Тиждень після теракту в Києві. Слідством встановлено повну хронологію подій того дня та сформовано детальний портрет особистості нападника.Чоловік – уродженець москви, 1968 р. н., військовий пенсіонер. У період з 1992 по 2005 рік проходив службу в лавах ЗСУ на різних посадах з обслуговування автомобільної техніки. Майор у відставці. Після початку російської агресії переїхав до Києва з Бахмута.Він притягувався до кримінальної відповідальності, але мав у власності два зареєстровані карабіни та травматичний пістолет. Останній дозвіл на зброю отримав на підставі нібито журналістського посвідчення, виданого однією з громадських організацій. Обставини отримання дозвільної документації на зброю наразі перевіряються СБУ.Аналіз вмісту мобільного телефону вбивці засвідчив системну підготовку до вчинення масового розстрілу. На виявлених відеозаписах зафіксовано, як він удома відпрацьовував навички швидкого приведення зброї в бойову готовність та прицільної стрільби.Свої дії він супроводжував агресивними монологами: називав людей «свинями», яких «буде мочити», використовував мову ворожнечі щодо українців, вигукував нацистські вітання та закликав до насильства на ідеологічному ґрунті.Особливу неприязнь зловмисник проявляв до сусіда, якого зневажливо називав «директором шостого». Саме він був першою жертвою нападу.«Пусковим гачком» трагедії 18 квітня стала чергова суперечка через домофон, який вбивця відремонтував особисто, однак після цього деякі мешканці не могли потрапити до будинку.Під час конфлікту біля під’їзду нападник спочатку відкрив стрілянину з травматичної зброї, поранивши кількох людей. Коли набої закінчилися, він викинув пістолет, піднявся до своєї квартири, взяв вогнепальну зброю, підпалив помешкання та повернувся на вулицю, де продовжив стрілянину.Біля будинку стрілок убив сусіда та таксиста. Також він поранив сина першого загиблого, його дружину, її рідну сестру та двірника, який прикривав собою дитину. Згодом сестра й двірник померли від отриманих смертельних поранень.Свої дії зловмисник фіксував на аудіо. Після перших вбивств чоловік, рухаючись до супермаркету, продовжував вести вогонь і застрелив ще двох людей. При цьому він вибірково попереджав окремих перехожих, щоб ті тікали, «бо зараз буде стрілянина».У магазині нападник ходив між рядами, погрожував людям зброєю та застрелив працівника. Крім цього, поранень у магазині зазнали ще 5 осіб.Забарикадувавшись із заручниками, він звернувся до працівниці пункту обміну валют із вимогою негайно вийти з каси та покликати представника для переговорів. Чоловік погрожував прострелити двері й убити жінку у разі відмови. Гроші його не цікавили, кричав: «вийдіть із каси, я не буду ваші долари брати».Усі свої дії чоловік виправдовував «самозахистом» від нібито групового нападу чотирьох осіб біля під’їзду, стверджуючи, що на нього «наїхав молодняк разом із бабами». Апелював до свого військового досвіду та звання майора, заявляючи, що «не міг більше терпіти». При цьому демонстрував крайній цинізм, коментуючи вбивство сусіда: «Він уже труп, у нього мізки лежать».Під час штурму спецпідрозділом нападника ліквідували.Внаслідок теракту загинули семеро осіб. У лікарні ще перебуває 7 потерпілих.Слідство перевірило версію щодо можливих зв’язків нападника зі спецслужбами росії. Наразі таких зв’язків не встановлено.Остаточні висновки щодо мотивів, психічного стану та осудності стрільця на момент вчинення злочину будуть зроблені після завершення посмертних судово-психологічної та психіатричної експертиз.Досудове розслідування здійснюють слідчі СБУ за процесуального керівництва Київської міської прокуратури.
Гра завершена: прокуратура викрила мережу нелегальних онлайн-казино з оборотом у 5 мільярдів гривеньДвоє громадян рф та дружина одного з них, громадянка України, створили масштабну мережу азартних ігор в інтернеті. До роботи вони залучили ще сімох українців.Через підконтрольні ІТ-компанії учасники схеми забезпечували роботу щонайменше п’яти вебресурсів для онлайн-казино. Частина з них раніше діяла легально, однак після анулювання ліцензій організатори створили нові сайти з тими ж назвами та продовжили незаконний бізнес.Розрахунки проводилися у криптовалюті, зокрема у стейблкоїнах (USDT). Гравці перераховували кошти на криптогаманці організаторів. Для легалізації прибутків гроші спочатку акумулювалися на рахунках підприємства, зареєстрованого в Естонії, після чого виводилися на підконтрольні офшорні компанії.Таким чином відмито активів на суму, еквівалентну понад 5 мільярдів гривень.Усім учасникам схеми інкриміновано вчинення злочинів у складі організованої групи та зайняття незаконною діяльністю з організації та проведення азартних ігор (ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 203-2 КК України). Трьом організаторам додатково інкриміновано легалізацію доходів, одержаних злочинним шляхом (ч. 3 ст. 209 КК України).Двом громадянам рф повідомлено про підозру заочно, громадянці України – особисто. Місцезнаходження інших семи учасників встановлюється. Повідомлення про підозру їм здійснено у передбачений законом спосіб через родичів.Схему вдалося викрити та задокументувати завдяки спільній роботі прокурорів Офісу Генерального прокурора, БЕБ та СБУ.Онлайн-казино без ліцензії – це тіньові мільярди, які обходять державу, податки і часто використовуються для відмивання коштів. Кожна така «гра» буде завершена.Працюємо далі
За дії під час теракту в Києві, двом поліцейським повідомлено про підозру Провів нараду з прокурорами та переглянув відеоматеріали з місця подій минулої суботи у Києві. Екіпаж патрульних прибув на виклик про стрілянину. На місці вони побачили поранених: дитину, чоловіка та жінку, які потребували невідкладної допомоги. Поруч були й інші люди, зокрема ще одна дитина.Хлопчик з вогнепальним пораненням, просить правоохоронців не рятувати його, а допомогти батькові. Це прояв неймовірної мужності дитини.Натомість, патрульний екіпаж, маючи при собі табельну вогнепальну зброю та всі законні підстави для її застосування, фактично тікає з місця події.Через бездіяльність співробітників поліції озброєний чоловік продовжив безперешкодно рухатися вулицею та стріляти в беззахисних перехожих.З 16:35 до 18:00 18 квітня у Києві було вбито шістьох людей. На жаль, сьогодні у лікарні від отриманих поранень помер ще один чоловік, він став сьомою жертвою теракту. Зібрано достатньо доказів для повідомлення про підозру двом співробітникам Управління патрульної поліції у місті Києві через їхні дії під час терористичного акту. Їм інкриміновано службову недбалість, що спричинила тяжкі наслідки за ч. 3 ст. 367 КК України.Досудове розслідування триває.
Слідство встановить законність дій поліції під час затримання терористівЗа фактом неналежного виконання службових обов'язків працівниками поліції під час терористичного акту в столиці 18 квітня 2026 року розпочато кримінальне провадження.Правова кваліфікація кримінального правопорушення: ч. 3 ст. 367 КК України (Службова недбалість, що спричинила тяжкі наслідки).Усі дії правоохоронців у момент критичної загрози життю громадян, зокрема епізод із залишенням у небезпеці малолітньої дитини та несвоєчасним припиненням дій нападника, отримають належну правову оцінку.Групу прокурорів у провадженні очолює прокурор міста Києва. Досудове розслідування здійснюється Державним бюро розслідувань.Ми гарантуємо, що розслідування буде проведено об’єктивно та неупереджено. Суспільство отримає відповіді, а винні особи – законне покарання. Справедливість буде забезпечена.Щире співчуття родинам загиблих і скорішого одужання постраждалим.P.S щодо загиблої матері пораненого хлопчика, мушу виправити помилку, в лікарні померла не мати хлопчика, а її рідна сестра.
8 місяців.Стільки прожив хлопчик із Кіровоградщини, якого вбив вітчим.Він не встиг зробити свій перший крок.Не встиг сказати перше слово.Останній місяць свого життя дитина провела у нестерпних муках.Чоловік системно знущався над немовлям: бив, кидав, гасив недопалки об шкіру, перекидав коляску разом із дитиною.А одного дня він, у стані алкогольного сп’яніння, кілька разів ударив малюка головою об стіну. Того ж дня хлопчик помер.Експертиза підтвердила: це було не разове насильство, а тривале катування.На тілі дитини експерти зафіксували численні опіки, гематоми, садна.Протягом років обвинувачений не визнавав провини і намагався перекласти відповідальність на матір.Суд першої інстанції призначив 15 років позбавлення волі.Я вважаю це покарання неспівмірним із скоєним.Прокуратура подала апеляцію.І ми довели: за такі злочини не може бути компромісів.Апеляційний суд скасував вирок як надто м’який і призначив довічне позбавлення волі.Справедливість це не про емоції.Це про принцип: кожен, хто піднімає руку на дитину, має знати відповідь держави буде максимально жорсткою.Довічний вирок це максимальна міра, передбачена законом.Але навіть він не здатен відновити справедливість у повному сенсі.
Відмивали мільйони від кібератак на Європу та США: затримано ще одного учасника міжнародного хакерського угруповання, арештовано активи на 11,1 млн доларів СШАЗатримано ще одного учасника міжнародного хакерського угруповання, яке здійснювало кібератаки на громадян і компанії в країнах Європи та США. Йому повідомлено про підозру у легалізації майна, одержаного злочинним шляхом.Використовуючи шкідливе програмне забезпечення злочинна мережа викрадала конфіденційну інформацію та документи жертв і вимагала викуп за їх повернення або нерозголошення. Незаконно набуті кошти перераховували на підконтрольні криптогаманці, потім обготівковували та легалізовували в Україні – зокрема, через купівлю нерухомості та іншого дорогого майна.Орієнтовна сума завданих збитків перевищує 100 млн доларів США.Під час додаткових обшуків правоохоронці встановили місцезнаходження ще одного співучасника, який відповідав за виведення та легалізацію тіньових коштів. Його затримано в порядку ст. 208, 615 КПК України. Суд обрав запобіжний захід – тримання під вартою з альтернативою застави у 399 млн грн.Загалом у межах розслідування проведено понад 30 обшуків. Арештовано активи на загальну суму понад 80 млн грн, серед яких житлові будинки, квартири, автомобілі, 1 млн доларів США готівкою та криптовалюта еквівалентом близько 8,3 млн доларів США.Раніше у цій справі про підозру вже було повідомлено одному з організаторів, який переховувався від іноземного правосуддя, та ще одному учаснику схеми. Слідство триває. Встановлюються інші причетні особи для їх притягнення до відповідальності.Злочин вдалося розкрити завдяки спільним зусиллям Офісу генерального прокурора, Державного бюро розслідувань та Національної поліції України.Працюємо далі
🔹182 млн грн збитків - справа про незаконний видобуток піску з ДунаюПрокурори скерували до суду справу про незаконний видобуток піску з дна в акваторії морського порту «Усть-Дунайськ».Серед організаторів схеми: 2 директори транспортних компаній, мер одного з міст на Одещині, що покривав їх діяльність. До оборудок також причетний директор компанії, інженер-будівельник, державний реєстратор. 🚜 У 2023-2025 роках двоє підприємців із пособниками використовували техніку, без дозволу видобували корисні копалини. Пісок брали, щоб зекономити на матеріалах під час незаконного будівництва приватного портового терміналу. Встановили 4 тилові швартові тумби, залізобетонні плити, здійснили монтаж інженерних мереж, трубопроводу іншої інфраструктури терміналу.❗️Обсяг протиправно видобутих копалин - понад 18 тис м³. Злочинними діями довкіллю спричинено понад 182 млн грн шкоди.⚖️ Також у суді слухається два позови прокуратури в інтересах держави до підприємства про знесення незаконно збудованого терміналу.
Роками ґвалтував, а в суді просив знову «бути родиною»: довічне вітчиму за знущання над падчеркоюУ 2011 році чоловік почав жити з цивільною дружиною та її 4-річною донькою. Коли дівчинці виповнилося 8 років, почав її розбещувати, а з 10-річного віку ґвалтував щонайменше чотири роки.Увесь цей час він тримав дівчинку в страху, погрожуючи побиттям за непокору, і змушував мовчати про те, що відбувалося вдома під час відсутності матері. Зовні родина виглядала благополучною – ані вчителі, ані родичі нічого підозрілого не помічали.Правда відкрилася у 2021 році, коли потерпіла розповіла про пережите другу по листуванню. Він дізнався номер телефону її бабусі та повідомив їй усе. Після звернення матері до поліції – вітчима затримали.Судовий розгляд тривав близько п'яти років. Сторона захисту використовувала всі можливі способи затягування процесу.На момент вироку потерпіла вже досягла повноліття, пережила наслідки дитячих травм, але прагнула добитися справедливості.Вітчим-ґвалтівник своєї вини не визнав. У залі суду стверджував, що падчерка його обмовила через сварки за погані оцінки та говорив про бажання відновити стосунки, щоб знову «бути родиною». Жодного жалю чи каяття.Суд визнав чоловіка винним за ч. 2 ст. 156, ч. 3 ст. 153, ч. 4 ст. 152 та ч. 6 ст. 152 КК. Довічне позбавлення волі – найменша співмірна ціна за вчинене. Саме таке покарання просила сторона обвинувачення. Ми послідовно та безкомпромісно добиватимемося справедливості у кожному злочині проти дітей. Їхня безпека є абсолютним пріоритетом.Працюємо далі
🔴 Від масованої атаки на Одесу та область загинули двоє людей, травмована ще одна містянка За процесуального керівництва Одеської обласної прокуратури розпочато досудове розслідування за фактами вчинення воєнних злочинів, що спричинили загибель людей (ч. 2 ст. 438 КК України).Вночі 11 березня збройні сили рф масовано атакували ударними безпілотниками об'єкти критичної, промислової, а також цивільної інфраструктури Одеси та області. Зокрема, значних пошкоджень зазнав житловий масив. Так, зруйновано одноповерховий житловий будинок, пошкоджено 10-тий поверх 12-поверхівки, дах та верхній поверх 5-поверхової житлової будівлі, вибито скління у приватному домоволодінні. Крім того, пошкоджено щонайменше 15 автомобілів. Від ворожої атаки загинуло двоє людей: 38-річна жінка та 32-річний чоловік. Травмована 69-річна жінка, її госпіталізували до лікарні. Кількість постраждалих наразі встановлюється. На місці документують воєнні злочини прокурори спільно зі співробітниками СБУ та працівниками поліції.
Ідентифіковано 8 офіцерів вищого командного складу зс рф відповідальних за кривавий ракетний удар по Сумах 13 квітня 2025 року українці відзначали Вербну неділю. Ворог чітко розумів, що б’є по мирному місту в святковий день. Дві балістичні ракети «Іскандер-М», запущені з Курської та Воронезької областей рф, забрали життя 35 осіб (серед них 2 дітей), 125 людей було поранено (зокрема 22 дитини).Ракети росіяни спорядили осколково-фугасними бойовими частинами. Ворог умисно прагнув до численних людських жертв.Удар також знищив і пошкодив понад 70 будівель, частина з яких є історичними памʼятками, 36 авто та автобус. Матеріальні збитки – близько 200 млн грн.Проведено 130 експертиз. Встановлено, що ініціювали та віддали першочерговий наказ на атаку генерал-полковник Олексій Кім та полковник Василь Соловйов. Підготовку та координацію забезпечували віцеадмірал Сергій Пінчук, полковник Олександр Кісєдобєв, контр-адмірал Олексій Пєтрушин та полковник Анатолій Городецький. Безпосередні накази на пуски ракет віддали полковники Роман Полушин і Сергій Пономарьов.Усім 8 росіянам заочно повідомлено про підозру за фактом вчинення воєнних злочинів за попередньою змовою групи осіб, що спричинило загибель людей (ч. 2 ст. 438 КК України). Ідентифікувати підозрюваних вдалося в результаті спільних дій прокурорів Сумської обласної прокуратури, Служби безпеки України та представників міжнародної організації Global Rights Compliance.Російські кати будуть встановлені та притягнуті до відповідальності. Послідовно, системно, до останнього. Працюємо далі