Експерти Transparency International Ukraine підготували новий рейтинг міст України за показниками публічних фінансів. Оцінювали не кількість грошей у бюджетах, а прозорість, доступність інформації та ефективність управління коштами.До уваги брали відкритість даних на офіційних сайтах, публікацію документів, а також практичні показники — якість бюджетного планування, конкурентність закупівель та успішність аукціонів.Полтава вже традиційно опинилася майже на дні рейтингу — 10 місце з 11.P.S. Із оцінками експертів щодо нашого міста можна посперечатися. Наприклад, у плюс Полтаві зарахували профіцитний бюджет і «точність планування». Хоча «залишки минулих років» на сотні мільйонів гривень, які повторюються з року в рік, навряд чи свідчать про ідеальне бюджетне планування — депутати ж не закладають його свідомо. Швидше йдеться про систематичне недоосвоєння коштів, а наприкінці року бюджет просто «підтягують» під фактичні показники через зміни на сесіях.Водночас Полтава отримала нуль балів за відсутність земельних онлайн-аукціонів, хоча такі торги у місті проводяться вже давно.Деталі: https://poltava.to/news/86239/
Через підступний повторний удар росії система МВС втратила двох рятувальників. Вночі ворог атакував обʼєкт газовидобування на Полтавщині. Коли на місце прибули загони ДСНС та почали ліквідацію масштабної пожежі, противник вдарив по людях ракетою. На жаль, внаслідок отриманих травм загинули 2 рятувальники: Заступник начальника оперативно-координаційного центру ДСНС Полтавщини Віктор Кузьменко - Герой України, під керівництвом якого після удару по Полтаві в 2024 році було врятовано 17 людей. Він брав участь у понад 50 операціях з ліквідації наслідків обстрілів, запобігав техногенним катастрофам, власноруч ліквідовуючи пожежі на обʼєктах критичної інфраструктури. Пожежний-рятувальник Дмитро Скриль - на службі в ДСНС понад 20 років. Неодноразово брав участь у ліквідації складних пожеж на об’єктах нафтогазової промисловості, спричинених ворожими обстрілами. Відповідальний та професійний рятувальник, який добре знав свою роботу і виконував її там, де було найважче. Мої щирі співчуття родинам та близьким загиблих. Поділяю ваш біль. Це велика втрата для всіх нас. Також внаслідок повторного удару загинули ще 2 людей, а 8 - поранені. 23 рятувальники отримали травми. Троє людей у важкому стані, медики борються за їхні життя. Це свідомі удари по тих, хто рятує життя. Ми фіксуємо кожен воєнний злочин рф. Ворог має понести відповідальність за вбивства українців.
У 5-й рік повномасштабної війни Полтава входить без гідного вшанування своїх загиблих захисників, завдяки яким наше місто досі сприймається як тил.Мова про сектори почесних поховань Затуринського кладовища. Вже тривалий час там не проводиться жодних будівельних робіт. У секторі № 2, де поховані 395 захисників, пам'ятниками облаштована лише третина. У новому секторі № 10, де знайшли свій спочинок вже 116 військових, прокладені лише тимчасові дерев’яні доріжки.Причина — кримінальне провадження щодо будівельної компанії. Поки суд не визначить ступінь порушень під час облаштування, міська влада не буде оплачувати подальші роботи.Як вихід із ситуації, в.о. міського голови Катерина Ямщикова запропонувала провести національний архітектурний конкурс для створення на секторах єдиного меморіального комплексу. Проте для родин загиблих це означає лише одне: місяці нових бюрократичних процедур, протягом яких могили їхніх рідних і далі залишатимуться недобудованими.Деталі: https://poltava.to/news/85172/
Журналісти Bihus.Infо звинуватили ексгубернатора Полтавщини Філіпа Проніна у тривалих закордонних відрядженнях.У перші місяці роботи у якості голови Державної служби фінансового моніторингу Пронін відвідав Францію та побував у Люксембурзі. У цей же період він пропустив кілька засідань Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради, куди його запрошували народні депутати. Ця комісія розслідує розкрадання на фортифікаціях, за які відповідала Полтавська ОВА при Проніні.На тлі зростаючої кількості запитань до роботи і ролі фінрозвідки в гучному корупційному скандалі, Пронін знову поїхав за кордон. Майже цілий місяць посадовець пробув у Танзанії та Мексиці. Загалом протягом року очільник фінансової розвідки провів у закордонних поїздках понад 70 днів, без урахування відпусток і лікарняних.Філіп Пронін для «Полтавщини» зазначив, що активна міжнародна діяльність Держфінмоніторингу приносить плоди: РФ обмежили участь у Міжнародної групі з протидії відмиванню брудних грошей, а Швейцарія почала надавати Україні інформацію щодо руху коштів, чого не робила раніше.Деталі: https://poltava.to/news/85141/
З прийдешнім Новим роком! 🎄Ми входимо у 2026-й. За плечима — роки, які навчили нас бути міцними, працювати в темряві та знаходити відповіді там, де їх намагалися приховати. «Полтавщина» традиційно проводжає цей рік разом із вами — своїми критиками, порадниками та надійними співавторами.Минулий рік знову вимагав від нас професійної пильності. Ми продовжували моніторити закупівлі, підсвічувати «темні кути» місцевої політики та розвивати новий відеоформат, який багатьом полюбився.Сьогодні наше спільне бажання має лише одне ім’я — мир.Ми дуже чекаємо на мир. Не на просто на відсутність вибухів за вікном, а на справжню, справедливу перемогу, яка поверне додому усіх наших захисників та захисниць. Тих самих Героїв, за яких ми традиційно піднімаємо перший і найголовніший келих. Ми чекаємо на час, коли «Полтавщина» зможе писати не про дрони та втрати, а про велику відбудову, відкриття нових дитячих садочків, парків, виробництв і повернення полтавців з-за кордону до рідних осель.Війна навчила нас, що кожна ніч завершується ранком. Ми віримо, що 2026-й стане саме тим світанком, задля якого ми всі так довго працювали.У новому році бажаємо вам тиші, яка дарує спокій, а не тривожне очікування; світла, яке більше ніколи не згасне у ваших вікнах; і сил продовжувати свою справу, бо саме ваша праця тримає наш тиловий регіон.Нехай символічний дзвін святкових келихів цього вечора стане передвісником мирної тиші, яку ми всі заслужили.З Новим роком! З вірою у ЗСУ, у мирне майбутнє та в кожного з нас.Завжди ваша, «Полтавщина»
Полтавець із позивним «Хирс» кілька років тому пішов добровольцем на фронт. Тепер, під час короткої відпустки, він розповів, як виглядає сучасна війна зсередини.Росіяни наступають дрібними групами — на багі, мотоциклах і навіть пішки. Українські військові накривають їх дронами ще до того, як ті наближаються до переднього краю.Загалом картина бою нагадує серію фільмів про «Шаленого Макса» — усі бойові машини обварені неоковирними «сараями» для захисту від дронів. На башти іноді навішують ланцюги. І ця постапокаліптична коробка виїжджає ближче до переднього краю — якщо це танк, то працює як самохідна гармата, бо башта вже не повертається.На «нулі» — «діди» 40+, які тримають лінію. А в тилу — молоді картинні, трафаретні бійці в чистій формі, з бородами після барбершопу й татуюваннями.У Костянтинівці деякі дівчата, мов метелики, злітаються й пропонують свою «любов» за айфон. Але водночас прифронтові містечка поєднують закохані серця, народжують нові сім’ї та майбутні покоління.Деталі: https://poltava.to/news/81774/
Полтавського підприємця-проєктувальника Володимира Білоуса оголосили в міжнародний розшук, а Шевченківський райсуд Полтави заочно дозволив узяти його під варту після затримання.За версією слідства, Білоус разом з іншими фігурантами справи використав підроблені акти виконаних робіт, щоб через суди стягнути кошти з міського бюджету. Йдеться про близько 1 млн грн за нереалізовані проєкти капремонтів, замовлені ще у 2020 році.Білоус працював проєктантом на замовлення управління ЖКГ Полтави ще з 2016 року, коли управління очолював Сергій Сінельнік. Перше замовлення він отримав у 23 роки. За наступні п’ять років як ФОП Білоус виготовив проєктної документації на понад 27 млн грн — це приблизно мільйон доларів за тодішнім курсом.Разом із Білоусом у справі фігурують ще двоє підприємців — Юрій Суховерхов і Наталія Риболовлєва, а також колишній начальник УЖКГ Сергій Сінельнік. Загальний обсяг збитків, завданих через фіктивні проєкти, слідство оцінює у понад 3,6 млн грн.Деталі: https://poltava.to/news/81503/
У Полтавській міськраді ледь не «зрізали» 40 гектарів землі агропідприємству «Коновалівка-Агро», яке платить велику орендну плату, забезпечує роботою понад сотню людей і допомагає ЗСУ. Причина? Запізнилися з подачею звернення — бо була посівна. У департаменті земельних ресурсів це назвали поважною підставою, щоб просто не подовжувати багаторічний договір.Коли ж окремі депутати натякнули, що рішення, м’яко кажучи, неадекватне, — у департаменті включили задню. Тепер обіцяють підготувати новий проєкт щодо продовження оренди.Важливий контекст: у Полтавській громаді сотні гектарів, які обробляються взагалі без договорів і без імен. Наприклад, ситуація з колишніми полями «Декоративних культур» досі висить у повітрі. Але її чомусь не чіпають — бо зручніше «дотиснути» тих, хто працює легально.Відповідно до квотно-корупційного принципу поділу влади у Полтаві, тему землі монетизує гуртечок урбаністів та любителів електрокарів «За Майбутнє» — Євген Дикань, Валерій Пархоменко та компанія. І коли ви питаєте, чому бізнес не йде до громади — ось вам і відповідь.Деталі: https://poltava.to/news/81229/
У листопаді 2023 року набув законної сили вирок Октябрського райсуду, відповідно до якого до бюджету міста мають стягнути майже 31 млн грн з ТОВ «Старнайт». Це підприємство спочатку орендувало, а потім відмовилося звільняти приміщення будівлі колишнього кінотеатру імені Котляревського. Через недбалість орендарів будівля згоріла вщент.Чи вдалося з того часу стягнути хоч гривню? Ні. Комедійний елемент ситуації полягає в тому, що процедура стягнення навіть не розпочалася. І не в останню чергу через те, що міськрада відверто підігрує «Старнайту» та його власникам — Сергію Гонтовому та Олександру Калуцькому, членам урбаністично-підприємницького гуртечка «За Майбутнє».Спочатку ДВС та міськрада цілий рік виявляли та виправляли помилку у виконавчому листі (відсутність ЄДРПОУ). А тепер міськрада вирішила подати апеляцію на рішення суду, яким було повністю задоволене клопотання щодо виправлення помилки. Абсурдне оскарження відтягне початок стягнення ще мінімум на кілька місяців.Деталі: https://poltava.to/news/80471/
Мешканці хрущовки по вулиці Тимошенка, 6, у 2020 році взяли участь у програмі підтримки ОСББ. За ремонт поїздів, 70% мало заплатити місто, 30% — об’єднання співвласників. Мешканцям потрібно було замовити проект і експертизу за власні кошти. Свої обов'язки вони виконали і передали документи УЖКГ. Але управління рік чекало через якісь незрозумілі образи, і поки оголосило тендер, жодний підрядник уже не захотів братися роботу за 350 тисяч гривень. Мешканцям довелося замовляти корегування і через два роки проектувальник оцінив ремонт у мільйон гривень. Проект за мільйон припадав пилом у шафі УЖКГ і роботи так і не замовили ні в 2023, ні 2024 роках.Щоби зібрані кошти остаточно не зжерла інфляція, мешканці самі почали шукати підрядника, щоби виконати роботи власними силами. І о диво, за облаштування під’їздів взялися будівельники, які за 350 тисяч грн погодилися провести євроремонт без жодних проектів. Через існування в цьому ланцюжку УЖКГ підрядник не хотів братися за роботу у 2021 році, бо існувала корупційна складова. Якби мешканці не повелися на обіцянки міськради, то могли ще у 2020 році виконати ремонт за 100 тисяч гривень. Складається враження, що в управлянні ЖКГ є суперсила, яка збільшує будь-які роботи у два-три рази. І ця суперсила діяла за як за попереднього, так і теперішнього керівництва міста.Деталі: https://poltava.to/news/78788/