Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - Закохуючи в Україну
Added 14 Jul 2024

Закохуючи в Україну

@ontologia_ua
Number of subscribers: 867
Photos: 6,690
Videos: 279
Links: 474
Description:
Канал укpаїнської онтології. Спадщина, музика, літеpатуpа, живопис, світогляд, істоpія, місія, візії минулого та майбутнього. Згадуємо та відтвоpюємо себе.
Source

Закохуючи в Україну | Знов я побачив українські ночі,Яснії ночі моєї Вкраїни,Знову у зорі вд...

Telegram community logo - Закохуючи в Україну Закохуючи в Україну @ontologia_ua
94 Views/Reach 2026-01-05 13:45 Message №7057
Знов я побачив українські ночі,Яснії ночі моєї Вкраїни,Знову у зорі вдивляються очі,Знову я чую пісні чарівнії.Знову я чую шептання діброви,Чую, як хвилями дихає став,Знов мене ваблять дівочії брови,Знов я кохаю, як перше кохав.1909День зимовий. Сніг пухнатийЗ неба сіється, летить;Ліс сосновий, тут дорогаМіж дерев кудись біжить.Наче вихор, мчаться коні,КопитОм швиргають сніг,Видно – блискають підковиІз-під дужих кінських ніг.– Гей, гей, гей, – візник прикрикне,Свисне, лусне батогом,Пливуть сани, мов в повітрі.Ліс, метелиця кругом.Ліс, і сніг, і сани, й коні,І дзвіночки голосні –Все змішалось, і не тямиш,Чи це дійсність, чи вві сні.Ліс і степ кругом, без краю,Скрізь природа чарівна,Я веселий, я співаю,Моя рідна сторона!1919Співай, моя мила,Жартуй, залицяйся.Ти вільна, як мрія,Як цвіт, молода.Чеши свою косу,Як хоч, прибирайся,Душа поки вільнимАкордом рида.Бо швидко, ох, швидкоЖиття проминає,Рожева доба,Найкраща жаринаДуші затухає.І візьме в обіймиВсю радість журба.Зумій же ти кожну,Кохана, хвилинуВесні своїй яснійРожевій віддать,Щоб потім під старістьВ лихую годинуМогла цюю веснуНе раз пригадать.Співай, моя мила,Жартуй, залицяйся,Ти вільна, як мрія,Як цвіт, молода.Чеши свою косу,Як хоч, прибирайся,Душа поки вільнимАкордом рида. 1921Їду полем я зимою,Поле й сніг, немов килим,Дзвоник плаче під дугоюПередзвоном чарівним.У лице мене сніжинкиВсе торкають крадькома,Легко так, немов пір’їнки,Линуть, крутяться – нема.Десь гаї, неначе скелі,Попід снігом манячать,То селянськії оселі,Як могили ті стоять.Їду полем я зимою,Поле й сніг, немов килим,Дзвоник плаче під дугоюПередзвоном чарівним.1926