Source
Путч. Русский - нах*й | ТОВ «Кінокіт», яке обслуговувало телеканал «Рада» в межах телемарафону...
3 290 Views/Reach
2026-01-30 16:35
Message №61052
ТОВ «Кінокіт», яке обслуговувало телеканал «Рада» в межах телемарафону, фактично «злився» в золотий унітаз Міндіча. В «Раді» порожня студія, вивезене обладнання, звільнені працівники, включно з головною редакторкою.І тепер головне питання — куди пішли державні кошти?Нагадаю: «Рада» фінансується з бюджету. Телемарафон також за мільярдні кошти платників податків. Контракти з продакшнами укладалися за конкретні суми, з конкретними зобов’язаннями.Якщо компанія, яка отримувала бюджетне фінансування, просто зникає, суспільство має право знати:– скільки саме коштів було перераховано;– які роботи були виконані;– хто підписував акти;– чи проведено аудит використання коштів.Бо в умовах війни кожна гривня з бюджету — це або дрони й ППО, або чергова «студія-привид».На початку 2025 року був підписаний новий контракт між «Радою» та «Кінокіт» на 101,5 млн грн на вироблення контенту для марафону, теж за бюджетною програмою, через Міністерство культури та стратегічних комунікацій. За даними джерел, які підтверджує та Детектор медіа, компанія раніше належала Юлії Дроздовій, яка стала власницею в грудні 2021 року. Дроздова була юридичною радницею компанії Meylor Global LLP, пов’язаної з партнером Зеленського Тімуром Міндічем (співвласником студії «Квартал 95») - це зв’язок, на який звертали увагу журналісти, хоча прямого підтвердження контролю Міндіча над «Кінокітом» немає, але всі, хто в темі, розуміють - зв'язок є. Більше того. У травні 2023 року Міністерство культури та інформаційної політики зарахувало "Кінокіт" до критично важливих підприємств. У березні 2024-го Мінкульт знову підтвердив цей статус, який дозволяв бронювання від мобілізації 50% військовозобов'язаних, які працювали у ТОВ "Кінокіт".Міндіч втік, а схематози втікати за ним не хочуть. Бо головний бенефіціар цих схем надовго затримується в кріслі глави держави.