Від самого ранку тривають наради з керівниками щодо ситуації в області. Окремо - Чернігів. Зібрав усіх керівників, відповідальних за напрямки ЖКГ. Були Дмитро Брижинський і Віктор Геращенко. Також був Роман Гордовий, очільник ДСНС Чернігівщини, керівники підприємств.☝️Ключове: всі люди мають бути з теплом і це критично важливо зараз. Заслухав тепловиків. Котельні переходять на генератори. Це технологічно складний процес, який може зайняти декілька годин. Відповідним посадовцям доручив взяти на контроль кожну котельню й особисто переконатися, що все працює так, як треба. 🚰«Чернігівводоканал» зараз теж на генераторах. Вода в будинках є. Водночас насосні станції забезпечені альтернативними джерелами живлення, але підвищувальні насосні станції можуть не працювати. Через це можливі перебої з водою на верхніх поверхах багатоповерхових будинків.Актуалізували запаси пального. Працюємо. До такого сценарію теж готувалися завчасно. 🤝Вдячний енергетикам, тепловикам, комунальникам і рятувальникам за їхню роботу в надскладний час. Окремо хочу відзначити і подякувати нашим захисникам, які знищують ворожі дрони і не дозволяють їм досягнути цілей. Ми вистоїмо в боротьбі з російськими терористами.
💰 Скільки заробили керівники Прилуцької міськради у 2025 роціЖурналісти отримали дані про доходи керівного складу Прилуцької міськради за 2025 рік. Усі суми надані у відповіді на офіційний запит.— Міський голова Ольга Попенко — близько 917 тис. грнЗарплата — 797 тис., матдопомоги — 119 тис.Найбільше за місяць — 129 тис. грн (липень)— Секретар міськради Роман Гоголь — близько 597 тис. грнЗарплата — 486 тис., матдопомоги — 75 тис., премії — 34 тис.Максимум за місяць — 102 тис. грн (грудень)— Заступник мера Дмитро Савенко — близько 617 тис. грнЗарплата — 499 тис., матдопомоги — 83 тис., премії — 34 тис.Найбільше — 126 тис. грн (листопад)— Заступник мера Олег Сивенко — близько 693 тис. грнЗарплата — 570 тис., матдопомоги — 89 тис., премії — 34 тис.Рекордний місяць — 136 тис. грн (квітень)— Заступниця мера Тетяна Пахомова — близько 565 тис. грнЗарплата — 461 тис., матдопомоги — 69 тис., премії — 34 тис.Найбільше — 108 тис. грн (березень)— Керуюча справами виконкому Тетяна Малоголова — близько 742 тис. грнЗарплата — 612 тис., матдопомоги — 96 тис., премії — 34 тис.Найвищий місячний дохід — 147 тис. грн (квітень)Джерело: Челайн✅ ᅠ@pryluky_ua
Провів спеціальний енергетичний селектор. Були всі урядові посадовці, які задіяні в ліквідації наслідків, обласна влада, військові, представники енергетичного сектору. В усіх регіонах, де були влучання, вже розпочалися відновлювальні роботи. Дякую всім залученим фахівцям. Станом на зараз найбільші складнощі в Києві, в частині Київської області, у Харкові. Окремо обговорили ситуацію на Дніпровщині, у Запоріжжі та області, на Сумщині, Чернігівщині та в Одесі. Триває відновлення в Рівненській області. Командувач Повітряних сил ЗСУ доповів щодо застосування наших систем ППО для збиття російських ракет і щодо перших фактів про оновлену тактику ворога. Доручив військовим негайно зв’язатися з партнерами, перш за все зі Сполученими Штатами, і поінформувати їх детально щодо зміни російської тактики удару та особливого спрямування атаки на ураження обʼєктів енергетики. Будемо працювати й щодо запитів на ракети для систем ППО – час має значення по кожному запиту, по кожному елементу постачання. Міністр внутрішніх справ України доповів про ліквідацію пожеж на уражених об’єктах, а також про резервні обсяги обладнання для столиці. За наявною інформацією, щонайменше частину ракет, які росіяни застосували в цьому ударі, вони виробили вже цьогоріч. Це ще раз говорить про те, як важливо, щоб санкції світу проти Росії та блокування постачання критичних компонентів реально працювали. Доручив Прем’єр-міністру України та міністру енергетики України до 18-ї години сьогодні дати повний аналіз щодо термінів відновлення в кожному регіоні та щодо необхідних ресурсів. Усі сили державних і приватних компаній у галузі енергетики мають бути спрямовані на те, щоб забезпечити для українців максимально швидке відновлення. Дякую всім, хто з Україною!
Дякую всім нашим людям, усім ремонтним бригадам, які цілодобово працюють над відновленням енергетики після російських ударів. У кожному місті, у кожній громаді в складних погодних умовах ви повертаєте світло, тепло, водопостачання. Це надважка робота, але саме вона додає внутрішньої стійкості нашій країні, яка підтримує й наші позиції в дипломатії. Непростою залишається ситуація в енергосистемі, але робимо все, щоб якнайшвидше все відновити. І протягом сьогоднішньої ночі було понад 200 ударних дронів. Під ударом перебували Сумщина, Харківщина, Дніпровщина, Запоріжжя, Хмельниччина та Одещина. Постраждали десятки людей, зокрема й дитина. Станом на зараз відомо, що двоє людей загинуло. Мої співчуття рідним та близьким. Всього за цей тиждень було більш ніж 1300 ударних дронів, близько 1050 керованих авіаційних бомб і 29 ракет різних типів. Саме тому Україні досі потрібно більше захисту, передусім більше ракет до систем ППО. Якщо Росія умисно затягує дипломатичний процес, то реакція світу має бути рішучою: більше допомоги Україні та більше тиску на агресора. Дякую всім партнерам, які зараз із нами, які готові допомагати захищати життя й посилювати Україну, разом працювати над відновленням безпеки.
Окремі завдання сьогодні для ППО, для військових. Зараз від розвідки ми маємо інформацію, що росіяни готуються до нових масованих ударів. Ми чесно говоримо з партнерами щодо ракет для ППО, щодо систем, які так необхідні нам. Постачання недостатньо. Стараємося прискорювати, і важливо, щоб партнери нас чули. Багато робиться зараз на рівні Міністерства оборони України. Але все одно, будь ласка, звертайте увагу на повітряні тривоги. Будь ласка, допомагайте тим, хто поруч із вами, на самоті, хто потребує вашої підтримки. Міністерство внутрішніх справ розгортає більшу кількість Пунктів Незламності. Уряд працює з енергокомпаніями і з партнерами, щоб було більше обладнання та більше резервів. Але ключове – щоб світ про це не мовчав. Війни без тиску не завершуються. І саме через те, що тиску замало, росіяни все це роблять. Ми маємо це змінити. Я дякую всім, хто працює заради України. Я дякую всім, хто в бою, на позиціях, на чергуванні, на постах. Україна тримається на вашій ефективності. Слава Україні!
Цієї ночі Росія продовжила бити по наших громадах і по енергетиці. Під ударами були Дніпровщина, Житомирщина, Запоріжжя, Харківщина й Херсонщина. Основна мішень – це обʼєкти енергетики, важлива інфраструктура, яка забезпечує нормальне життя для наших людей: тепло, світло. Вранці працювали наші сили ППО в Києві, повітряна тривога була у столиці та в регіоні, на Чернігівщині. Сто тринадцять ударних дронів випустили. Близько 70 з них – це «шахеди», також були ракети – три балістичні. Дякую захисникам, які щодня й щоночі відбивають повітряні напади Росії: авіації, зенітним ракетним військам, підрозділам РЕБ та безпілотних систем, мобільним вогневим групам Сил оборони України. Дякую всім, хто працює над ліквідацією наслідків цих атак. Вдячний за таку підтримку для країни. Зараз перший пріоритет для нас – це посилення нашої ППО, ракети до систем передусім. Внески партнерів у програму PURL потрібні, і потрібна підтримка й зі складів у Європі, швидше виконання домовленостей з Америкою. Дуже важливо зараз посилити наших воїнів. Якщо ми зможемо на сто відсотків протидіяти цим атакам Росії, для терору Путіна вже не буде сенсу. Зараз це їхня перевага, і саме на це ставить РФ. Маємо позбавити її цього. Це може спрацювати і змусить Росію припинити вбивства й рухатись до миру. Вдячний всім у світі, хто готовий допомагати нам.
Була зустріч із переговорною групою – по всіх підсумках спілкування з американською командою. Фактично кожен день хлопці на зв’язку. Багато зроблено. Ми домовляємося з представниками Президента Трампа про графіки зустрічей – наші документи багато в чому вже готові до підписання. Розраховуємо, що формат Давосу в цьому році буде достатньо результативним саме з точки зору наших відносин із партнерами й нашого відновлення після російських ударів. Зараз треба, щоб урядовці проаналізували оперативно кожен із документів економічних угод, щоб усі інтереси України були враховані повністю. Працюємо й для того, щоб створити дієві механізми фінансування відновлення, справедливі для України. Я дякую всім, хто допомагає нам. Розуміємо, що американська сторона постійно спілкується з Росією, і в тому числі – по базовому документу для закінчення війни. Це політичний документ, і ми сформулювали наше бачення – те, що може спрацювати реально. І хоча дипломатія України, Америки та партнерів протягом кількох місяців була надзвичайно активною, залишається без відповіді головне питання, і це питання про Росію, про те, на що там готові. Поведінка та риторика російська взагалі не свідчать, що вони хочуть закінчити цю війну чи готуються до цього. Кожен це бачить. Це залежить виключно від партнерів, передусім від Сполучених Штатів Америки та Президента Сполучених Штатів, що обере Росія: мир чи подальшу війну. Саме тому опції тиску на агресора мають залишатися на столі – всі опції тиску.
❗ На Чернігівщині за минулу добу на пожежах загинуло 5 людейУ с. Красне Іванівської ТГ Чернігівського р-ну сталася пожежа житлового будинку. На місці події було виявлено тіла двох людей. Причини трагедії встановлюються.У м. Чернігові загорівся гараж. Ймовірна причина - порушення правил пожежної безпеки під час експлуатації теплогенеруючого обладнання. Вогнеборці врятували 79-річного власника, якого було госпіталізовано до лікарні.У м. Бахмачі Ніжинського р-ну сталася пожежа стіни між квартирами одноповерхового багатоквартирного житлового будинку. На місці пожежі виявлено тіло жінки 1958 року народження.Через порушення правил пожежної безпеки під час експлуатації печей у с. Білошицька Слобода Корюківського р-ну загорівся житловий будинок. На жаль, загинув 62-річний чоловік.У с. Обичів Малодівицької ТГ Прилуцького р-ну виникла пожежа житлового будинку. Під час ліквідації загоряння рятувальники виявили тіло власниці 1955 року народження. Ймовірна причина пожежі - недолік конструкції нагрівальної печі.ᅠ@pryluky_ua
Зараз тривають відновлювальні роботи в наших містах, наших громадах: у Києві та області, на Дніпровщині, на Львівщині, в Кіровоградській, Черкаській, Одеській областях. Фактично постійно ремонтні бригади працюють на Сумщині, Чернігівщині, Харківщині. Задіяно максимум сил, щоб відновити життєзабезпечення. Росіяни користуються погодою – похолоданням – і намагаються уразити якнайбільше наші енергетичні обʼєкти. Видно, як вони поважають Америку та всю дипломатію. Минулої ночі було більше 200 російських дронів і також значна кількість балістики, і в основному проти Києва. Чотири людини вбиті. Мої співчуття рідним. Майже три десятки поранених. Перед цим були удари по Дніпру, Кривому Рогу, Запоріжжю. Перед цим – Одеса. Основна російська тактика – намагатись повністю «вимкнути» міста. Важливо, щоб у кожній міській адміністрації розуміли цю мету ворога і готувались до повної протидії – до реальної роботи заради містян. Не тікати треба від проблем, а вирішувати їх, тим більше коли є ресурс для цього, як у Києві. Найбільш забезпечене фінансами місто України, і повинні бути всі необхідні резервні схеми.
Це одна з найбільш представницьких зустрічей Коаліції охочих: 27 лідерів держав, Євросоюз, НАТО, представники Туреччини, Японії, Австралії, Нової Зеландії. Дійсно глобальна зустріч і дуже високий рівень дискусії. Важливо, що сьогодні є ґрунтовні документи коаліції – спільна декларація всіх країн коаліції та тристороння декларація Франції, Британії та України. Документи ці є, і це сигнал, наскільки серйозно і Європа, і вся Коаліція охочих готові працювати заради реальної безпеки. Цими документами ми посилюємо подальшу юридичну роботу в країнах з парламентами, щоб у момент, коли дипломатія спрацює на завершення війни, у нас була повна готовність розмістити сили коаліції. Деталі опрацьовані в системі інших документів. Визначено, які країни готові брати лідерство в елементах гарантування безпеки на землі, у небі, на морі, у відновленні. Визначено, які сили потрібні. Визначено, як сили будуть управлятись і на яких рівнях буде командування.Має бути визначено, як буде працювати моніторинг. Має бути абсолютно чітко визначено, як буде підтримуватись і фінансуватись належна сила та кількість української армії. Сьогодні я про це говорив окремо, і це, ми вважаємо, ключовий елемент – наша українська сила. І на основі нашої армії будуть ефективно працювати всі інші елементи. Сказав про це під час спілкування з медіа за підсумками засідання Коаліції охочих.