Чотири роки. Найчорніший день в історії Європи за останні 80 років. Найчорніший день Незалежної України. Для когось це було немислимим. Хтось роками попереджав, що це станеться. Не зважаючи на рівень готовності, і ті, й інші в єдиному пориві зайняли свої місця в чергах до військкоматів. Після років важких боїв свободи, демократії й світла проти рабства, диктатури і темряви, сьогодні війна іде на витривалість. На цьому етапі перемога залежить від солдата, який не спав нормально вже чотири роки, але міцно тримає зброю і не буде думати двічі, коли вона знадобиться. Перемога залежить від цивільного, який не може ні зігрітися, ні виспатися у власній квартирі, але зранку встає і знову іде на роботу, а ввечері холодними пальцями тисне кнопку “зробити донат”. Перемога залежить від дипломата, який під шаленим тиском з усіх боків не здасть позицій свого народу і витисне найкращі умови, переконає найзатятіших опонентів, аби його країна отримала гідний мир. Справжній мир, а не чергові обіцянки. Перемога сьогодні це не одномоментний героїчний вчинок — це хвилини, години, дні і місяці стоїчного терпіння і боротьби. Коли кожен робить те, що мусить, без огляду на обставини. Це обов’язково окупиться. росія не раз падала в момент, коли, здавалося, ніщо не може її похитнути. Впаде і на цей раз. Назавжди. Дякуємо всім, хто стоїть пліч-о-пліч з першого дня! Дякуємо тим, хто зробив свій вибір згодом! Разом вистоїмо 🫡🇺🇦.
Сьогодні ми святкуємо велике і світле свято — Хрещення Господа нашого Ісуса Христа, яке Церква називає святим Богоявленням. Саме в цей день світові вперше відкрилася Пресвята Тройця: Син Божий входить у води Йордану, голос Бога Отця лунає з небес, а Дух Святий сходить у вигляді голубинім. У цій події Господь не лише являє Себе людям, а й освячує весь наш шлях — шлях служіння, жертовності й вірності.Від моменту Свого Хрещення Христос відкрито виходить на служіння людям, розпочинає Свою місію спасіння, приймаючи на Себе тягар людського болю, страху й страждання. У день Богоявлення ми за давньою традицією освячуємо воду — у храмах, на джерелах і водоймах. Ми молимося, щоб Господь силою Святого Духа оновив і очистив ці води, наповнив їх благодаттю, дарував через них укріплення, зцілення і захист — особливо тим, хто сьогодні стоїть на варті життя, свободи й миру. Нехай ця освячена вода буде знаком Божої присутності поруч з вами — у бліндажах, на позиціях, у хвилини втоми й небезпеки.Нехай благодать Господа нашого Ісуса Христа зміцнює вас, любов Бога Отця огортає, а сила і причастя Святого Духа додають мужності, витривалості та надії. Нехай Господь береже кожного з вас і веде шляхом правди та перемоги.Капелан Окремої президентської бригади імені гетьмана Богдана Хмельницького отець Андрій Гуль
Побратими й посестри!Сьогодні ми стоїмо на порозі нового 2026 року. І кожен із нас, незалежно від того, де він зустрічає цю ніч, несе у серці надію. Ми прагнемо перемоги. Ми боремося заради миру. І саме тому кожного дня робимо все необхідне, щоб ця перемога стала реальністю.Позаду ще один рік боротьби. Для нашої бригади цей рік був важким і водночас гідним. Ми виконували завдання там, де потрібні були найстійкіші. Ми втрачали побратимів, але щодня мстимося за кожного. Ми бачили мужність молодих бійців і мудрість старших. Ми зрощували нових лідерів і формували нові підрозділи. Завдяки усім вам ми зірвали плани ворога на Дніпропетровщині і Запоріжжі, знекровили його наступальний потенціал на Харківщині, змусили заплатити високу ціну за Торецьк. Ми тримаємо небо над столицею, били і б’ємо ворога на його землі — на Курщині і Білгородщині. Ми знаємо, що ворог сильний, ворог чисельний та безпринципний. Ми втомлені. Нас менше. Але все ж ми сильніші. Ми сильніші тому, що захищаємо своє. Наші домівки. Наших дітей. Нашу землю. Наше майбутнє.Побратими й посестри, я дякую вам за цей рік. Я пишаюся тим, що служу поруч із вами. Вдячний кожному підрозділу, кожній роті, взводу, кожному солдату, сержанту й офіцеру за вашу роботу, дисципліну й витримку.Ми знаємо: попереду нові важкі виклики, нові бої. Я прошу кожного і кожну робити все можливе, аби наша спільна справа завжди була на першому місці. Аби тил завжди відчував безпеку, а фронт — турботу. Нехай 2026-й стане для нас роком, коли українські воїни повернуться додому з гордо піднятою головою. Роком, коли ми зможемо сказати: ми вистояли, ми зробили неймовірне, ми перемогли.З Новим Роком вас, воїни Президентської бригади!Командир Окремої президентської бригади імені гетьмана Богдана Хмельницького, Дмитро Лебідь
Дорогі побратими та посестри!Жодна сучасна армія не має такого вмілого та відважного воїна, як український боєць. Ніколи раніше Збройні сили України не мали таких золотих рук і світлих голів. Ви щодня покращуєте стару зброю та винаходите нову. Ви змінюєте тактику і стратегію війни в режимі реального часу, а “перші армії світу" не встигають вчитися на вашому прикладі. Усі разом — сильні духом, тілом та розумом, ви формуєте нездоланну перешкоду для російських ординців. Ви змушуєте ворога платити десятками своїх нікчемних життів за кожен метр окупованої землі.Кожен з нас мріє повернутися у мирне життя. До своїх рідних, у теплі будинки і буденні турботи. Та ворог не лишив нам іншого вибору. Поки ми стоїмо — наші рідні у безпеці. Поки ми тримаємо фронт — українська культура квітне, а молодь росте на нашому високому прикладі.Ми добре вивчили наші помилки минулого століття, і як ніхто знаємо, що непокаране зло не допустить мирного життя в Україні. Ворог полює на наші міста та будинки. На наші родини, нашу культуру та історію, могили наших героїв та пам’ять про них. Тому ми не маємо права опускати руки та зневірюватися. Згадаймо та віддамо шану тим, хто вступив у бій із ворогом за Незалежну Україну та поліг у ньому. Сміливість та відважність наших друзів живуть у нашій пам’яті, і будуть передані нащадкам. Ми помстимося за кожного з них. З Днем Збройних сил України!З нашим Днем!Слава Україні!Командир Окремої президентської бригади імені гетьмана Богдана Хмельницького Дмитро Лебідь