Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - 🇺🇦політичнийтреш
Added 14 Jul 2024

🇺🇦політичнийтреш

@political_trash
Number of subscribers: 4 978
Photos: 7,940
Videos: 714
Links: 2,890
Description:
Це канал для суб'єктивних оцінок комунікаційних і політтехнологічних фейлів львівських (і не тільки) політиків (або тих, хто себе так називає)
Source

🇺🇦політичнийтреш | Винниківська тютюнова фабрика імені Григорія Козловського в пошуках ін...

Telegram community logo - 🇺🇦політичнийтреш 🇺🇦політичнийтреш @political_trash
2 050 Views/Reach 2026-02-10 14:29 Message №10685
Винниківська тютюнова фабрика імені Григорія Козловського в пошуках інвестора. Чи покупця?Останні тижні по тютюновому ринку пішли чутки про плани Винниківської тютюнової фабрики змінити власників. Більш того, говорять навіть про конкретну суму, за яку Григорій Петрович та його партнери готові віддати актив, який прямо зараз несе «золоті яйця».Сума, яка звучить, складає 170 мільйонів доларів, і деякі потенційні інвестори навіть підшукують її в європейських фінансових установах. І це зрозуміло, адже вкладати свої кошти в хоч і прибутковий, але ризиковий об’єкт мало хто з інвесторів наважиться. Саме тому шукають під це кредитний ресурс.І тут постає питання: чому раптом незмінні бенефіціари фабрики готові виходити з брудної тютюнової гри, де вони фактично тримають монополію?(Нагадаю, що 53% нелегального ринку сигарет займають вироби для duty free, серед яких 50% — за брендом Compliment, які, власне, і виробляють Винники.)За скромними підрахунками, річний дохід фабрики складає сьогодні близько 100 мільйонів доларів.Навряд чи є логіка позбуватися такого активу, який, окрім стабільно зростаючих прибутків, має посилений імунітет від правоохоронців. Ви ж теж помітили, що будь-які активності силовиків останні роки ніяк не впливають на діяльність фабрики.Окрім цього, від початку вторгнення Росії у 2022 році саме Винниківська тютюнова фабрика отримала від правоохоронних структур негласну монополію на контрабанду сигарет в Європу. Якщо ви хочете займатися промисловою контрабандою сигарет, то отримати на це «плюс» від силовиків можливо лише за умови вивезення сигарет, вироблених у Винниках.Зверніть увагу на всі затримання сигарет європейськими митниками. Це буде, якщо не Compliment, то Lifa або Marvel. Згадайте навіть епізоди з контрабандою під прикриттям дипломатичних вантажів, які організували прикордонники Дейнеко. Там теж були виключно Lifa та Compliment.При цьому з українського боку затримуються вироби всіх інших виробників або контрафакт, і майже ніколи - продукція Винників. Магія.Тож чого ж це раптом, за таких унікальних умов роботи та зростаючих прибутків, бенефіціари фабрики заговорили про можливий продаж активу?Відповідь на це питання ще треба буде з’ясувати. Можливо, у бенефіціарів виникло відчуття, що час «золотої ери» Винників добігає кінця? Що реформа БЕБ, перезавантаження митниці та останні активності НАБУ вказують на те, що пора згортатися, і краще це робити саме таким чином.А можливо, просто контрабандне просування брендів фабрики в Європі настільки себе зарекомендувало, що фабрику вирішили просто релокувати через продаж кудись у Польщу чи Угорщину?Ці питання поки без відповіді, але те, що на нелегальному тютюновому ринку відбуваються якісь рухи, - факт.