею пішла на фронт, пройшла шлях від підготовки до служби в штурмовому батальйоні й загинула, рятуючи поранених побратимів. Навіть на службі вона залишалася мамою: пояснювала доньці, як полагодити лічильник газу, і тримала зв’язок із родиною до останнього. ▫️ Олена, хірургиня з Харкова, яка до повномасштабної війни працювала в естетичній медицині, а потім пішла ближче до фронту і тепер рятує поранених у стабілізаційному пункті. Вона стала бабусею, але замість спокійного життя обрала війну, бо вважає, що так потрібніша для майбутнього онука.▫️ 101-річна Валентина Кимлик, яка переживає цю війну в Дніпрі, після повернення з евакуації, без світла, без тепла, з пам’яттю про всіх своїх рідних і з незламним відчуттям дому.Є історії і з Запоріжжя. Аліні — 20 років. Її син Захар народився 27 січня. А вже за кілька днів після пологів вони обоє опинилися під ударом по запорізькому пологовому. Потім вона була змушена залишити дім і переїхати в прихисток з укриттям, бо життя з немовлям під сиренами й ударами стало нестерпним. Це одна з тих історій, у яких війна заходить туди, де мало б бути тільки життя.Є і моя історія. Як жінки, яка очолює прифронтове місто у надскладний для нього період. Місяць тому зустріла групу журналістів провідного французького видання у Запоріжжі та розповіла, як працює система місцевого самоврядування, як живе місто, про мої особисті переживання як жінки. Натхненна бути в одному матеріалу з тими, про яких писала вище. З усіма героїнями, які не зламались. Стаття важлива саме тому, що показує правду: сьогодні українські жінки не стоять осторонь війни. Вони в її центрі. На фронті. У лікарнях. У материнстві. У втраті. У місцевому самоврядуванні. На жінках сьогодні справді тримається дуже багато. І добре, що світ бачить не узагальнений образ, а конкретні імена, конкретні історії та конкретну силу.
💪 23 березня розпочалася перша реабілітаційна поїздка ветеранів міста Запоріжжя до міста Огре (Латвія)Вона триватиме до 10 квітня 2026 року. Учасники проходитимуть відновлення на базі Огрської районної лікарні, де покращать фізичний та емоційний стан під наглядом висококваліфікованих спеціалістів. Додатково ветерани візьмуть участь у культурних програмах, відвідають музеї та беруть участь у дозвіллєвих заходах від партнерських організацій міста Огре.Департамент з питань ветеранської політики Запорізької міської ради висловлює щиру вдячність пану Егілсу Хельманісу, головному лікарю клініки Дайнісу Шировсу, Огреському муніципалітету Латвії за надану можливість організувати безкоштовну реабілітацію наших ветеранів війни у сучасних умовах. Завдяки такій підтримці наші Захисники отримують комплексну допомогу без жодних витрат, що включає діагностичні послуги та індивідуальні програми відновлення, проживають у комфортних сучасних апартаментах та забезпечені якісним харчуванням протягом усього періоду перебування.Окрема подяка ТОВ «Айрон Білд» та ГО Сила Розвитку, що сприяли повному фінансуванню проїзду наших ветеранів від Запоріжжя до Латвії та у зворотному напрямку. Детальний звіт про результати реабілітації — згодом.#ВетеранськаПолітикаЗапоріжжя~Запорізька міська рада:🕊 Instagram 😎 Facebook 📩 Telegram
‼️Майже 2 млрд грн для Запорізької області. Готуємось до наступної зими вже зараз.Запорізька область пройшла складну зиму і вистояла. Але атаки на енергетику не зупиняються. Сьогодні Уряд ухвалив рішення - 1,999 млрд грн для Запорізької області. Це кошти на перші кроки підготовки до наступного опалювального сезону в межах Плану стійкості.«Ми розпочали підготовку до наступної зими. Пріоритети - захист енергообʼєктів, розвиток розподіленої генерації, забезпечення додатковими джерелами живлення об’єктів тепло- і водопостачання, децентралізація теплопостачання. Роботи, передбачені планами стійкості регіонів, вже стартували. Виділяємо необхідні ресурси, щоб регіони могли вчасно їх виконати», - Премʼєр-міністерка України Юлія Свириденко.Загалом Уряд виділив 12,85 млрд грн на перший етап реалізації Планів стійкості (захист енергетики, додаткові джерела живлення, стабільне тепло і вода, децентралізація систем).❗️ Розуміємо: ворог не зупиниться. Тому працюємо на випередження.Наше завдання - максимально швидко підсилити критичну інфраструктуру і підготувати область до наступної зими.Вдячні Президенту України та Уряду за рішення, які дозволяють діяти вже зараз.Разом вистоїмо 🇺🇦