Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - Сповідь тестувальника
Added 06 Dec 2025

Сповідь тестувальника

@qa_confession
Number of subscribers: 587
Photos: 18
Videos: 4
Links: 18
Description:
🔹Відверті думки тестувальника. Автор: Олекса Мащиць. 🔸Підтримати автора або доєднатися до QA КЛУБУ: https://base.monobank.ua/3dHV4RUJM3fVn4
Source

Сповідь тестувальника | Привіт, мій щоденнику...Я вже доволі давно, але методично завжди беру ...

Telegram community logo - Сповідь тестувальника Сповідь тестувальника @qa_confession
472 Views/Reach 2026-05-28 12:42 Message №96
Привіт, мій щоденнику...Я вже доволі давно, але методично завжди беру «ШІ» в лапки. І причина тому термінологічна точність та уникання магічного мислення. Я навіть запропонував натомість термін «ШШІ», тобто «штучний штучний інтелект», бо ми насправді, ще не зробили те, що уявляли, коли термін «ШІ» виник.Зараз це лише імітація, до інтелекту, навіть штучного, йому далеко. І це при тому, що мовні моделі вже зараз можуть показувати результати, що вражають. Але вражає нас не завжди щось інтелектуальне, зауважте.Отже, мова не про знецінення технології, але про правильну термінологію.І я чудово розумію, як це виглядає на загал. Бо я не бачу, щоб інші так робили, а отже в очах читачів я дивак та гейтер технології (що не так).Але допис не про це. А про Андрея Карпати, який є іконою «ШІ» та вайбкодингу. Бо до першого (LLM) він доклав руку, а другий концепт придумав та презентував.Так ось. Коли Андрей каже про «ШІ», він також «лапкує» цей термін всім відомим жестом руками, згинаючи по два пальці на кожній руці. Але цього, очевидно, ніхто не помічає, бо наш мозок (який є справжнім дивом) вміє маніпулювати інформацією та відкидати те, що ми не хочемо бачити.Чому Андрей це робить? Бо він науковець і для нього також важливим є дотримання правильної термінології. Причина, з якої я беру в лапки «ШІ» та причина, з якої це робить Андрей — це одна й та сама причина. Але в реальному світі, скільки б я не писав подібних дописів, сприйматися буде інакше. Люди масово не бачитимуть лапок на терміні у Карпати та вважатимуть мої лапки ознакою луддизму.Звісно, це може змінитися, коли мій авторитет (або популярність) буде більше. Але головне тут інше. Ті, хто до цього допису вважали мене луддитом — жоден з них не змінить своєї думки ані про мене, ані про Андрея.Але, ймовірно, хтось інший почне писати «ШІ» або навіть «ШШІ», як знати?П.С. Якщо хочете точного терміну, то майже завжди замініть «ШІ» на «мовна модель» і все буде коректно.