Парочка на замовлення підпалювала автомобілі Tesla в Києві.Правоохоронцями повідомлено про підозру 19-річному хлопцю та 16-річний дівчині, які на замовлення спалили 3 автомобілі Tesla у Святошинському районі Києва.Встановлено, що через месенджер з ними зв’язався представник ворожих спецслужб, під видом пропозиції підробітку підробітку. Хлопцю спочатку запропонували за 800, 1000 гривень фотографувати автомобілі преміум-класу та скидати фото замовнику. Останнього, перш за все, цікавили автомобілі марки Mercedes, BMW та Tesla.Згодом хлопцю та дівчині запропонували підпалити автомобілі, обіцяючи платити по 2000$ за кожну машину. Об’єктами злочину обрали автомобілі марки Tesla, припарковані біля будинків у Святошинському районі.Необхідність знищувати дорогі машини замовник аргументував тим, що вони придбані за гроші, отримані шахрайським шляхом. Сам підпал потрібно було зняти на відео. Використовуючи легкозаймисту речовину, хлопець підпалював машини, а дівчина знімала це на свій телефон. При цьому, замовник вимагав, щоб відео було якісним. Зрештою на криптогаманець за одну спалену машину хлопцю перерахували 500 USDT.Правоохоронці оперативно затримали фігурантів. Життя🫶Оболонь
❗️Багаторічна проблема, яку ніхто не помічає - Київпастранс не перевзуває свої автобуси (ведучу вісь) на зимову гуму. Всі буксування під гору та ДТП узимку вже ні у кого не викликають подиву. Це явище наче саме по собі, шокуючого контенту за цю зиму вдосталь.Нещодавно під час чергового дріфту автобуса із заповненим салоном пасажирами, водій чемно відмовив порядному містянину у допомозі з буксирування, продовжуючи самостійно підніматися під гірку, ковзаючи в своїй полосі по 3 сантиметри у хвилину. Мабуть, щоб не привертати увагу до проблеми.І тут потрібно завернути увагу на ведучу вісь - центральну. І на ній була встановлена звичайна літня шосейна гума😳Водії громадського транспорту Київпастрансу чудово знають, що це багаторічна проблема. Вони звертались до керівників, але як їм відповіли - «зими не такі тяжкі, щоб перевзуватися». 🤬 Керівництво Київпастрансу свідомо наражає мільйони пасажирів на небезпеку! І у свою чергу по всьому місту кидає скарги на неналежне утримання доріг!❗️Інформація повинна стати цікавою для правоохоронних органів. Її реально варто дослідити, комплексно - чому не змінюється гума в рухомому складі Київпастрансу, попри обовʼязковість для всіх згідно з ПДР, чи є вона взагалі та перевірити відповідні закупівлі гуми!Життя🫶Оболонь
Вже другий чиновник КМДА отримав підозру через списання купленого за 3,6 млн гривень роторного паркінгу, який планували встановити на Оболоні, але так і не встановили.Як раніше повідомили у Київській міській прокуратурі, в ході досудового розслідування було встановлено, що Департамент транспортної інфраструктури КМДА у 2017 році придбав роторний паркінг на 10 автомобілів за 3,6 млн гривень, який так і не використали. З часом експлуатація паркінгу стала неможливою по причині його псування, хоча за належних умов він мав прослужити не менше 15 років. Після цього його списали.За даними фактами підозра у службовій недбалості була початково вручена колишньому директору ДТІ КМДА. А нещодавно підозру також отримав його перший заступник.У проєкті Генерального плану Києва, представленого на початку 2021 року, який вже втратив свою актуальність, передбачалося встановлення подібних перехоплюючих паркінгів поряд з усіма станціями метро на Оболоні.Тепер ні бюджетних грошей, ні паркінгів, ні комфорту для життя оболонців і киян через корупцію в КМДА…Життя🫶Оболонь
Нам пишуть.Добрий день!Сьогодні 19 лютого о 7:46 по вулиці Йорданській на пішохідному переході водій білої КІА АЕ2758РЕ побачивши, що люди переходять дорогу, не збирався гальмувати. Коли машини на сусідніх полосах зупинилися, щоб пропустити пішоходів, водій авто на фото, враховуючи, що дороги не почищені, навіть не почав гальмувати, а збирався «проскочити», через що майже наїхав на смугу пішохідного переходу. Відчинивши вікно, водій авто почав кричати на всю вулицю на пішоходів та ображати і принижувати їх, перейшовши на особистості, через те, що його не пропустили і йому важко було гальмувати через слизьку дорогу. Зауважу, що інші автомобілі зупинилися спокійно та дотримались дистанції до пішохідного переходу, оскільки завчасно побачили пішоходів та пропустили їх.Дуже прикро, що такі водії вважають, що в них є перевага на пішохідному переході. Всяке буває, але починати кричати на сторонніх людей, особливо в такі важки часи, коли маємо єднатись та підтримувати один одного, - це вже неадекватно.Життя🫶Оболонь
❗️ГАНЬБА! Кличко випросив у Литви більше пів мільйона Євро на свій новий піар-міст на вулиці Прирічній в Оболонському районі! Київрада сьогодні, 10 лютого, голосуватиме щодо затвердження договору про реалізацію піар-проєктуКличка «КАПІТАЛЬНИЙ РЕМОНТ ЧАСТИНИ ПАРКУ ПО ВУЛИЦІ ПРИРІЧНІЙ У ОБОЛОНСЬКОМУ РАЙОНІ КИЄВА» укладений між Державною установою «Центральне агентство з управління проєктами»,Територіальною громадою міста Києва, Департаментом захисту довкілля та адаптації до зміни клімату КМДА та Київзеленбудом.За договором, Кличко отримає грошові кошти у розмірі 600000,00 (шістсот тисяч) євро на реалізацію цього дурного піар-проєкту - пішохідного мосту над струмком біля набережної зі сторони вулиці Прирічної на шляху до острова Оболонського.Завершити будівництво чергового мосту Кличка на Оболоні передбачено до 10.06.2027 року.На думку мера метою проєкту є покращення психічного здоров’я та емоційного благополуччя громадян, які постраждали внаслідок війни, шляхом забезпечення доступу до якісної рекреаційної інфраструктури; зміцнення соціальної згуртованості та міжкультурної взаємодії через створення символічного простору єдності між Києвом і Вільнюсом.❗️І ЦЕ ПІД ЧАС ВІЙНИ, ПІД ЧАС ЕНЕРГОКРИЗИ, коли люди і будинки замерзають, коли дороги розвалюються, ліфти не працюють, трансформатори горять труби рвуться, купа житла не відновлено… ЦЕ П*ЗДЕЦЬ!!!‼️ І це при тому, що на реконструкцію цієї части прибережної зони двічі виділяли через Київзеленбуд 33 млн та 75 млн грн з Бюджету міста Києва! €600 тис - це майже 30,8 млн грн, за які можна було б вже зараз закупити як мінімум 100 додаткових генераторів потужністю 30-100 кВт, або безліч інших терміново необхідних засобів для проходження цієї зими і підготовки до наступної!!!❌ Досить нам ПІАР-МОСТІВ під час війни, пане мер Кличко! Досить!Життя🫶Оболонь
Наразі в Києві троє потерпілих, поліція документує пошкодження у чотирьох районах столиці.Сьогодні вночі Київ зазнав чергової масованої ворожої атаки. Унаслідок падіння уламків БпЛА руйнування та пошкодження зафіксовано у Дніпровському, Дарницькому, Печерському та Шевченківському районах.▫️У Шевченківському районі ворожий безпілотник поцілив у 22-поверховий житловий будинок, внаслідок чого виникла пожежа. Двоє громадян постраждали - чоловік та жінка отримали садна та порізи склом, допомогу надано на місці.▫️У Дніпровському районі уламки безпілотника влучили у житловий п’ятиповерховий будинок, а також зафіксовано падіння уламків поблизу магазину. ▫️У Дарницькому районі зафіксовано влучання уламків на 26 поверсі нежитлової квартири. Також уламки впали на дах приватного домоволодіння, внаслідок чого постраждав 77-річний чоловік, у якого медики діагностували гостру реакцію на стрес.▫️У Печерському районі внаслідок падіння уламків БпЛА пошкоджено будівлю АЗС та припарковані поблизу автомобілі.На місцях подій працюють слідчо-оперативні групи поліції, рятувальники ДСНС та інші екстрені служби.Життя🫶Оболонь
🐈🥰 Небайдужі зробили будиночок для вуличних котиків, щоб було додаткове місце для комфортнішого перебування у таку погоду, ніж просто десь під трубами.Якщо хтось теж захоче зробити таке для котиків, то ось що необхідно для цього:- Великий контейнер (є в jysk).- Екструдований пінополістирол 40 мм для стінок/підлоги/під дах (замовляли, також можна взяти в епіцентрі). Прикліювати нічого не треба, просто вирізати так, щоб все плотно притіскалося. Якщо немає такого пінополістиролу, можна пінопласт.- Солома на підлогу (замовляли на мойо з самовивозом). Ганчірки та сіно не підійдуть, оскільки мокнуть.- Армований скотч для входу (щоб котик не поцарапався) та для закріплення кришки контейнера.Будиночок краще поставити на ті ж самі прямокутники пінополістирола, щоб дно не так промерзало, та не стояло після морозів у воді.Так, цей будинок без обігріву, але все одно працює, оскільки котик дихатиме у ньому та зігріватиме своє невелике приміщення зсередини. Тому не беріть дуже великі контейнери, оскільки вони не нагріються🙏Життя🫶Оболонь
❗️Вкрали 1 млн гривень на реконструкції парку «Наталка» на Оболоні - повідомлено про підозру посадовцям Київзеленбуду та підряднику!Слідчі Оболонського управління поліції спільно із оперативниками ДВБ Нацполіції та прокурори Оболонської окружної прокуратури міста Києва повідомили про підозру двом посадовцям КО «Київзеленбуд» та директору приватного підприємства. Їх підозрюють у заволодінні бюджетними грошима під час реконструкції парку відпочинку в урочищі «Наталка».Встановлено, що у грудні 2024 року начальник відділу інженерного супроводження та технічного нагляду управління капітальних вкладень КО «Київзеленбуд», заступник начальника управління та директор приватного підприємства вступили у злочинну змову з метою заволодіння коштами місцевого бюджету, виділеними на реконструкцію парку «Наталка» в Оболонському районі столиці.Так, між комунальним об’єднанням та підрядником було укладено договір на виконання робіт з реконструкції парку загальною вартістю понад 20 мільйонів гривень. Відповідно до умов договору підрядник мав виконати роботи, а посадовці комунального підприємства – здійснювати технічний та фінансовий контроль за їх виконанням.Надалі, фігуранти організували оформлення завідомо неправдивих актів приймання виконаних будівельних робіт, де у документах зазначили відомості про виконання робіт, які фактично не проводилися. Зокрема, не були змонтовані залізобетонні колодязі, не проведений монтаж та ізоляція трубопроводів, не встановлені насоси та інше необхідне обладнання.Відтак, на підставі звітних документів підряднику з місцевого бюджету було безпідставно перераховано понад 1 мільйон гривень.‼️ Згодом дамо подробиці цього зухвалого розпилу бюджету міськими чиновниками в зразковому парку «Наталка». Ну і чекаємо схожих історій з недоречного зимового капремонту зеленої зони на 100 млн грн біля вулиці Прирічної.Життя🫶Оболонь
🤬 Оболонський райсуд всупереч процесуальним нормам підтримав забудовника, який знищив ТЦ «Полярний» та незаконно зводить ЖК «Polar Park» - громада подає апеляцію!У спорі за позовом представників громади Оболонського району щодо визнання недійсним рішення Київради про поновлення договору оренди комунальної земельної ділянки за адресою вул. Калнишевського, 2, а також самого договору оренди, Оболонський районний суд на стадії підготовчого засідання виніс ухвалу на користь відповідача - ПП «Харон-Вестоіл» (Інтергалбуд).Судом було задоволено клопотання відповідача та призначено проведення експертизи, що є грубим порушенням норм процесуального права та фактично призводить до штучного затягування судового розгляду на невизначений термін🤬Окремо варто звернути увагу на символічну назву компанії-забудовника: у давньогрецькій міфології Харон - це похмурий перевізник душ померлих. На жаль, у цій справі асоціації виявляються більш ніж промовистими.❗️Наголошуємо: це немайновий цивільно-правовий спір, у якому ключовими є:▫️наявність або відсутність повноважень Київради;▫️дотримання законної процедури поновлення оренди землі;▫️відповідність рішення Київради вимогам чинного законодавства;▫️наявність або відсутність порушення прав співвласників багатоквартирного будинку.Цей спір має виключно правовий, а не технічний характер. Він вирішується шляхом юридичної оцінки вже наявних документів, а не шляхом встановлення спеціальних фактичних даних, що потребують експертних досліджень.Таким чином, призначення експертизи на стадії підготовчого засідання є юридично необґрунтованим і недоречним!Фактично, Оболонський районний суд, замість того щоб у межах змагальної правової процедури дослідити докази, аргументи та правові позиції сторін, пішов назустріч забудовнику - всупереч інтересам Оболонської громади.❗️Нагадаємо: громада Мінського масиву та Оболоні з 2021 року послідовно й категорично виступає проти:🔹незаконного поновлення оренди комунальної землі;🔹демонтажу ТЦ «Полярний»;🔹будівництва п’яти висотних будинків під назвою ЖК «Polar Park».Попри масові звернення, судові позови, збори громади, тисячні мітинги та Марш за масив, успішну петицію, яку підтримав мер - державні інституції вперто ігнорують очевидні порушення. Це не може не обурювати.❗️Нехай такі незаконні рішення залишаються на совісті тих, хто їх ухвалює. А наш обов’язок - продовжувати боротьбу за правду, за свій район і за Закон.Життя🫶Оболонь
Це вам не естрада, а подія, на яку ми всі довго чекали! Запрошуємо на презентацію книжки «Це вам не естрада. Крутими стежками української поп-музики XX століття» Філа Пухарєва 🧡Уявіть собі світ, де «Червона рута» звучить поруч із рок-н-ролом, джаз створюють діти діячів УНР, а «Пісня про вчительку» приховує воєнну таємницю. Світ, у якому популярна музика — не просто фон, а повноцінна сцена з героями, драмами, хітами і заборонами.Це не нудна «естрада», а справжній музичний екшн з вінілу, касет і старих записів. Це — наша історія в піснях, які ми підспівували з дитинства (і досі мугикаємо за нагоди).На презентації поговоримо:🔸 чому укрпоп — це також форма культурного спротиву;🔸 які пісні стали саундтреком цілої епохи;🔸 і як сьогоднішня українська музика переосмислює минуле.Спікери:Альберт Цукренко — журналіст, музикант гурту «Хамерман знищує віруси»Едуард Андрющенко — історик, науковий редактор книжкиМодератор:Сергій “Колос” Мартинюк — фронтмен гурту «Фіолет», письменник, артдиректор фестивалю Бандерштат, військовослужбовець ЗСУ.🎶 А наприкінці зустрічі гурт МОВА виконає кілька улюблених усіма пісень — тож буде не лише цікаво, а й по-справжньому музично.📆 Дата: 23 січня, 19:00📍 Локація: Київ, «Книгарня «Є», вул. Левка Лукʼяненка, 29Це буде цікаво і не попсово! Чекаємо на вас 🎶