Разом з колегами з парламенту відвідали неформальну зустріч з Надзвичайним і Повноважним Послом Бельгії в Україні Люком Якобсом.Обговорювали підтримку України з боку бельгійського уряду. Щиро подякували пану Послу та бельгійському народу за підтримку України як на політичному фронті так і прямими діями. У 2024 році Бельгія спрямувала Україні 1,7 млрд євро податкових надходжень від заморожених на її території російських активів.Це частина масштабного потенціалу: у Європі зосереджено понад 200 млрд євро з більш як $300 млрд російських активів, заблокованих через агресію РФ. 183 млрд євро з них зберігаються саме у бельгійському депозитарії цінних паперів Euroclear.Мною піднімалися питання участі Бельгії в коаліції F-16, яка суттєво посилює нашу обороноздатність. Та недопущення повернення рф до системи SWIFT.Колеги з Харкова піднімали питання підтримки процесу відбудови України, з особливим акцентом на місцевий рівень. Йдеться про сприяння розвитку спроможностей органів місцевого самоврядування, які стають ключовими акторами у післявоєнному відновленні. Інструмент Ukraine Facility дає для цього нові можливості — і участь Бельгії в його реалізації надзвичайно важлива.Окремо зосередили увагу на гуманітарних викликах: поверненні українських військовополонених і цивільних осіб, які перебувають у російському полоні, а також депортованих дітей, яких незаконно масово перемістила рф на власну територію, вчиняючи таким чином справжній геноцид. Під час спілкування намагався донести пану Послу реалії бойових дій і важливість підтримки України. Наголошував, що якщо ми падемо війна неодмінно розгорнеться на теренах країн Європейського Союзу. А капітуляція неможлива бо за неї прийде розправа над патріотами, смерть через катування та нові етапи геноциду!
Не вже прокинулись???З самого початку повномасштабної війни в Україні ми неодноразово, на всіх міжнародних платформах, не припиняли повторювати, що українці воюють за світову демократію і весь цивілізований світ. Нас слухали і були лише стурбованими.Навіть сьогодні, коли США вже неодноразово заявили, що безпека ЄС їх власна справа, коли Д.Трамп погрожує перемістити американські війська до Угорщини, вони ще продовжують вірити що НАТО їх захистить. Але вже не так твердо і щось починають робити заради власної безпеки.Всі 3 роки війни в Україні ЄС вважав, що війна десь там, а не в них і продовжував жити спокійним життям. Але росія весь цей час нарощувала власний ВПК. І сьогодні до всіх прийшло розуміння, що зупинити цей процес одночасно вже неможливо, тому що ВПК став рушійної силою економіки агресора і в ньому задіяні мільйони робітників. Тоб то, наступні 5-10 років Росія точно буде озброюватись і скоріш за все захоче повернути свій пострадянський вплив на європейські країни. Питання лише часу.І ось днями керівник німецької розвідки BND Бруно Каль зробив заяву, що можливо росія все ж таки випробує ЄС на застосування ст 5 НАТО. Усвідомлення приходить, але вже запізно. Викликів багато. Країнам ЄС потрібно за 2-3 роки збільшити власний ВПК і армію. Бажано створити власний оборонний альянс ЄС, бо з НАТО залишаться лише сподівання. Знайти на це шалені кошти - близько 800 млрд. євро.. І головне час, якого в них вже нажаль не має.Шкода, що усвідомлення прийшло запізно. Тепер вже більшість розуміє, що війна в Україні це війна за світову демократію і весь цивілізований світ.
Тема виборів активно лунає вже декілька днів. Досить давно її підняв Путін, заявивши, що Зеленський не легетимний. І ось диво - уся команда Д.Трампа її почала активно підтримувати. Насправді це виглядає, як примушення до проведення виборів на прохання кремля. І який би не був Зеленський, але він при наймні не зраджує інтереси країни і народу. Чи є у суспільства до нього питання? Звісно так. І ми їх Зеленському обов'язково завдамо, але після закінчення війни, і в тому числі на виборах.Дивно, що наш основний партнер - США, який, є ідеалом і основою демократичних цінностей своїми руками починає їх руйнувати. Вибори під час воєнного стану заборонені діючим законодавством України - це злочин! Українці волелюбна і горда нація! Нас вже не раз намагались зламати - не вийшло. Ми воюємо з другою армією світу! Коли нам висувають обгрунтовані умови ми їх сприймаємо і працюємо, а от коли диктують, то ми об'єднуємось і боремось.Тому, можу лише подякувати США за чергове об'єднання українського народу!
Щодо проекту "Контракт 18-24"Від багатьох військових останнім часом чую негативні відгуки такого характеру: їх наберуть за шалені гроші, а вони будуть в тилу сидіти; чим ми гірші від них; а як з тими хто воює з початку війни у віці з 18-24 і інші. Спробую відповісти на ці речі, не гаслами, а відповідно до Постанови КМУ 153 від 11.02.2025 року. По- перше, відповідно до діючого законодавства особи віком до 25 років не підлягають мобілізації, лише на добровільній основі.По-друге, контракт передбачає зарахування лише на такі спеціальності - стрілець, старший стрілець, стрілець-снайпер, стрілець-санітар;помічник гранатометника, гранатометник, старший гранатометник;розвідник, старший розвідник. Хто тут бачить штабні посади? По-третє, за даним контрактом передбачена обов’язкова безпосередня участь у бойових діях в районах ведення воєнних (бойових) дій строком, що за сукупністю становить не менше шести місяців. Той хто боронить державу, той розуміє.По-четверте, для реалізації проекту відібрано лише 6 бригад, які будуть комплектуватись за таким принципом і вони всі бойові.По-п'яте, відповідно до п.4 даної Постанови, всі хто пішов добровольцем раніше у віці 18-25 роки і має якийсь термін безпосередньої участі у бойових діях отримають додаткову винагороду, таку ж саму, як і особи за цим контрактом.То яка тут дискримінація???
Бусифікації кінець!Нажаль в нашій державі цей термін набрав шаленої популярності. Кожного дня ми бачимо у новинах чергові прояви цього, так званого, "методу" мобілізації. В травні минулого року були внесені зміни до де-яких законів України, що стосуються військового обліку та мобілізаційної політики, так званий "Закон про мобілізацію". Ці зміни надали додаткові можливості ТЦК для підвищення мобілізації. Тоб то, в разі порушень військовозобов'язаним правил військового обліку та мобілізаційної політики до останнього повинні бути застосовані правові методи - адміністративні стягнення та кримінальна відповідальність. Окрім того, державою були виділені кошти, в розмірі 72 млн грн. для реалізації закладених в законі норм. На ділі ж, ТЦК вирішили діяти на свій розсуд і просто ловити і затримувати людей на вулицях, тоб то займатися отією "бусифікацію". А все тому, що так вигідніше! В соціальних мережах неодноразово з'являлися навіть цифри за те щоб відпустили з "бусіка". Детально про проблеми мобілізації та шляхи їх вирішення на https://youtu.be/-WIdBJhNaeg?si=5hm_iQqnrnrUBdLxВчора, нарешті, відбулось спільне засідання комітетів з нацбезпеки та правоохоронної діяльності з питань, що стосуються діяльності ТЦК. За результатами буде напрацьований законопроєкт. Але, за попередніми даними колеги дійшли консенсусу, в питанні що працівники ТЦК повинні - зняти балаклави;- за вимогою військовозобов'язаного, пред'явити посвідчення і представитись;- не використовувати спецзаходи для виконання завдань з мобілізації.Окрім того, було наголошено, що права і свободи громадян можуть обмежуватись лише правоохоронними органами!!! І це дійсно так, працівники ТЦК не мають жодних прав на затримання особи, відповідно до діючого законодавства.Цікаво, що в свою чергу, представники ТЦК, пояснили постійні грубі порушення чинного законодавства дороговартісними послугами Укрпошти, в розмірі 82 грн. на одну особу, для повідомлення про адміністративне стягнення. Нагадаю, державою було виділено на ці потреби 72 млн.!!!Тож, народні депутати України дійшли згоди, що треба посилювати відповідальність для самих членів ТЦК за грубе порушення чинного законодавства. Цілком справедливе рішення.
Останніми днями СБУ було затримано багато колоборантів, що довгий час працювали на країну агресора. Мене, насправді дивує наступне - ти живеш, працюєш, ростиш дітей в Україні, щоб потім продати власну країну ворогу? Окрім того, серед затриманих безліч людей, які ще й працювали в установах, що фінансуються з бюджету.Є навіть історія з суддею, який виніс рішення на користь країни-агресора під час війни. І от цікаво, це гроші так затьмарили розум, чи така любов до нечисті? Ця людина, мала доволі велику заробітню платню близько 300 тис. грн. на місяць. Мало? Та ні. І це в той час, коли їх сусіди, знайомі, можливо навіть родичи ризикуючи своїм життям боронять країну в якій ось ці покидьки спокійно живуть і заробляють. Шкода тільки, що після вироків цим покидьками їх будуть утримувати в тюрмах за рахунок того самого український народу, який їх зараз захищає, бо ми надто гуманні. Чи може у Вас є пропозиції щодо подальшої долі зрадників? Можливо варто змінити законодавство? Дякую СБУ за гарні новини!
Вчора відбулась телефонна розмова Д.Трампа та Сі Цзиньпіня. Торкнулися багатьох питань, в тому числі і війни в Україні. Зі слів Д Трампа розмова була дуже продуктивною. "Президент Сі і я зробимо світ мирним і безпечним" заявив Трамп.Насправді це дуже потужний сигнал для України, тому що Китай є могутнім партнером росії в багатьох питаннях. Наприклад, щодо покупки російської нафти, Китай купує близько 40%. Саме від партнерства Китая забезпечується левова частка економіки країни агресора.Скоріш за все США та Китай знайдуть рішення по багатьом питанням, які призвели до послідовного напруження відносин між країнами в останні роки. Про це свідчить чергова заява Д.Трампа, щодо заборони соціальної мережі Тік Ток "Все залежить від мене і ви незабаром побачите, що я збираюсь зробити".Китаю теж вигідна співпраця з США бо в кращі часи товарообіг між країнами досягав 1 трлн. дол.. Чекаємо гарних новин і сподіваємось, що могутній Китай передивиться багато аспектів у відносинах з рф.Все буде Україна!
Загроза світовій безпеці!Нажаль висловлювання Д.Трампа, про які я писав раніше, таки спровокували розхитування світової безпеки. І якісь недополітики вже дозволяють собі подібні випади у бік інших суверенних держав. Вчора, Лідер проросійської партії Болгарії «Відродження» Костадін Костадінов заявив, що його країна може претендувати на Південну Бессарабію, частина якої перебуває у складі України. Звісно, що він відпрацьовує гроші надані кремлівським карліком, але мабуть забув про міжнародне право. І хочу нагадати, що Болгарія не раз втрачала свою державність. Її майже не існувало 7 століть під час правління Візантії і Османської імперії. А ще, як в 1941 Болгарія об'явила війну Британії та США і програла її разом з Гітлером. І лише, завдяки домовленостям СРСР, Британії і США вдалося зберегти державність. То що, будемо за історичним принципом повертати території???Треба розуміти, якщо всі держави світу почнуть повертати собі свої історичні землі, то з мапи зникнуть десятки сьогоднішніх держав і розпочнеться не тільки 3 світова, а й ядерна війна, яка просто розпочне існування вже іншого світу. І чи буде взагалі існувати Болгарія велике питання...
Зрадників багато і з ними треба боротись.Днями з'явилась цікава інформація з Курахово, яке вже фактично є окупованим. Опублікував її тг канал "Курахівський напрямок""Цікаві речі розповідають жителі про співробітників колишньої Курахівської ВДА, шестеро з них уже перебувають у Донецьку і звідти повідомляють, що успішно пройшли фільтрацію та чекають; на російські паспорти.А колишня начальниця ЦНАП м.Курахово – Міла Михайлівна, яка мала доступ до персональних даних і іншої закритої інформації, залишається у Кураховому. Вона разом із чоловіком їздить містом на автомобілі з російськими номерами. Окрім того, у липні 2024 року вона відвідувала родичів у росії."Тому ми тільки й чуємо - звідки в окупантів списки АТОшників, мобілізованих, військовозобов'язаних і багато чого іншого. Та от звідси, від зрадників.Курахове, ще з часів АТО знаходиться від лінії зіткнення на відстані 17 км. і входить до зони бойових дій вже досить давно. І в мене виникає питання - куди дивляться наші компетентні органи які повинні опікуватись національною безпекою, а саме СБУ та контррозвідка? Як так, що в прифронтовому місті на державних посадах знаходиться купа зрадників? Знову не знали, чи не чули, чи не бачили? За усіма нормативами і правилами війни, в кожній прифронтовій адміністрації повинна негласно працювати людина з служби, яка безпосередньо відповідає за національну безпеку і ,так би мовити, відслідковувати настрої у колективі, зв'язки співробітників і інше. Я вже не кажу про постійний моніторинг засобів зв'язку посадових осіб. Це ще досі комусь не зрозуміло? - це і є національна безпека!Майже за 3 роки війни це вже треба зрозуміти і посилити роботу в цьому напрямку.