Source
Новини для ФОП | ️ Так, цей «хаос» з поданням Податкового розрахунку про виплачені дохо...
14 000 Views/Reach
2026-04-01 12:14
Message №730
‼️ Так, цей «хаос» з поданням Податкового розрахунку про виплачені доходи на користь фізичних осіб за І квартал триває.Схоже, щоб хоч якось зрушити ситуацію з місця та надати бодай мінімальні роз’яснення платникам, податківці почали консультувати, що ФОПи можуть подавати розрахунок помісячно. Сьогодні 01 квітня ГУ ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м.Севастополі опублікувало роз'яснення в якому кажуть, що ФОП можу подавати місячний розрахунок і він буде не штрафний при умові якщо його подати до 11 травня:Оскільки форма Розрахунку для звітного періоду – квартал, на сьогодні не затверджена, то чинною є форма Розрахунку для звітного періоду – місяць.Таким чином, податкові агенти, які є фізичними особами – підприємцями та особами, які провадять незалежну професійну діяльність, мають право подавати Розрахунок за чинною формою для звітного періоду – місяць, відповідно до норм Кодексу.На сьогодні ДПС опрацьовує та завантажує до інформаційних систем подані фізичними особами – підприємцями та особами, які провадять незалежну професійну діяльність, Розрахунки за січень, лютий 2026 року.При цьому відповідальність податкових агентів, які є фізичними особами – підприємцями та особами, які провадять незалежну професійну діяльність, передбачена ст. 119 Кодексу щодо подання, подання з порушенням встановлених строків Розрахунків за звітні періоди 2026 року (січень, лютий, березень 2026 року) застосовуватиметься для звітного періоду – квартал (граничний термін подання Розрахунку за І квартал 2026 року – 11.05.2026).
Що ж робити? Суб'єктивно вважаю, потрібно дочекатися затвердженої форми і відзвітувати вірно за квартал як і це пише Закон. Як Ви зрозуміли часу для звітності в нас при достатньо - до 11 травня. Вірити податківцям, що не буде штрафів, якщо зараз не подаємо звітів невчасно сумнівна справа. Він в них буде в програмі світитися як "невчасно поданий" та і хтось і додумається за це оштрафувати.