За втручання прокуратури попереджено безпідставне витрачання понад 69 млн грн на цілі, які не відповідають держінтересам 🔷За втручання прокурорів Київської окружної прокуратури м. Одеси розірвано договори на закупівлю робіт, вартість яких перевищувала 69 млн гривень. Це рішення стало результатом перевірки, яка виявила невідповідність укладених договорів сучасним реаліям.🔹Встановлено, що у 2020–2021 роках Казенне підприємство «Морська пошуково-рятувальна служба» провело відкриті торги, за підсумками яких уклало договори з підрядниками на будівництво базової станції «Зміїний» на однойменному острові. 🔹Проєкт передбачав створення об’єкта для забезпечення безпеки мореплавства та роботи зв’язку під час надзвичайних ситуацій. Фінансування мало здійснюватися з державного бюджету через Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України.🔹Проте, від початку повномасштабного вторгнення російської федерації, острів Зміїний включено до переліку територій активних бойових дій. Це зробило неможливим виконання запланованих робіт. Попри це, замовником строк дії договору продовжувався і на 2023, і на 2024 рік, що створило ризик безпідставного витрачання держкоштів.🔹Відтак, з огляду на збитки, завдані внаслідок агресії російської федерації проти України, безпідставним є витрачання коштів на цілі, які не відповідають державним інтересам. Державні кошти в першу чергу мають бути спрямовані на фінансування Сил оборони України, на відбудову об’єктів зруйнованої інфраструктури, підтримку тимчасово переміщених осіб тощо. 🔹У зв’язку із зазначеним, прокурорами, в поряду ст. 23 Закону України «Про прокуратуру», повідомлено контролюючі органи про виявлені порушення та зазначено, що в разі не усунення їх самостійно, прокуратура звертатиметься з позовом до суду в інтересах держави про розірвання договорів на закупівлю робіт.🔹За реагування прокуратури сторонами усунуто порушення шляхом розірвання вищезазначених договорів.
В Одесі викрито групу рекетирів, які «вибивали» неіснуючий борг у військовослужбовця ЗСУ🔷За процесуального керівництва прокурорів Малиновської окружної прокуратури м. Одеси викрито то припинено діяльність групи осіб, які займалися вимаганням великих сум коштів у місцевих мешканців.🔹Їм інкриміновано вимагання з погрозою насильства над потерпілим, вчинене за попередньою змовою групою осіб в умовах воєнного стану (ч. 4 ст. 189 КК України).🔹За даними слідства, безпосереднє керівництво групою здійснював неодноразово судимий за корисливі злочини житель Подільська, який перебуває у слідчому ізоляторі у статусі так званого «смотрящого». 🔹Учасники групи спеціалізувалися на «вибиванні» неіснуючих боргів. У разі незгоди віддати гроші – переслідували потерпілих, вдавалися до побиття й психологічного тиску. Також погрожували фізичною розправою. 🔹Задокументовано, що підозрювані вимагали «борг» у військовослужбовця ЗСУ з Подільська. Дізнавшись, що він отримав велику грошову допомогу від держави за загиблого під час виконання бойового завдання в лавах ЗСУ батька, зловмисники почали дзвонити й вимагати неіснуючий борг.🔹Побоюючись за своє життя та здоров’я, потерпілий сплатити їм 70 тис гривень. Але цього зловмисникам не вистачило, вони забажали ще 850 доларів США, які він нібито їм завинив.🔹Коли грошей не отримали, їх спільник, який перебував на волі, організував зустріч із потерпілим і, застосувавши фізичну силу та психологічний тиск, силоміць відібрав 5000 гривень.🔹Довести свій злочинний план до кінця зловмисники не змогли, оскільки були викриті правоохоронцями. Наразі підозрювані перебувають під вартою.🔹Також перевіряється причетність учасників злочинної групи до скоєння інших аналогічних злочинів на території Одещини. 🔹Досудове розслідування здійснюють слідчі ВП № 1 ОРУП № 1 ГУНП в Одеській області, оперативний супровід – УМП ГУНП в Одеській області та 2 прикордонний загін ДПС України.
Організував схему видачі фіктивних посвідчень громадського формування – в Одесі викрито експредставника організації 🔷За процесуального керівництва прокурорів Суворовської окружної прокуратури м. Одеси на корупції викрито колишнього представника одного з громадських формувань міста.🔹Йому інкриміновано одержання неправомірної вигоди для себе за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави (ч. 2 ст. 369-2 КК України). 🔹За даними слідства, підозрюваний наладив схему протиправного заробітку на військовозобов’язаних, які бажають отримати «бронь» від мобілізації. Ціна питання становила від 600 до 1000 доларів «винагороди».🔹За ці кошти він обіцяв оформити посвідчення працівника громадського об’єднання, члени якого мають «бронь» від мобілізації, можливість безперешкодного пересування містом та уникнення перевірок військово-облікових документів.🔹У разі виникнення форс мажорних обставин, підозрюваний обіцяв використати свої зв’язки для вирішення питань із працівниками правоохоронних органів та РТЦК та СП, які забезпечують правопорядок на блокпостах в Одесі.🔹Правоохоронці задокументували дві оборудки зловмисника, які коштували 600 і 700 доларів. Його затримали після отримання хабаря від другого «клієнта».Заходи з викриття протиправної діяльності здійснювалися прокурорами спільно зі слідчими ВП № 3 ОРУП № 1 ГУНП в Одеській області за оперативного супроводу співробітників УСР в Одеській області ДСР НП України.
Судитимуть учасниць агентурної мережі фсб рф, які корегували вогонь по військових та медичних об’єктах в Одесі🔷Прокурори Одеської обласної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт стосовно двох учасниць агентурної мережі за фактом державної зради, вчиненій в умовах воєнного стану за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 111 КК України).🔹Слідством встановлено, що обвинувачені під кураторством співробітника фсб рф збирали інформацію про місця дислокації підрозділів ЗСУ та важливих інфраструктурних об’єктів в Одесі.🔹Організатором агентурної мережі виявилася 23-річна місцева жителька. До злочинної діяльності, за вказівкою куратора, вона залучила двох своїх подруг, які також підтримували дії агресора. Вони власноруч написали та надіслали куратору заяви щодо працевлаштування в одну з російських спецслужб. 🔹Упродовж декількох місяців трійця збирала та надсилала через месенджер текстові повідомлення, фото- та відеофайли і скріншоти Google Maps з місцями дислокації підрозділів ЗСУ, центрів комплектування та соціальної підтримки, госпіталів та ППО. Учасниці мережі встигли проінформувати окупантів про щонайменше 10 об’єктів.🔹За свою «роботу» жінки встигли отримати 500 доларів США. Також у разі окупації Одещини вони розраховували зайняти керівні «посади» в управлінні торгівлі.🔹Обвинувачених затримали у червні 2024 року під час того, як вони збирали інформацію про місце розташування одного з військових підрозділів. Наразі за клопотанням сторони обвинувачення вони перебувають під вартою.🔹Третя зловмисниця вже відбуває покарання у вигляді 8 років позбавлення волі. З урахуванням співпраці зі слідством, щирого каяття, вчинення злочину у стані вагітності, суд призначив їй більш м'яке покарання, ніж передбачено законом.🔹Досудове розслідування здійснювало Управління СБУ в Одеській області.
Незаконне видобування піску на Одещині зі збитками майже 900 тис грн – судитимуть членів організованої групи🔷Прокурори Спеціалізованої екологічної прокуратури Одеської обласної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт стосовно учасників організованої злочинної групи, які займалися незаконним видобуванням піску з родовища поблизу с. Бессарабське (колишнє Тарутине) Болградського району Одеської області. Площа кар’єру, де незаконно видобували пісок, складає 67 га.🔹Їм інкриміновано незаконне видобування корисних копалин місцевого значення та легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом (ч. 4 ст. 240, ч. 2 ст. 209 КК України).🔹Слідством встановлено, що члени групи без жодних дозвільних документів, із застосуванням вантажної техніки, організували незаконний видобуток піску, який в подальшому «легально» реалізовували. 🔹Ділки збували копалини через перевірених покупців та на будівельних ринках, створюючи ілюзію цілком легального бізнесу.🔹Організатором оборудки виявився місцевий підприємець, який займався торгівлею будівельними матеріалами. Як спільників залучив двох знайомих, які працювали на спецтехніці в кар’єрі та водія для перевезення піску. 🔹Внаслідок протиправних дій обвинувачених довкіллю завдано майже 900 тис грн збитків.🔹Зловмисників затримали у вересні 2024 року під час незаконного видобування корисних копалин.🔹Досудове розслідування здійснювали слідчі СУ ГУНП в Одеській області, оперативний супровід - УСР в Одеській області ДСР НП України.
В Одесі за хабарі допомагали складати іспити на посвідчення водія: посередника затримали🔷За процесуального керівництва Чорноморської окружної прокуратури викрито та повідомлено про підозру 39-річній жительці Одеси за фактом вимагання та пособництва в одержанні службовою особою неправомірної вигоди (ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 368 КК України).🔹За даними слідства, підозрювана за гроші налагодила процес успішної здачі іспитів з водіння у Регіональному сервісному центрі ГСЦ МВС. Схема працювала через її зв’язки у центрі. 🔹Жінка діяла як посередниця, організовуючи пошук осіб, зацікавлених в отриманні прав керування транспортним засобом, приймала гроші від майбутніх водіїв і передавала їх службовим особам, гарантуючи успішний результат у видачі документів. Така «послуга» вартувала 750 доларів США.🔹Фігурантку затримали в порядку ст. 208 КПК України під час одержання неправомірної вигоди.🔹Наразі підозрюваній обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із альтернативою внесення застави. 🔹Слідство триває, встановлюються інші особи, які могли скористатись послугами жінки та всі причетні до злочинної діяльності.🔹Досудове розслідування здійснюють слідчі ВП №1 ОРУП № 2 ГУНП в Одеській області, оперативний супровід - УСР в Одеській області ДСР НП України та Одеське управління ДВБ Нацполіції.
На Одещині викрито злочинну групу, яка під виглядом геологічних досліджень здійснювала незаконний видобуток вапняку🔷За процесуального керівництва Спеціалізованої екологічної прокуратури Одеської обласної прокуратури викрито та повідомлено про підозру чотирьом мешканцям Одеського району за фактом незаконного видобутку корисних копалин загальнодержавного значення та легалізації злочинного майна (ч. 3 ст. 240, ч. 1 ст. 209 КК України).🔹За даними слідства, директор гірничодобувного підприємства, замість дозволеного геологічного вивчення надр, налагодив незаконний промисловий видобуток вапняку – черепашника. Роботи проводилися без необхідних дозвільних документів та з порушенням вимог законодавства. До оборудки він залучив інженера-технолога свого підприємства та двох шахтарів.🔹Добування копалини здійснювали за допомогою спецобладнання у мережі підземних лабіринтів, де знаходилися виробничі потужності.🔹Діяльність маскували офіційним дозволом на геологічне вивчення вапняку Тихівської ділянки, хоча реальні місця робіт значно відрізнялися від зазначених у документах координат. Отримане каміння використовували як будівельний матеріал і продавали замовникам.🔹Правоохоронці задокументували видобування та збут корисних копалин на майже 1,3 млн гривень.🔹Ділків затримали під час продажу чергової партії виготовленої продукції.🔹Під час обшуків підпільних шахт, цехів і помешкань фігурантів вилучено спецтехнику, понад 8 тис одиниць продукції, товарно-транспортні накладні, чорнові записи та електронні носії з доказами злочинної діяльності.🔹Наразі вирішується питання щодо обрання підозрюваним запобіжних заходів у вигляді тримання під вартою.🔹Досудове розслідування здійснюють слідчі СУ ГУНП в Одеській області, оперативний супровід - УСР в Одеській області ДСР НП України.
Організації нападу та «віджим» бази відпочинку на узбережжі Чорного моря – судитимуть голову міськради на Одещині 🔷Прокурори Одеської обласної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт стосовно очільника однієї з міськрад на Одещині за фактом організації вимагання передачі права на майно з погрозою насильства над потерпілим, вчинене за попередньою змовою групою осіб, в умовах воєнного стану (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 189 КК України).🔹Слідством встановлено, що міський голова, спільно з підконтрольними йому особами, організував напад на співвласницю бази відпочинку на узбережжі Чорного моря в селищі Сергіївка Білгород-Дністровського району. 🔹Під час нападу на потерпілу із загрозою застосування насильства стосовно неї та її близьких родичів жінці висунули вимогу про передачу 50 % корпоративних прав на об’єкт. Водночас обвинувачений вже підшукав нових покупців на комплекс.🔹Спільними діями правоохоронних органів протиправні дії було припинено. Мера затримали «на гарячому», коли той одержав 30 тис доларів США завдатку від покупців турбази.🔹Наразі за клопотанням сторони обвинувачення чиновник перебуває під вартою. 🔹Матеріали стосовно інших учасників злочинної групи виділені в окреме провадження, триває слідство. 🔹Досудове розслідування здійснювалось - СУ ГУНП в Одеській області, оперативний супровід - УСБУ в Одеській області.
Прокуратура запобігла незаконному продажу артефакту часів Маркоманських війн Риму у II столітті🔷За процесуального керівництва прокурорів Приморської окружної прокуратури м. Одеси у рамках кримінального провадження вдалося запобігти незаконному продажу та вилучити рідкісний артефакт, який має виняткову історичну та культурну цінність.🔹З’ясовано, що житель Одеси намагався продати на інтернет-аукціоні унікальну фібулу I-II століття, характерну для германських культур Центральної Європи та пов'язану з Маркоманськими війнами Римської імперії.🔹Представник Національного музею історії України виявив цей факт і звернувся із заявою до прокуратури. За його інформацією, на інтернет-аукціоні «Violity» було виставлено лот із назвою «Золотая фибула Меровингов варвары 18,6 грамм двухпластинчатая» із початковою ціною 170 тисяч гривень.🔹Під час оперативних заходів правоохоронці встановили продавця та вилучили фібулу. Наразі призначена мистецтвознавча експертиза для підтвердження її автентичності та культурної цінності.🔹Після завершення експертизи цінний артефакт буде передано до фондів Національного музею історії України для подальшого зберігання та вивчення.🔹Досудове розслідування триває у рамках кримінального провадження за фактом незаконного привласнення особою знайденого або чужого майна, що випадково опинилося у неї (ч. 1 ст. 193 КК України). Його здійснюють слідчі райуправління поліції ГУНП в Одеській області.
2500 доларів США за безперешкодне перевезення автозапчастин – посадовця Одеської митниці викрито на корупції🔷За процесуального керівництва прокурорів Одеської обласної прокуратури викрито та повідомлено про підозру в.о. начальника відділу митного оформлення одного з постів Одеської митниці у вимаганні та одержанні неправомірної вигоди (ч. 3 ст. 368 КК України).🔹За даними слідства, підозрюваний, використовуючи свою керівну посаду та повноваження в організації контролю, вимагав хабар від підприємця за безперешкодне ввезення автомобільних блоків управління через митний пост без проведення належних перевірок.🔹Вартість такої «послуги» становила від 50 до 100 доларів США за кожну одиницю товару.🔹Загалом посадовець отримав 2500 доларів США неправомірної вигоди. Під час передачі другої частини коштів у сумі 1500 доларів США він був затриманий правоохоронцями. 🔹За клопотанням сторони обвинувачення підозрюваному обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення застави та відсторонено від займаної посади.🔹Досудове розслідування та оперативний супровід здійснюють співробітники УСБУ в Одеській області.