Source
Новини для ФОП | ФОП не подав декларацію: які наслідки? Подання декларації ФОП — важлив...
17 600 Views/Reach
2026-01-15 08:43
Message №680
ФОП не подав декларацію: які наслідки? Подання декларації ФОП — важливий етап, який не можна ігнорувати, адже це може призвести до проблем у майбутньому. Навіть якщо ви вже забули, що колись мали ФОП, Вам обов’язково нагадають про це. Поки ви не отримали підтвердження «Пакет прийнято», обов’язок відзвітувати за 2025 рік за відповідний період залишається.Неподання декларації ФОП не минає без наслідків. Розпочнемо з тих які більш відомі:1) За неподання або несвоєчасне подання декларації накладається штраф:– 340 грн — за перше порушення;– 1020 грн — за повторне порушення протягом року.Сума не значна, але вже не приємно, особливо коли ми пропускаємо момент оплати і стає борг.2) Запити від податкової.Немає декларації — будуть зайві питання від податкової.Зазвичай податкова надсилає офіційний запит із вимогою пояснити, чому звітність не подано.Ігнорування такого запиту або надання не повної інформації може призвести до призначення перевірки.3.) Адміністративна відповідальністьФОПа можуть притягнути до адмін. відповідальності як посадову особу з додатковим штрафом за порушення правил ведення обліку та звітності.4.) Ризик податкової перевіркиНеподання декларації є прямою підставою для документальної перевірки (пп. 78.1.2 ПКУ).Під час перевірки податкова може самостійно визначити суму податкових зобов’язань.5.) Строки давності не працюють. Згідно з п. 102.2 ПКУ, якщо ФОП:– не подав декларацію взагалі, і– не визначив податкове зобов’язання самостійно,то строк давності 1095 днів не застосовується.У такому випадку податкова має право до нарахувати податки без обмеження у часі.6.) Проблеми у взаємодії з банками Фінансовий моніторинг зараз стосується багатьох, і для банку подана декларація — це підтвердження, що у вас усе прозоро.Якщо декларації немає, банк може поставити питання або навіть припинити обслуговування. А далі вже підключаються перевірки й з’являється зайва увага, якої нікому не хочеться.Висновок: неподана декларація створює не лише штрафні ризики, а й відкриває для податкової можливість до нарахувань без строкових обмежень. Тому краще подати навіть “нульову” декларацію, ніж не подавати її зовсім. Але рішення за Вами.