Source
Клуб Педіатрії | Все частіше почала зустрічатися із ситуацією, що після лікування злояк...
416 Views/Reach
2025-08-05 16:46
Message №934
Все частіше почала зустрічатися із ситуацією, що після лікування злоякісного захворювання на контрольному КТ чи МРТ описують гіперплазію тимуса, тому почала глибше вивчати цей стан. 📍Тимус - один із центральних органів імунної системи, є основним місцем для лімфопоезу Т-клітин. Свого найбільшого розміру тимус приблизно досягає в період статевого дозрівання, а потім повільно атрофується. Гіперплазія тимуса - це збільшення розміру тимуса внаслідок збільшення кількості його клітин. Набута гіперплазія у пацієнтів, які пройшли хіміотерапію є феноменом рикошету.Іншими словами, це можна описати, як фізіологічну відповідь, коли тимус, що зазнав атрофії під час хіміотерапії (через пригнічення проліферації лімфоцитів, в тому числі Т-клітин), починає активно відновлюватися, продукуючи нові наївні Т-лімфоцити ➡️ внаслідок цього процесу може розвиватися гіперцелюлярність кори тимуса. 🩻Візуально цей процес ми можемо побачити, як збільшення органа (тимуса) на КТ/МРТ. ☝🏻Загалом це є доброякісний стан, проте потрібно бути пильним, щоб віддиференціювати з іншими злоякісними утвореннями.Детальніше ознайомитися можна тут 👇🏻https://www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK564513/АвторкаЯрина Буштин Команда JUMP