Source
Old York Times / OYT | П'ять років тому я прожив один семестр у Швеції — і, здається, за той ...
3 660 Views/Reach
2025-05-30 06:53
Message №779
🇸🇪П'ять років тому я прожив один семестр у Швеції — і, здається, за той час жодного разу не платив готівкою. Нордичні країни давно здебільшого безготівкові; там зовсім не дивно зустріти заклад, де не приймають готівку. Але, як пише The Observer, вони поки передумали ставати повністю безготівковими через побоювання про безпеку.«...згідно з річним звітом центрального банку, опублікованим [у березні], Швеція та Норвегія мають найнижчу кількість готівки в обігу у відсотках до ВВП у світі.Але в контексті сьогодення, коли війна в Європі, непередбачуваність у США та страх перед російськими гібридними атаками є практично частиною повсякденного життя у Швеції, життя без готівки не стало утопією, на яку ймовірно колись очікували.Ситуація виглядає настільки серйозною, що влада намагається заохотити громадян зберігати та використовувати готівку в ім'я цивільної оборони...У грудні уряд опублікував результати дослідження, в якому запропонував зобов'язати деяких державних і приватних агентів приймати готівку — рекомендація, яку, за словами центрального банку, влада повинна виконати».Замітка The Observer коротка, тому цікаво почитати також сам звіт Банку Швеції. Його опитування показує, що близько 70 відсотків ритейл-бізнесів приймають готівку. Водночас:«...у роздрібній торгівлі існують значні відмінності щодо приймання готівки між різними секторами. Значно більше підприємств, що продають товари повсякденного попиту, приймають готівку, ніж ті, що продають товари тривалого користування. Найвищий рівень прийому готівки спостерігається в торгівлі товарами першої необхідності — 85% приймають готівку; за ними йде торгівля одягом. Торгівля будівельними матеріалами має найнижчий рівень прийому готівки — лише 45%».