Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - НОК України та олімпійська команда/NOC of Ukraine and the Olympic Team
Added 14 Jul 2024

НОК України та олімпійська команда/NOC of Ukraine and the Olympic Team

@nocukraine
Number of subscribers: 2 867
Photos: 13,100
Videos: 1,400
Links: 1,710
Description:
Офіційний канал Національного олімпійського комітету України та національної олімпійської збірної України

👥 Number of subscribers

2 867
Average/Day:: 0
Average/Week:: -2
Average/Month:: +6

👁️ Average views per message

656
Average/Day:: 398
Average/Week:: 897
ERR: 22.88%

📊 Messages per Day

2.4
Last day: 5
Week average: 2.7
Average per day: 2.4

Status change history

Officially not confirmed 2024-07-14

Wall

Telegram statistics channel

🏁🔥 XXV зимові Олімпійські ігри-2026 офіційно завершено — рекордне представництво України та 8 потраплянь у топ-10!22 лютого на історичній арені у Верона згасло полум’я XXV зимові Олімпійські ігри. 🌍Уперше в історії олімпійські чаші одночасно погасили у двох містах — Мілан та Кортіна-д'Ампеццо.🎭Церемонія була присвячена італійській культурі й опері, з акцентом на екологічність, а кульмінацією стала передача олімпійського прапора майбутній господарці Ігор-2030 — Франції, яка прийматиме змагання в серці Французьких Альп.🗣Окремо зі сцени прозвучали слова подяки країні-господарці від президентки МОК Кірсті Ковентрі, яка від імені олімпійської родини подякувала Італії.🇺🇦Під час ходи прапор України несли фристайлісти — Ангеліна Брикіна та Дмитро Котовський.👥Цьогоріч Україна була представлена рекордною кількістю спортсменів за останні 16 років — 46 атлетів в 11 видах спорту: біатлон, фристайл, санний спорт, скелетон, сноубординг, фігурне катання, гірськолижний спорт, лижні гонки, стрибки на лижах з трампліна, лижне двоборство та шорт-трек.🥇Попри відсутність медалей, збірна України 8 разів увійшла до топ-10.Біатлон (3): Дмитро Підручний, Віталій Мандзин (двічі), Олена Городна, Олександра Меркушина (двічі), Юлія Джіма, Христина Дмитренко, Дарина Чалик.🎿Фристайл (3): Олександр Окіпнюк (двічі), Ангеліна Брикіна, Дмитро Котовський, Катерина Коцар.🛷Санний спорт (2): Юліанна Туницька, Андрій Мандзій, Ігор Гой, Назарій Кочмар, Олена Стецків (двічі), Олександра Мох (двічі).💪🏻Понад результати, ці Ігри стали маніфестом незламності України. Його символ — скелетоніст Владислав Гераскевич: попри дискваліфікацію через «шолом пам’яті», світ побачив єдність національної збірної.💙💛НОК України дякує кожному спортсмену за боротьбу й самовідданість. Повертаємося додому з досвідом і вірою у великі перемоги, які обов’язково будуть здобуті під синьо-жовтим прапором.🙏 Дякуємо Силам оборони України за можливість представляти державу на світовій арені!
🇺🇦🎯«Розчарування. Я не справився з тим, що планував», — Олександр Окіпнюк про виступ у фіналі командного турніру з лижної акробатики ⚡️Національна збірна команда України вперше в історії виступила у командному турнірі з лижної акробатики на зимових Олімпійських іграх. Після другого раунду стрибків збірна України опустилася з проміжного другого місця на п’яту позицію — Олександру Окіпнюку не вдалося чисто приземлити свій стрибок. За підсумками фінальної частини українці посіли шосте місце, випередивши команду Казахстану, однак не змогли пробитися до суперфіналу.🔹Про емоції після старту«Розчарування. Все. Розчарування, що я не справився, не зміг зробити те, що хотів. Виправдань немає — це просто невиконана робота», — зазначив спортсмен. 🔸Про свій стан і причини помилки«Сьогодні я був більш емоційний, нестабільний. Не знаю, що саме повпливало. Потрібно час, щоб проаналізувати. Я помилився ще на наїзді на трамплін. Відчув, що мене сильно несе, як учора, і на підсвідомості автоматично поставив плечі вперед. Це й завадило нормально прокрутитися по сальто», — прокоментував фристайліст. 🔹Про ризик і тактику командиСпортсмен наголосив, що команда не зменшувала складність навмисно:«Це був стандартний стрибок. Але ми готували варіант: якби пройшли у суперфінал, планували повторювати вчорашню програму зі складнішими гвинтами», — зазначив спортсмен. 🔸Про стан здоров’яВиступ напередодні дався спортсмену взнаки:«Учорашній день сильно повпливав на моє здоров’я. Сьогодні я почувався значно гірше, хоча реабілітологи й масажисти зробили максимум. Було кілька падінь — два ви бачили вчора, ще два сталися на розмінці та тренуванні. Вони дали про себе знати вже сьогодні», — підсумував Олександр. 🫂Національний олімпійський комітет України бажає нашим спортсменам швидкого відновлення та успішних стартів у майбутньому. Впевнені, що сьогоднішній досвід — важливий крок уперед для української команди.
💪🏻🇺🇦🎿«Вони вже виступили краще, ніж їхній тренер на своїй першій Олімпіаді» – Олександр Абраменко про дебют підопічних🗣Після кваліфікаційних змагань з лижної акробатики на ХХV зимових Олімпійських іграх старший тренер збірної команди України та олімпійський чемпіон Олександр Абраменко поділився з пресслужбою Національного олімпійського комітету України своїми враженнями від виступів українських спортсменок, оцінкою складності схилу та перспективами на подальші змагання.💫Про стан схилу та атмосферу Олімпіади«На Олімпійських іграх, як завжди, все ідеально. Лише вчора трохи зіпсувала настрій погода, а сьогодні, я вважаю, шикарний день для того, щоб показувати найкращі свої стрибки», — зазначив Олександр Абраменко. ⚡️Про дебютні виступ спортсменок«Дівчата — дебютантки. Найкраще на що ми могли розраховувати – потрапляння до фіналу, але не склалося. Але вони вже виступили краще, ніж їхній тренер на своїй першій Олімпіаді». 🔥Про другий стрибок Ангеліни Брикіної«Цей стрибок дуже складний, він чоловічий і дуже багато натренувати його неможливо. І взагалі Ангеліна от тільки розпочала три сальто стрибати, дуже складно виходять ці стриби, а тим паче на Олімпійських іграх – це надзвичайно важко, — прокоментував тренер. 👉🏻Про тактику вибору стрибків«Кожен обирає, як їм краще виступати, який стрибок першим ставити, який другим, залежно від того, як вони почувалися на розминці. Я б, напевно, зробив так само, тому що на розминці я б закінчив найскладнішим своїм стрибком і на фіналі робив би його», — пояснив тренер. 🔝Про перспективи фіналу«Теоретично шанс потрапити до фіналу був не тільки в Ангеліни, а й у Оксани й Діани. «Lay full full full» – [потрійне сальто з трьома гвинтами у прямому положенні] – цей стрибок дає можливість пройти до фіналу, якщо виконати його бездоганно. Звісно, будь-які помилки одразу анулюють шанси, але дівчата тільки на початку кар’єри. Є куди рости, що тренувати, і наступна Олімпіада буде їхньою — вони мають боротися вже за нагороди», — підкреслив тренер. 🙏🏻Про майбутні чоловічі старти та командні змагання«В 2022-му нам не вдалося взяти участь у командному турнірі і це було прикро. Ми зараз сподіваємось і на індивідуальні, і на командні змагання. Зі складом вже визначились, але все ще може змінитися, адже на командних змагання в нас ще є запасний спортсмен у випадку, якщо основний не зможе виступати. Тому будемо бачити, як все буде йти на розминці і від цього буде залежити, хто вийде на старт в команді», – підсумував Олександр.
🇺🇦Богдан Борковський: «Я поставив собі ціль — потрапити на Олімпіаду. Так і склалося»🔥Другим з українців на дистанцію чоловічої естафетної гонки з біатлону вийшов 21-річний дебютант Олімпійських ігор 2026 Богдан Борковський. Якщо на стрільбі лежачи спортсмену довелося використати усі три додаткові патрони, то стійку біатлоніст відпрацював бездоганно, закривши усі п'ять мішеней. Свій етап Богдан завершив на 14-ій позиції. 🗣Після фінішу спортсмен поспілкувався з пресслужбою Національного олімпійського комітету України і розповів про те, як для нього склалася гонка та поділився емоціями від участі у дебютній Олімпіаді.⚡️Про боротьбу з хвилюванням на стрільбі лежачи«Я розумів, що не можна йти на штрафне коло, але хвилювання почало позначатися. Я намагався бути спокійним, робив повільний видих, намагався втримати мішень і мушку, але, думаю, перетримав постріли, бо боявся саме штрафного кола. Але я радий, що не пішов на нього, тому що це зовсім зіпсувало б усю гонку», — зазначив біатлоніст. ❗️Про складність траси та розподіл сил по дистанції«Сьогодні намагався починати гонку з більшим запасом. Перше коло тримався в групі, намагався більше розслабляти м’язи, десь «посидіти» за суперниками, щоб залишити сили на фініш. І, в принципі, на сьогодні я зробив усе можливе. Навіть на фінішному колі не пішов одразу на максимум, щоб мене не накрило і щоб не програти ще більше». 😌Про емоції від участі у дебютній Олімпіаді«Емоції залишаться однозначно. І, думаю, що позитивні. Ще з початку сезону, коли потрапив до збірної, я поставив собі ціль — потрапити на Олімпіаду. Скажу чесно, я дуже цього хотів і просто вирішив робити все можливе на тренуваннях і про це зайвий раз не думати. Якщо буду готовий і буду гідний представляти Україну — значить, я тут буду. Так і склалося. Я дуже радий цьому. Дякую своїм тренерам і своїй сім’ї, які сьогодні сто відсотків дивилися гонку. Я дуже радий, що зараз перебуваю тут». 🫂Національний олімпійський комітет України вітає Богдана Борковського з дебютом на Олімпійських іграх та дякує спортсмену і тренерському штабу за гідне представлення України на головному старті чотириріччя.
⚡️На дистанції 500 метрів на Олімпійських іграх-2026 український шорт-трекіст знову продемонстрував характер. Попри падіння у забігу, Олег Гандей зумів пройти до чвертьфіналу. Втім, ціна цього виходу — серйозний біль та запалення травмованої ноги.🎙Після фінішу спортсмен поділився своїм станом в ексклюзивному коментарі для «Суспільне Спорт». Про фізичний стан після падіння💬 «Зараз дуже болить травмована нога, дві ноги. Подивимося, що буде завтра. Зараз я прикладаю лід і маю надію, що воно хоч якось зніме запалення».🙌 Про рішення щодо старту у чвертьфіналі💬 «Подивимося, що буде завтра, і вже від завтра будемо вирішувати з тренерами Польщі, бо вони мене супроводжують. Також з моєю федерацією, вони мене підтримують. Буду спілкуватися, думати, що робитиму, що краще зробити. Можливо, просто вийти на старт і хоча б якийсь час показати. А можливо і ні. Ще не знаємо, тому що дуже болить, навіть важко ходити».🔜 Чвертьфінальні забіги на 500 метрів відбудуться у середу, 18 лютого, о 21:15.💙💛 Національний олімпійський комітет України підтримує Олега у цей непростий момент. Бажаємо якнайшвидшого відновлення та правильного рішення — такого, що передусім збереже здоров’я спортсмена.ℹ️ За матеріалами «Суспільне Спорт»
🇺🇦Віталій Мандзин: «Я хочу в кожній гонці показувати якнайкращий результат»⛷️🎯Віталій Мандзин показав найкращий результат серед українських біатлоністів в особистих гонках на XXV зимових Олімпійських іграх. Сталося це за результатами персьюту, де спортсмен став 16-м. Про перебіг гонки, власні амбіції та підтримку найрідніших Віталій поділився з представниками пресслужби Національного олімпійського комітету України.🎿Про хід на дистанції та роботу на рубежах💭«Прикро за ці три промахи. Старався акуратно працювати, відпрацьовувати кожен постріл, особливо на лежці. Але десь вони по одному вилітали. Насправді прикро, але краще сьогодні впоратися я не міг», — зізнався Віталій.💭«Втім ходом, у фізичному плані, добре працювалося. Я розумію, що сьогодні на трасі було не ідеально з лижами. За рахунок кращого ковзання можна було б ще відіграти й трішки покращити позиції. У порівнянні з іншими хлопцями, нам, напевно, потрібно було прикладати більше зусиль, щоб підтримувати ту саму швидкість, що й суперники».💪Про власні амбіції💭«Так, я потрапив у масстарт, але відверто скажу: я сюди не приїхав радіти відбору в масстарт. Якщо хочу в майбутньому бути на вершині, то не повинен звертати увагу на те, відібрався я чи ні — це має бути звичайною справою»,— підкреслив спортсмен.☺️Про підтримку найрідніших💭«Зараз увага прикута до нас і до біатлону. Мені надзвичайно приємно. Дякую своїм батькам, які змогли приїхати — сьогодні я зміг побачити їх на трибуні, а вчора бачився з ними вживу. Мені надзвичайно приємно, що вони приїхали й підтримали мене особисто. За це їм велика подяка».Національний олімпійський комітет України вітає Віталія Мандзина з хорошим результатом та бажає впевненої стрільби, швидкого ходу та реалізації максимального потенціалу в наступних стартах на Олімпійських іграх💙💛
🇺🇦Анастасія Нікон: «Потрапити на Олімпійські ігри — це круто»🗣На олімпійській трасі в Тезеро відбулася жіноча естафета з лижних гонок в межах XXV Олімпійських ігор. У складі збірної команди України на першому етапі виступила іменинниця сьогоднішнього дня — Анастасія Нікон, якій виповнилося 22 роки. Святкова атмосфера дещо була затьмарена вже на першому кілометрі дистанції: українка зазнала прикрого падіння, що суттєво вплинуло на перебіг гонки для всієї команди.🎙Про складний початок, а також про символічний жест підтримки від українських лижників після вчорашнього роздільного старту у чоловіків спортсменка розповіла у коментарі для пресслужби Національного олімпійського комітету України.🔹Про падіння на старті та його наслідки«На трасі була дуже велика каша, тож коли лижа заїхала в неї я не втрималася і впала. Падіння спричинила суперниця, я не помітила хто саме це був. Усі почали різко гальмувати, і я не втрималася — мене аж розвернуло. Намагалася швидко встати, проте це вже був втрачений час: всі рухи, відчуття — усе збилося», — зауважила Анастасія. 🔸Про психологічну складність гонки«Мені здається важче більше морально, аніж фізично. Бо ти розумієш, що суперниці від’їжджають, і ти їх вже ніяк не наздоженеш, бо вони дуже сильні. І намагаєшся працювати у групі з тими країнами, які плюс-мінус співставні за результатами із нами», — каже Анастасія. 🤝Про підготовку до Олімпійських ігор«Було складно, були дуже великі навантаження на зборах. Ми майже не бували вдома, не бачилися з рідними — це не легко. Загалом, йдучи на Олімпійські ігри, намагалися якомога краще підготуватися й підійти до старту в гарній формі. Проте попереду величезна робота: нам ще тренуватися, і тренуватися. Однак це величезний досвід. Не кожному вдається потрапити на Олімпіаду, пройти всі відбори й увійти до команди. Але для кожного спортсмена дуже класно потрапити на Олімпійські ігри», —з усмішкою на обличчі розповіла лижниця. 🇺🇦Про символічний жест-підтримки«Це була ініціатива нашого головного тренера Олександра Володимировича Пуцка. Ми хотіли показати, що пам’ятаємо всіх, хто загинув — і спортсменів, і всіх наших людей, і, звісно, підтримати Влада. Інші країни, до речі, теж долучаються — учора латвійський лижник підтримав ініціативу, думаю, ви бачили фото. Дуже приємно, що інші країни також бачать, що відбувається зараз в Україні». Національний олімпійський комітет України дякує Анастасії Нікон за наполегливість та бажає сил, стабільних виступів і нових спортивних досягнень на міжнародній арені💙💛
🇺🇦🎿«Сьогодні зробив все максимально можливе», – Віталій Мандзин про спринт на Олімпіаді-2026🗣Бронзовий призер Кубка світу 2025 в естафеті, дебютант Олімпійських ігор Віталій Мандзин сьогодні показав найкращий результат серед українців у спринті, посівши 24-те місце (+1:47.4 від переможця змагань). Після фінішу спортсмен поділився з пресслужбою Національного олімпійського комітету України емоціями від гонки, розповів про складності дистанції та про підтримку рідних, а також прокоментував увагу міжнародних медіа до ситуації з «шоломом пам’яті» Владислава Гераскевича.💪🏻Результат та складність дистанції💭«Один промах — це ніби небагато, але хотілося чисто стріляти. Насправді, сьогодні зробив все максимально можливе від себе і вважаю, що це робочий результат. Програв ходом, бо дистанція була дуже тяжкою. На високогір’ї дуже тяжко біжиться. Спринт — це високі швидкості, де від старту до фінішу ти повинен тримати темп, що я і намагався робити. На останньому колі відчув, що трохи не вистачило сил, але зробив все, що міг», — зауважив Віталій.«Траса перебувала здебільшого в тіні, у лісі, тому вона була у хорошому стані, лижі працювали непогано. Високогір’я – це особливості, з якими ми тренуємося, тож будемо готуватися до наступних стартів і показувати кращий результат», — додав він.🫂Підтримка рідних💭«Радий, що батьки та родина змогли приїхати і підтримати мене наживо. Це не перший раз, коли вони приїжджають на змагання, але для мене важливо було, щоб вони відчули також цю атмосферу, як і я. Дуже приємно, що вони були тут», — поділився Віталій.🇺🇦Про «шолом пам’яті»💭«Добре, що ця тема зачепила спортивний світ і не лише його. Нас згадують і нами цікавляться, про нас говорить весь світ», — підсумував біатлоніст.💫Національний олімпійський комітет України бажає Віталію Мандзину нових успіхів на міжнародній арені, стабільного прогресу та впевненості у кожному старті.
🇺🇦«Будемо спокійно робити свій максимум та кайфувати», — Кирило Марсак про завтрашній виступ у довільній програмі🔥⚡️10 лютого український фігурист Кирило Марсак дебютував на XXV зимових Олімпійських іграх у Мілані-Кортіні 2026 з короткою програмою, яку присвятив своєму батькові, що захищає Україну. Кирило набрав 86,89 бала — на 10 більше за свій попередній рекорд. Ця сума балів дозволила спортсменові посісти проміжне 11-те місце. Зазначимо, що це найкращий результат України у короткій програмі на Олімпіадах із 1998 року. Завдяки цьому успіху Кирило пройшов у довільну програму, яка відбудеться 13 лютого.🗣В інтерв’ю пресслужбі Національного олімпійського комітету України спортсмен розповів, що відчував на льоду та як оцінює свій дебют.⚡️Про найвдаліші елементи прокату та настрій перед довільною програмою💭«Прокат вийшов на всі 100%. Я вважаю, що в той день не міг зробити краще — це був максимум. Звичайно, стрибкові елементи дали найбільше балів, а 4-й рівень доріжки допоміг у цьому. Результат показав, що ми вже точно будемо виступати у довільній програмі. Підходити будемо спокійно, просто робити свій максимум та кайфувати від усього, що тут відбувається».💫Про атмосферу на Олімпійських іграх💭«Атмосфера на льоду просто неймовірна. Підтримка трибун дуже допомогла прокатати програму. Я не сказав би, що відчуваю сильну різницю з іншими великими змаганнями, принаймні для себе, але те, що це саме Олімпіада, додає особливості та задоволення під час виступу».🥹Про підтримку батькаДля Кирила Марсака цей прокат мав особливе значення, адже його батько зараз служить в лавах Сил оборони України. Фігурист зізнався, що батько дивився його виступ у прямому ефірі та дуже пишався ним:💭«Мій батько дивився мій виступ у прямому ефірі. Він був дуже радий та пишався мною. У мене була можливість трохи поспілкуватися з ним після програми».🙏🏻Вже завтра, 13 лютого о 20:00 за Києвом, Кирило Марсак знову вийде на лід для виступу у довільній програмі, тож Національний олімпійський комітет України бажає йому впевненості, гарного настрою, та безпомилкового прокату!
🇺🇦Дмитро Підручний: «Ці промахи – це була просто катастрофа для мене»⚡️🎯Виступ українських біатлоністів в індивідуальній гонці на XXV зимових Олімпійських іграх у Мілані та Кортіні-д’Ампеццо видався емоційно складним. Капітан чоловічої збірної Дмитро Підручний, попри гарну швидкість на дистанції припустився трьох фатальних промахів на першій стійці.🗣У коментарі для пресслужби Національного олімпійського комітету України Дмитро прокоментував свій виступ, розповів про психологічне налаштування під час старту та висловив слова підтримки колегам, які відстоюють інтереси українського спорту на міжнародній арені.Про «катастрофу» на стрільбищі та пошук мотивації💭«Може, не найкращий хід був, але досить нормальний, з яким можна було боротися за хороші місця. Але ці промахи — це була просто катастрофа для мене. Скажу відверто: ці три промахи трішки «вдарили по голові», вони морально прибили настільки, що в якийсь момент навіть бажання бігти далі відпало», — поділився лідер чоловічої збірної. 💭«Але потім подумав, що треба зібратися. І ти починаєш робити все, як на тренуванні, не задумуючись над кожним пострілом. Можливо, саме цей момент, коли ти відпускаєш думки про високі місця і просто виконуєш свою роботу, допоміг пройти решту дистанції спокійно. Лижі сьогодні працювали чудово, вони дозволяли боротися за найвищі позиції».Слова підтримки Владиславу Гераскевичу💭«Хочу висловити щирі слова підтримки Владу. Він великий молодець, що не припиняє доводити всьому світу і Міжнародному олімпійському комітету, що в Україні триває війна. Бажаю йому успіху і на трасі, і в цій важливій боротьбі. Дуже хочеться, щоб світ нарешті нас почув, а МОК зробив правильний вибір і побачив, що відбувається насправді», — наголосив Дмитро Підручний.Національний олімпійський комітет України бажає Дмитрові успіхів у наступних гонка.