Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - Маразми Гатненської громади
Added 14 Jul 2024

Маразми Гатненської громади

@pmarazm
Number of subscribers: 1 533
Photos: 1,140
Videos: 210
Links: 158
Description:
Надсилай свою інформацію тут @Marazmy_Gatne
Source

Маразми Гатненської громади | Що робити? Продовження. Green Hills та Гатненська громадаПродовжуючи п...

Telegram community logo - Маразми Гатненської громади Маразми Гатненської громади @pmarazm
3 050 Views/Reach 2025-07-26 18:03 Message №1866
📌 Що робити? Продовження. Green Hills та Гатненська громадаПродовжуючи попередній пост, перейдемо до більш практичних дій.Але спочатку трохи теорії, щоб ми були на одній хвилі.Існує думка, що «у нас краще, ніж у Європі». Сервіс, медицина, ресторани і т.д. Давайте уточнимо, що означає «краще». За 33 роки ми зробили колосальний ривок. Із совка, де не було ринкової економіки, ми створили цілком нормальне бізнес-середовище. Я слабо пам’ятаю 90-ті, тому візьмемо приклад більш сучасний.Коли я пішов на першу фултайм роботу у 2005 році, зарплата у мене була 100 у.о. Обіцяли навчити. У перший день шеф видав «навчання»:— Слухай, тут така проблема... Я взагалі нічого не розумію в тому, що ти маєш робити. Ось колишній співробітник на такій же посаді залишив файлик, коротше, почитай, там розберешся...Зараз шансів потрапити в компанію без HR-а, онбордингу, навчання, де можуть тупо не заплатити зарплату, практично немає. А в тій студії мені досі винні зарплату за 2 місяці і ящик пива :)І це не тільки ІТ. Банально на «Новій пошті» можна зробити достойну кар’єру. Доступність товарів і послуг у совку і зараз — неспівставні.Але цей ривок у нас вийшов фрагментарним. Якщо від’їхати від Києва на 50 км у будь-який бік, усі досягнення закінчуються. Там не буде ні медицини, ні кав’ярень, ні роботи, ні-хре-на. Тому бити себе п’ятою в груди, що у нас «краще, ніж у Європі», можна тільки з уточненням району, де це «краще», і рівня доходу людей, для яких воно доступне.Місце проживання вирішує все. 75% того, як ми живемо, формує не президент, парламент чи Кабмін, а місцева влада. Голова сільради, району, ОТГ, місцеві депутати. Вони керують бюджетом того місця, де ви живете.Середня зарплата голови сільради — 12 000 грн, або 220 у.о. після податків.Відкриваємо сайт з вакансіями, вибираємо якісь «ебеня» — касир на заправці отримує 18 000.Не потрібно бути Коломбо, щоб відкрити фото голови вашої ОТГ на офіційному сайті і порахувати, що його «лук» тягне на половину річної зарплати.Людина, яка за 220 у.о./місяць адекватно керуватиме містом/районом/селом? Серйозно?Для прикладу: бюджет нашого котеджного містечка під Києвом (200 будинків) на зарплати + податки адмінофісу (там не один директор, а кілька людей) — 400 000 грн/міс., грубо 7 379 у.о. після податків.Ітого: на менеджмент містечка з населенням максимум 800 людей ми витрачаємо майже у 40 разів більше, ніж на всю ОТГ у 8 000 людей (офіційно, фактично там 30 000+). Дорого? Порівняймо результат.Подібних до нашого містечка за якістю життя, сервісом, красою і співвідношенням ціна/якість немає в Україні, та й у Європі я не знайшов. А голову ОТГ недавно спіймали на хабарі у 50 тис. у.о. Судячи з фото його будинку і Instagram дружини, такі хабарі він має брати по 2–3 на місяць, щоб вистачало на його «скромний» стиль життя. Якість життя в самому містечку і в селі за парканом навіть порівнювати немає сенсу.Так що нам у підсумку обходиться дорожче? Заплатити ринкову ціну чи дозволити вкрасти х10?Щоб жити краще, доведеться зрозуміти кілька речей:1️⃣ Само по собі краще не стане.2️⃣ Вибори кардинально нічого не змінять. Якщо кинути будь-кого нового на ту ж посаду з окладом у 12 000 — отримаємо те саме.3️⃣ Ніхто не зробить усе за нас.Треба діяти самим.І найперше — вивчити систему. Зайдіть на сайт Київради чи свого ОТГ: там є всі дані про депутатів, їх біографії, звіти. Подивіться, хто ваш депутат. Перевірте соцмережі. Ви легко зрозумієте, хто реальний, а хто «лялька».Завдання — знайти адекватних. Їх мало, але вони є. Підтримуйте таких людей. Інших — контролюйте.Висновок: почніть цікавитися, хто реально керує вашими дорогами, лікарнями, школами. Бо у всього, що відбувається, є ім’я, прізвище та по батькові.