Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - BRAVO SQUAD
Added 06 Jan 2025

BRAVO SQUAD

@orb131
Number of subscribers: 846
Photos: 366
Videos: 220
Links: 127
Description:
Авторський канал ветерана війни за незалежність і свободу українського народу Зворотній зв'язок @ORBFeedBack_Bot

👥 Number of subscribers

846
Average/Day:: -5
Average/Week:: -8
Average/Month:: -20

👁️ Average views per message

552
Average/Day:: 413
Average/Week:: 596
ERR: 65.25%

📊 Messages per Day

0.2
Last day: 0
Week average: 0.4
Average per day: 0.2

Status change history

Officially not confirmed 2025-01-08

Wall

Telegram statistics channel

👁 226 26-06-18 09:19
Головний піарник у Міноборони щосили намагається запустити реформу з мобілізації. Йому ж потрібні політичні бали. А на недоробки йому просто начхати.Йому байдуже, що чергові зміни повністю ігнорують заслуги воїнів, які стали до лав Сил оборони ще у далекому 2014 році. Усі ці обіцянки про звільнення в запас так і залишаться обіцянками, доки не буде конкретних законодавчих змін. Немає змін у законі - немає гарантій. І пацани на фронті це чудово розуміють.Ветерану з 6+ роками на Донбасі за його службу можуть запропонувати лише 6 місяців відстрочки. За новий контракт на 24 місяці - рік відстрочки.Невже заради набору нових бійців ви готові "обнулити" всі заслуги ветеранів і поставити їх в один стрій з новобранцями?Розкажу вам секрет. Тільки це залишиться між нами. Обіцяєте? Добре. Немає потреби тримати величезну армію. Дрони поступово беруть на себе функцію стримування фронту. Кіл-зона зростає, московія палає. Операція з примушення агресора до миру дає свої плоди. Командування вже зараз могло б починати відпускати хлопців у запас.Але ні. Так у них не працює. Піар понад усе. Замінити реальні дії черговими безглуздими цифрами - це вони вміють.Професіоналізм сучасних чиновників визначається їхньою здатністю вести апаратну боротьбу, а не вмінням просувати справді потрібні ініціативи.@orb131
👁 309 26-06-12 08:55
Ворог продовжує активний тиск на КостянтинівкуВ нещодавньому оновленні мапи можна побачити збільшення червоної зони на південь від Іллінівки, куди наполегливо лізе противник для збільшення контролю місцевості навколо Костянтинівки. Збільшується також зона інфільтрації в місто, що може стати наслідком невідворотного поглинання населеного пункту ворогом. Для московитів було важливо окупувати Бересток, щоб там формувати накопичення піхоти для інфільтрації, а Іллінівка дасть більше можливостей для просочування. Те ж саме противник здійснює зі східної сторони міста в районі Ступочок і Предтечного. Зокрема, намагається зайняти селище Новодмитрівка, щоб мати змогу для інфільтрацій. Зайняття Іллінівки та Новодмитрівки ставить під загрозу північну частину Костянтинівки, де противник має за ціль обрізати доступ в інші частини міста. Ворог формує перевагу на Костянтинівському відтинку, підсилюючи її постійними ударами КАБами по місту. Бійці, з якими вдалося поспілкуватися, наголошують на активності ворожих пілотів і безперервному тиску кацапської піхоти. І найбільшою проблемою є те, що підрозділам, які тримають оборону, не вистачає людей, щоб стримувати тиск.Тут є два варіанти. Або командування навмисно замовчує ситуацію, або там все не так погано, як може здатися на перший погляд.@orb131
👁 465 26-05-08 13:33
🔥Протягом останніх місяців наші СБС демонструють високу ефективність ураження цілей у глибокому тилу Росії - нафтобази палають безперервно, військові підприємства зупиняють виробництво, порушується логістика. Результати надзвичайні й заслуговують на найвищу похвалу. Противник уперше за кілька років війни справді загнаний у кутСьогодні важливо закріпити результат. Що я маю на увазі?◾️активізувати курс реформ у військах◾️прибрати залишки радянських генералів◾️продовжити курс на збільшення фронтової зони ураження◾️налагодити систему мобілізаціїОстанній пункт є вкрай важливим. Зараз на фронті зберігається приблизний паритет сил з обох сторін. Але кацапи з об'єктивних причин мають більш значні людські ресурси. Не виключено, що на тлі застою їхнє командування оголосить нову хвилю мобілізації, і їхні ряди поповнюватимуться свіжим гарматним м'ясомКацапи завалять фронт трупами і зрештою все ж відсунуть лінію фронту. Нам потрібно бути готовими до такого сценарію. Актуальним питанням, окрім розвитку безпілотників, має стати вирішення проблеми з поповненням військ та навчанням особового складу@orb131
👁 503 26-04-03 13:12
Кароч шоб ви понімали біполярку адмінів. Ми не засуджуємо Скелю як бійців. Люди всюди однакові. І тіпи які їхали на цих брічках явно не винні в тому що "скеля сила, та стіна" *танцюючий манько.гіф*. В цьому винні конкретні люди з конкретними посадами, званнями і обов'язками. Чи мають люди право на публічну критику цих дій? Канєшна. Чи має право стіна заагритись на сірожу і визвать його на стрєлку? Та теж в цілому так. Чи поїде сірожа доказувать скалі шо вони не праві. Та звичайно ні. Це розумію я, це розуміє сірожа, це розуміють в скелі. Тому оце от молотіння води в ступі, і шикування з технікою заради відоса "пвп ілі зассал" виглядає як спроба уколоть сірожу тим що він не воює, а вони воюють за рахунок ризику О/С і ОВТ. Нахуй цей цирк? Мені не нравиться сірожа всі це знають. Але якщо підполковнику Гаркавому хочецця пофлєксіть мускулами перед блогєром шоб доказать що ми тут взагалі то не кітєль в труси заправляємо - то можна конкретно вийти в медіапростір, не прикриваючись бійцями в балаклавах. Конкретно вийти від імені командира підрозділу, ображеного паплюженням чесного імені підрозділу і сказать шось мудре і горде, на кшталт "я тібя паламаю, підурак". Бо сірожа їх хуєсосив від особистого імені, а не від імені МО. Тому і відповідайте йому як мущіни блять, особисто, а не за спинами пацанів. Якщо ви навіть за це відповідальність взяти не можете, куда вам нахуй людей довіряти. І це не про всі штурмові війська, це конкретно з цим підрозділом пороблено. 1ОШП леви пізда, 25ОШБ леви пізда (Лебідь якщо ти якимось чином це читаєш-респектос брат), 225ОШП леви пізда. А скеля це просто пізда. Хоч там теж є леви. Але леви під керівництвом барана, завжди будуть пройобувать баранам під керівництвом лева.
👁 469 26-03-12 10:54
Запорозький напрямок залишався одним із найважчих ділянок кампанії 2025–2026 років. Противник зосередив значні ресурси (групування "Восток", елементи 5-ї та 58-ї загальновійськових армій, підрозділи ВДВ) для просування в районі Оріхова та Гуляйполя. Основним оперативним завданням було досягнення оперативного простору в напрямку обласного центру та з’єднання Оріхівського й Гуляйпільського плацдармів.Завдяки оперативній реакції командування та контрударам Сил оборони загрозу вдалося локалізувати, стабілізувати фронт і частково відновити ініціативу. Однак не обійшлося без тактичних прорахунківКацапи традиційно застосовували тактику "вогневого валу": попереднє ураження позицій артилерійським вогнем і КАБ, масове використання ударних БПЛА після чого йшли штурмові групи по 3–5 осіб. Через вогневу перевагу противника та недостатню ефективність дронної розвідки на окремих ділянках підрозділи опинялися в ізоляції або частковому оточенні. Саме цим пояснюється зростання кількості військовослужбовців, які потрапили в полон під час проривів літа 2025 року (зокрема в районі Кам’янського)Особливо негативну роль відіграли окремі випадки недостовірних доповідей з боку деяких командирів. Через неточну інформацію штурмові та розвідувальні групи виходили на завдання без належної вогневої підтримки та резервних шляхів відходу. Такий командний збій призвів до невиправданих втрат і потребує негайного розбору та кадрових рішень на рівні вищого командуванняНа сьогодні ситуація на напрямку повністю контрольована Силами оборони. Загроза обласному центру суттєво знижена. Подальші пріоритети для наших військ - недопущення повторення літніх проривів 2025 року, відновлення і ротація резервів підрозділів, що утримують оборону, а також посилення дронної розвідки і протидії ворожим безпілотникам@orb131
👁 1,030 26-02-23 10:24
Контрнаступ на Запоріжжя: об'єктивний погляд на ситуаціюУ першій половині лютого Сили оборони повідомили про проведення успішних контрнаступальних дій, результатом яких, за словами низки спікерів, стало повернення контролю над деякими втраченими позиціями в Запорізькій області. Нашим військам вдалося відтіснити ворожі війська місцями на 9-10 кілометрів. Контрнаступ збігся з відключенням старлінгу у противника, що миттєво позбавило кацапів доступу до ефективного засобу зв'язку і дозволило нам оволодіти тактичною перевагою. Всім хлопцям, які брали і беруть участь у цих боях – великий респект! Завдяки вашим зусиллям вдалося стабілізувати фронт.При цьому не розумію медійників з ОП, які давали вказівки цілій мережі телеграм-каналів піарити цю операцію. Замість того, щоб якісно сплановану операцію провести тихо і без зайвого галасу, було надано карт-бланш на публікацію всіляких матеріалів. Особливий інтерес був прикутий до ситуації навколо села Тернувате. Одним з великих результатів контрнаступу медійниками подавалося його звільнення. Звучало це досить перебільшено, враховуючи, що раніше ніхто з експертів не підтверджував контроль кацапів над селом (карта DeepState вам на допомогу). До контрнаступу там була сіра зона з переважанням контролю Сил оборони та епізодичними російськими спробами проникнення. Якщо судити з аналітичних карт, територія біля села Тернувате зараз також знаходиться в сірій зоні. Мілітарі-канали публікували відео з знищенням нашої бронетехніки російськими дронами на підступах до Тернуватого. За їх логікою, якщо кацапи можуть тільки здалеку бити по нашій техніці, значить вони не контролюють населений пункт. Контроль у наш час не означає наявність піхоти на місцевості. Фізична присутність ворога в Тернуватому обмежується разовими появою дрон, але це не заважає ефективно наносити удари по логістичних шляхах підвезення, бронетехніці, особовому складу Сил оборони, перебуваючи на відстані. Тому багато аналітиків утримуються від різких коментарів і чекають підтверджень реальних змін ситуації, щоб не вводити людей в оману. І взагалі – сьогоднішня війна – це суцільна сіра зона, в якій не завжди зрозуміло, де свій, а де чужий. Нашим експертам і аналітикам з ОП слід більш пильно вивчати ситуацію на фронті, перш ніж робити будь-які висновки. Пам'ятайте: будь-яке введення в оману в результаті може в рази збільшити репутаційні втрати, що зіграє на руку інформаційній машині кацапа@orb131
👁 457 25-12-18 08:14
Білецький опублікував статтю про необхідність реформ в українській армії. На мою думку, позиція командира корпусу є дуже вірною та своєчасною.Білецький виділив три основні проблеми, з якими стикається наша армія: генерали-теоретики, бойова підготовка, сержантський корпус. В армії немає якісно вибудованої системи підготовки особового складу, що надходить: людей відправляють на передову без базових знань з тактики ведення бою. Білецький пропонує вирішити цю проблему шляхом створення потужного сержантського корпусу, який передаватиме свій досвід новобранцям. Він також правильно зауважує, що технологізація – це не панацея. Технології без людей нічого не значать, що й довела кампанія цього року. Навіть беручи до уваги, що нам вдалося розширити кілл-зону, ми не можемо захопити ініціативу на фронті через низький рівень підготовки мобілізованих. В основі всього лежить навчання особового складу.Чотири роки наша країна тримається на рішучості та ентузіазмі окремих військовослужбовців. Нагорі бояться приймати непопулярні, але необхідні рішення. Натомість – бажання пропиаритися та пограти в медійку. Ця каста «паперових генералів» давно себе пережила. Потрібно позбавлятися від них, а на їхнє місце ставити справді крутих фахівців.Час реформ настав ще вчора. Нашій армії потрібні системні рішення@orb131
👁 936 25-10-13 15:50
Поставки TomahawkМайже через чотири роки війни наше суспільство не перестає сподіватися на вундервафлю. ATACMS, Storm Shadow, SCALP, тепер Tomahawk. Щойно починають з'являтися новини, хтось десь щось заявив про можливі (!) поставки, наші люди вже збираються святкувати перемогу.Потрібно зрозуміти: немає такої зброї чи боєприпасу, який умить зупинить війну. Немає і ніколи не було. Ну, як не рахувати ядерну зброю. З нею для обох сторін війна закінчується.Як би важко це не було уявити, але війну виграють не лише і не стільки зброєю, скільки грамотним плануванням і підготовкою. Уявіть на секунду: якби в нашій країні було ефективно налагоджено випуск 120-мм боєприпасів, чи знадобилися б нам високоточні снаряди? Знадобилися б, але набагато меншою мірою. Лише для точкових ударів по ключових цілях: командних пунктах, складах та об'єктах логістики. Інші завдання вирішив би звичайний РСЗВ. Подумайте: наші війська мають можливість наносити до кількох сотень тисяч пострілів з «Градів». Чи змогли б ми парирувати ворожий наступ, придушувати його артилерію і не давати противнику ініціативи?Полишіть свої ілюзії. Будьте прагматиками@orb131
👁 862 25-10-04 14:08
Наше командування має бути готовим до того, що удари по логістиці будуть тільки продовжуватися. Противник активно модернізує засоби ураження. У мережі вже з'явилися відео, як їхні шахеди ухиляються від наших ударних вертольотів. Плюс установка 16-канальних систем допомагає їм справлятися з нашими комплексами РЕБПора визнати – противник істотно підвищив свою технологічну базу. Ми повинні йому відповідати. А відповідати все складніше і складніше, адже хлопців з вогневих маневрених груп і дроноводів переводять в штурми. Правильно, навіщо включати в проект "Лінія дронів", навіщо розширювати кілл-зону, якщо можна просто провести штурми, взяти пару лесполок, відрапортувати нагору, що ми наступаємо, і отримати медалі на груди. У нас зараз миттєві рішення превалюють над стратегічним плануванням. Як так вийшло? Повага до чину і слабохарактерність - ось основні якості, які зараз цінуються нагорі. А якщо ти не такий, то тебе просто відправлять в посадку і ти там здохнеш зі своїми принципами. Ось якось так @orb131
👁 565 25-09-26 13:51
Іван «Корн» Вітковський 30.03.2003 - 26.09.2024В 2022 році приймав участь у бойових діях на миколаївському і херсонськомунапрямкахСлужив Інструктором з інженерної підготовки навчав особовий склад 131 ОРБ.Був професіоналом, фахівцем інженерної справи. давав знання із специфіки роботи інженерних боєприпасів, Активно допомогав екіпажам БПЛА та ФПВ , приймав безпосередню участь в розробці та виготовленні засобів ураження противникаБув відомий як ідейним,хоробрим, сміливим воіном,справжнім чоловіком,вірним другом і професіоналом. Користувався авторитетом і повагою серед багатьох бійців. Був дотичний до військових спільнот ще з юнацтва, активно почав готуватися і навчатися військовому ремеслу задовго до 18ти річчя, з дитинства був творчою, креативною людиною.З 2018 року почав цікавитися пошиттям військового спорядження для себе, згодом, почав активно розробляти,відшиватиспорядження для вузького колавійськовослужбовців. Згодом народилася ідея яка переросла у початок шляхустворення невеликого виробництва зпошиття тактичного спорядження яке і наразі доступно для ширшого кола.Загинув від авіаудару російського КАБу біля селища Райгородок. Похований на алеї слави кладовища святого миколая у м. ЗапоріжжяПідписатись