Source
Ненудна психологія 🎭 | Чому не варто пригнічувати негативні емоції❓🔹 Біологічне значення емоц...
3 900 Views/Reach
2024-07-16 13:12
Message №4846
Чому не варто пригнічувати негативні емоції❓🔹 Біологічне значення емоцій для людини полягає в тому, що саме емоція дозволяє людині швидко оцінити свій внутрішній стан, потребу, що виникла, а також можливості її задоволення.🔹 Наприклад, злість – захисно-оборонна реакція організму. Будь-які тварини відчувають невдоволення, якщо їх базові потреби під загрозою. 🔹 Але наша культура поступово наклала табу не тільки на прояв злості, але і на згадку цієї емоції, і навіть на саме почуття. 🔹 Після негативних подій люди можуть відчувати себе злими та роздратованими з багатьох причин. Заперечення і придушення злості дезорієнтують людину, змушують її обертати злість на себе або проявляти пасивну агресію. ❗️Однак, проявляти злість можна і цивілізованим способом. 🔸 Перший крок – дозволити собі злитися. Це не означає, що ви повинні дозволити собі неконтрольовані спалахи агресії, – мова про те, щоб саме дозволити собі відчувати злість на рівні емоцій, всередині.🔸 Наступним кроком може бути проговорення: коли відчуваєте, що починаєте злитись, скажіть вголос: я злюсь.🔸 Щоб навчитися контролювати ці реакції, важливо зрозуміти, що саме викликало злість. Можна задати собі питання: «А що саме мене в цьому злить?» Важливо навчитись розпізнавати ситуації, які призводять до таких станів, та фізіологічні ознаки того, що ви дратуєтеся.