Source
Dmitriy Ostapenko | Результати грудня у 7 сферах:⠀Ця публікація буде відрізнятися від усіх...
4 970 Views/Reach
2026-01-07 16:08
Message №1281
Результати грудня у 7 сферах:⠀Ця публікація буде відрізнятися від усіх інших у цій серії. Я суттєво переглянув свій підхід до життя та до роботи.⠀1️⃣ Найкраща книга – у грудні вирішив відпочити від активного розвитку, яким щільно займався з 17-ти років. Нічого нового не читав. Зате знайшов дуже класну співачку Novra. Часто слухаю її треки 🎧⠀2️⃣ Фільми / Серіали– ходили з Настею в кіно на «Інсайдери». Непоганий бойовик, тримає в напрузі. Із серіалів мені чомусь захотілося передивитися «Картковий будинок». Через 10 років (після першого перегляду) враження зовсім інші.⠀3️⃣ Найкорисніше відео – не дивився корисний контент. Поясню далі чому 👇🏻⠀4️⃣ Навичка, над якою працював - відпочивати й просто жити. А не лише працювати. Знаю, що звучить трохи дивно. Я так непогано себе «загнав» до такого стану, що почав часто відчувати занепад сил і відсутність мотивації щось робити.⠀Звернувся до хорошої клініки. Лікар сказав мені, що в мене вже наявна певна форма виснаження організму. У першу чергу психологічна, а за нею вже підтягується й тіло з усіма наслідками, що з цього випливають 👩🏻⚕️⠀Мені прописали, що має змінитися в дієті, у режимі дня, зробили уколи вітаміну D, призначили біодобавки, сказали, які аналізи та показники моніторити.⠀Перший раз у житті був у клініці, де не просто лікують симптоми, а розбираються з першопричинами твого стану й пропонують системні зміни в способі життя 🤔⠀За рекомендацією лікаря я сильно сповільнився. Дозволив собі просто жити, а не лише працювати.⠀5️⃣ Гіпотеза, яку вдалося протестувати – «розвиток» забирає дуже багато енергії. Після закінчення 11-го класу я почав дуже активно розвиватися. Практично в кожному моєму дні були або корисні книги, або якісь корисні відео. Я так звик поглинати розвивальний контент, що навіть не замислювався, скільки сил і енергії це вимагає від мого організму.⠀Грудень став першим місяцем за останні 18 років, коли я не займався активно своїм особистісним зростанням. Спочатку було дуже незвично. Стан такий, ніби ти не зробив у цьому дні чогось важливого. Але в підсумку дуже багато психологічних сил вивільнилося 😌⠀6️⃣ Звичка, яку розвивав – я намагався трохи більше прислухатися до себе й не сварити себе за «непродуктивний» час. Йшов слідом за своїми бажаннями. Намагався більше часу проводити з близькими людьми, друзями. Спробував нове для себе хобі.⠀Навіть дозволив собі зовсім нехарактерні для мене речі на кшталт комп’ютерних ігор. Поки мене вистачає на 15–20 хвилин побігати в контр-страйк або в батлфілд. Незвично. Але добре перемикає увагу 👨🏻💻⠀7️⃣ Головний інсайт місяця – можливо, це одне з найважливіших для мене усвідомлень за весь минулий рік. Моє життя раніше виглядало як суцільна робота: курси, подкасти, консультації, робота з командою, нові ідеї, нові напрями в діяльності.⠀Якщо прибрати з мого життя роботу, то в ньому, окрім сім’ї та служіння в церкві, не так багато речей узагалі залишилося б. По суті, я, як затятий трудоголік, побудував своє життя навколо своєї діяльності так, що для чогось іншого майже не залишалося місця 😶🌫️⠀Бракує уваги для хобі, для друзів, для якихось нових пригод, для експериментів, для пошуків чогось нового. Усе було навколо роботи. Виходить, що я дуже багато років жив для того, щоб працювати. Тепер я хочу спробувати працювати, щоб жити. Це ніби дуже незначні зміни, але для мене такий перехід – річ украй складна й фундаментальна.⠀Не знаю, чи збережу цю рубрику в такому ж вигляді й надалі. Її суть була в тому, що я активно розвиваюся й ділюся з вами знахідками. А мій новий сезон життя – це суттєве сповільнення в питаннях діяльності та розвитку. Тому не знаю, чи назбиратиметься за місяць багато всього, щоб розповісти вам. Побачимо 👀⠀#ost_month_results грудень 2025