Source
Old York Times / OYT | П'ятнична історія — The Economist аналізує глобальний ринок алкоголю.🗣...
3 120 Views/Reach
2025-11-07 10:35
Message №833
П'ятнична історія — The Economist аналізує глобальний ринок алкоголю.🗣«Для індустрії напоїв часи виглядають складними. Законодавці в Америці, Британії та інших країнах просувають ідею, що не існує безпечного рівня вживання алкоголю. Споживачі хвилюються, що випивка шкодить їхнім гаманцям так само, як і здоров'ю — особливо молоді, які п'ють менше, ніж попередні покоління. Не дивно, що інвестори говорять про “тютюновий сценарій”: якщо судити за співвідношенням цін акцій до прибутків, Diageo, Pernod Ricard та Rémy Cointreau, три провідні виробники міцних напоїв, оцінюються нижче, ніж British American Tobacco. Список скорбот, безумовно, довгий. Але склянка повніша, ніж ви можете подумати...»🗣«На Заході індустрія [алкоголю] останнім часом переживає, що молодь п'є менше, ніж попередні покоління. Це, за словами Марселя Марконде, директора з маркетингу AB InBev, було короткостроковим ефектом локдаунів, які ускладнили соціалізацію, та слабкого ринку праці, через який молоді люди залишилися без грошей. За опитуванням IWSR, частка респондентів покоління Z, які досягли законного віку для вживання алкоголю і заявили, що вживали алкоголь протягом останніх шести місяців, зросла до 73% цього березня проти 66% два роки тому. Марконде вважає, що це покоління дорослішає на кілька років пізніше, ніж їхні батьки: “25 — це новий 21”, — додає він.Замість того, щоб ставати тверезниками, люди п'ють інакше. Готові коктейлі розлітаються з полиць супермаркетів. Аналіз Deutsche Bank показує, що споживання міцних напоїв на душу населення скоротилося на більшості ринків за останні п'ять років, але для готових сумішей (часто це поєднання міцних напоїв та солодких міксерів) все навпаки. Джуліан Брейтвейт, керівник Міжнародного альянсу за відповідальне споживання алкоголю, некомерційної організації, що фінансується індустрією, вважає, що деякі люди “п'ють менше, але краще”. Згадайте молодих хіпстерів, які смакують дороге крафтове пиво чи натуральне вино.Також можна заробляти на непитущих. Великі бренди вклали чимало грошей у безалкогольні варіанти; Heineken 0.0 спонсорує автоперегони Формули-1, а Guinness 0.0 підтримує великий турнір з регбі. За прогнозами дослідницької компанії Euromonitor, глобальні продажі без- та слабоалкогольного пива цього року сягнуть 28,6 мільярда доларів, що на понад 11% більше, ніж у 2024 році. А в пабі Lucky Saint у Лондоні відвідувачі віддають 6,70 фунта (9 доларів) за безалкогольну пінту — приблизно стільки ж, скільки за звичайне пиво».▪️Читати повну статтю (~4 хвилини)