Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - Пуща-Водиця
Added 14 Jul 2024

Пуща-Водиця

@pusha14
Number of subscribers: 1 746
Photos: 1,610
Videos: 583
Links: 1,360
Description:
Новини та актуальні події. Для новин і актуальних питань [email protected]
Source

Пуща-Водиця | Ніколи не кричи довго – ти втратиш головне: повітря.Коли тебе завалило...

Telegram community logo - Пуща-Водиця Пуща-Водиця @pusha14
2 100 Views/Reach 2025-06-24 16:32 Message №3440
Ніколи не кричи довго – ти втратиш головне: повітря.Коли тебе завалило, перша реакція кликати на допомогу. Але рятувальники кажуть: у паніці людина кричить, втрачає кисень, задихається сама. А ми приходимо – і вона вже без свідомості.Під завалами важливо економити кожен подих. Один з тих, хто вижив, прошепотів:«Я хотів кричати, але згадав, що не можна. Я просто стукав по трубі і мене знайшли, бо я мовчав і дожив».Не намагайся вибратись сам.Якщо не впевнений, можеш обвалити все.Ти рухаєшся, підіймаєш голову, ворушиш ногою і перекриття над тобою падає ще глибше. Ми знаходили людей, які майже вибрались. МАЙЖЕ. А потім на них обвалювалось те, що трималося на сантиметрі пилу.Якщо не впевнений – не рухайся.Зміцнюй простір навколо себе, навіть просто руками.Перевір три речі: дихання, кров, світло.Закрий рот і послухай чи не дзвонить у вухах, чи немає відчуття задухи, чи не тече десь кров.Багато хто гине не від самого завалу, а тому, що не бачить: пошкоджено судину, і йде внутрішня кровотеча.Якщо можеш перев’яжи все, що тепле й липке, навіть розірваною футболкою.І дивися чи є хоча б краплина світла.Це – орієнтир і шанс.Не втрачай часу.Рятувальники кажуть: виживають ті, хто рахують час, співають подумки, слідкують за пульсом – не дають мозку зійти з розуму. Завал – це ізоляція, і психіка починає «плавитись».Якщо ти втримуєш свідомість перші 3–5 годин – твій шанс зростає в рази.Створюй собі якорі, навіть якщо це просто підрахунок вдихів – це рятує.І найголовніше – не роби головної помилки: не думай, що тебе не шукають.Ти думаєш: «Навіщо чекати?» Але рятувальник каже:«Ми розгрібаємо руками, спимо по 30 хвилин, шукаємо за запахом, за теплом, за будь-якою ознакою.Ти можеш бути дуже глибоко, але ми йдемо до тебе.Якщо ти здасися – ти помреш ще до того, як ми простягнемо руку».Ти впевнений, що в екстремальну хвилину думатимеш правильно?Збережи це.Бо ніхто не знає, коли тиша стане пасткою.Але ти можеш знати, як її пережити.