Начальник поліції Чернігівщини Володимир Тимошко відзначив за професіоналізм і самовіддану службу бійців спецпідрозділу КОРДСьогодні, 20 червня, 10-ту річницю створення підрозділу відзначають бійці Корпусу оперативно-раптової дії Національної поліції України. Володимир Тимошко привітав спецпризначенців та вручив їм заохочувальні відзнаки та подяки.– За кожним успішно виконаним завданням КОРДу стоять не лише професійна підготовка та досвід, а й мужність людей, які готові діяти у найнебезпечніших ситуаціях. Від перших днів повномасштабної війни ви неодноразово доводили свою стійкість, відданість присязі та Україні. Дякую кожному за службу. Бажаю міцного здоров’я, сил і витримки, а головне — щоб після кожного виїзду всі поверталися додому живими й неушкодженими, – зазначив начальник поліції Чернігівської області Володимир Тимошко.За мужність та героїзм під час стримування збройної агресії російської федерації в Україні, сумлінне виконання службового обов’язку із забезпечення законності і правопорядку кращим спецпризначенцям начальник поліції Чернігівщини вручив відзнаки, подяки та цінні подарунки.✍️Поліція Чернігівщини
У Чернігові відбувся Всеукраїнський Олімпійський день, що присвячений вшануванню пам’яті загиблих Захисників України та цивільних, які віддали своє життя за нашу державу. Перед початком заходу всі присутні вшанували світлу пам'ять полеглих хвилиною мовчання та хором заспівали Гімн України.Цьогорічний спортивний захід об’єднав вихованців обласних спортивних шкіл, учнівську та студентську молодь, ветеранів і ветеранок, представників органів влади, сил безпеки й оборони, а також усіх, хто підтримує розвиток спорту та здорового способу життя. До легкоатлетичного забігу долучилися й поліцейські Чернігівщини.– Для мене честь сьогодні бути присутнім на цьому заході, який об’єднав так багато людей. Приємно бачити тут дітей, тож хочу побажати молодому поколінню завжди рухатися вперед! Бути сильнішими та успішніми за нас і зробили те, що не змогли зробити ми, – звернувся з вітальним словом до присутніх начальник ГУНП в Чернігівській області Володимир Тимошко. Учасники виходили на старт не лише заради спортивних досягнень. Кожен крок цієї дистанції став символом вдячності, шани та пам’яті про тих, хто віддав найдорожче за майбутнє України. Забіг об’єднав людей навколо спільної мети — зберегти пам’ять про Героїв, чиї імена назавжди залишаться в серцях українців.✍️Поліція Чернігівщини
Ломако виїхав до США напередодні вручення йому підозриЕкс-секретарю Чернігівської міськради Олександру Ломако, який певний час був в.о.мера хочуть вручити підозру. За наявною інформацією з правоохоронних джерел, щоб уникнути цього і подальших процесуальних дій з арештом та обранням запобіжногозаходу Олександр Ломако покинув Україну і наразі перебуває в Сполучених штатах Америки.Одразу відзначимо, що це вже не перша спроба підписати підозру Ломако, яку здійснюють правоохоронні органи. Вперше, ще в жовтні минулого року, дана підозра опинилася на підписі в обласній прокуратурі. Тоді Ломако підписав всі необхідні документи на виїзд з України у Віктора Геращенко і певний час перебував в Європі, поки дану справу намагалися замʼяти. Друга спроба підписання підозру відбулася зовсім нещодавно - наприкінці травня. Але і тоді в прокуратурі не зважилися на це. Бо, коли підозра потрапила на підпис, Ломако опинився на ТСК (тимчасової слідчої комісії - ред.) під головуванням нардепа Олексія Гончаренко, де дав свідчення проти війської адміністрації і не тільки. А тому, підписання підозри відклали, як ми сподіваємося, бо її могли сприймати, як політичну розправу над Ломако. Наразі підозра знову опинилася на столі і як ви вже знаєте, Ломако покинув Україну і не зрозуміло, що тепер стане на заваді її підписати.А тепер відносно того у чому звинувачують Ломако і за що йому світить підозра, арешт та суд. Справа стосується будівництва сімох двоповерхових будиночків на 112 квартир для переселенців по вулиці Дрозда в Чернігові- (84 - однокімнатні (28,7 м2) і 28 - 2-кімнатних (38,6 м2) загальною площею 3491,6 м2, які обійшлися на 2023 в 232 мільйони гривень або 66 тис 445 грн за один м2.Для їх зведення були використані міжнародні кошти Червоного Хреста, який вклав у будівництво та умеблювання квартир - близько 157 млн грн, а Чернігівська міськрада займалася питаннями підготовки території під роботи, підведенням комунікацій та благоустроєм, спрямувавши з бюджетублизько 75 млн грн. Всі роботи від міськради виконувала компанія наближена до екс-мера«УТБ-інжиніринг».Коли почали випливати подробиці розкрадання і участь в цьому посадових осіб Чернігівської міської ради і Ломако зокрема, представники «Червоного Хреста» звернулися до правоохоронних органів з заявою про вчинення злочину. Бо, як вони порахували, то за 232 мільйони загальних вкладень при зведенні тимчасового житла, можна було купити 200 гарних квартир і не обкрадати людей, які втратили все. Але це не про Чернігівських мародерів при владі і як встановило слідство, Ломако відігравав в цьому головну роль. Саме тому є підозра, але за дивних обставин і досі вона не підписана. Можливо, цього разу всі зірки над Чернігівською прокуратурою зійдуться.
Сьогодні працюю в Корюківці. Міста і села цього району часто стають мішенями для російських дронів. Найважче саме в Корюківській і Сновській громадах. Ворог бʼє по бізнесу, «критичці», транспортній інфраструктурі, звʼязку і майну мешканців. У прикордонні села долітають FPV-дрони - там вони буквально влаштовують сафарі на людей і випалюють населені пункти.Зрозумілий пріоритет - безпека. Разом із очільником поліції Чернігівщини Володимиром Тимошком провели нараду з керівниками двох прикордонних громад Корюківського району, були старости, рятувальники і правоохоронці. Із жителями прикордоння постійно працює влада на місцях. Заслухав старост. Багато мешканців категорично не хочуть залишати свої села. Але є ті, які погоджуються виїжджати - тут влада допомагає. Наприклад, тільки з Шишківки - де майже щодня російські FPV-дрони спалюють оселі - виїхали понад 100 людей, більшість із них залишилися в районі. Треба зберегти людей. Сьогодні ще раз проговорили маршрути виїзду і ті ресурси, які мають бути залучені. 📱Важливо, щоб люди тут залишалися на звʼязку. Для цього, на випадок блекаутів, базові станції мають бути з генераторами. Мобільні оператори доставили трохи більше половини із необхідних генераторів. Доручив прискорити роботу. 🛣️Дороги. За рахунок коштів державного резервного фонду на умовах співфінансування плануємо відремонтувати 4 автодороги в Корюківській громаді. Ще деякі ділянки будуть відремонтовані силами ДССТ. Окремо обговорили протидію ворожим дронам. ☝️Тут, на прикордонні, важливо підтримати і зберегти людей. Дякую старостам і керівникам громад, які це роблять.✍️Вʼячеслав Чаус
Поліція Чернігівщини отримала новітні криміналістичні лабораторії від Говарда БаффетаПоліцейські отримали три сучасні мобільні криміналістичні лабораторії, оснащені високотехнологічним обладнанням для роботи безпосередньо на місцях подій. Мобільні лабораторії обладнані та укомплектовані за підтримки благодійного фонду американського філантропа Говарда Баффета (The Howard G.Buffett Foundation) і вже передані райвідділам поліції Чернігівщини. Криміналістичні лабораторії спеціалістам-криміналістам передали начальник ГУНП в Чернігівській області Володимир Тимошко та перший заступник – начальник слідчого управління Олександр Радченко.Нові лабораторії дозволять криміналістам оперативно проводити огляди місць подій, якісно вилучати та досліджувати речові докази, фіксувати наслідки ворожих обстрілів, а також забезпечувати належне документування фактів воєнних злочинів відповідно до міжнародних стандартів.Кожна пересувна криміналістична лабораторія оснащена сучасною технікою і спеціалізованими наборами для роботи з біологічними, трасологічними та іншими видами слідів. Це дає змогу поліцейським значно підвищити ефективність слідчих дій та скоротити час на проведення першочергових процесуальних заходів.В умовах війни робота криміналістів має особливе значення. Саме від якості та оперативності збору доказів залежить встановлення істини, притягнення винних до відповідальності та відновлення справедливості для постраждалих громадян.✍️Поліція Чернігівщини
Тіньова індустрія війни: як змінювалися схеми ухилення на Чернігівщині від 2022-го до сьогодніВійна породила новий чорний ринок. У лютому 2022 року Чернігівщина стала одним із перших регіонів, які зустріли повномасштабне вторгнення. Тоді тисячі чоловіків шукали, де отримати зброю. Вони ставали в черги до військкоматів та територіальної оборони. Брали до рук автомати і йшли захищати своє місто, свою державу та своє право жити вільно на власній землі. Саме ці люди зупиняли ворога на підступах до Чернігова, тримали оборону області та платили за це найвищу ціну…Але були й інші. Поки одні ризикували життям заради країни, інші шукали знайомих, довідки, печатки та лазівки в законі. А ще знайшлися ті, хто вирішив заробляти на війні. Саме так на Чернігівщині почала формуватися ціла індустрія ухилення від мобілізації. І якщо проаналізувати найгучніші викриття останніх років, можна побачити, як від простих схем із документами вона поступово перетворилася на складний механізм із посадовцями, медиками, посередниками та багатомільйонними прибутками.Перші серйозні сигнали правоохоронці почали отримувати вже у 2023 році. Однією з найрезонансніших стала схема в одному з ЦНАПів Чернігівського району, де, за даними слідства, через підроблені документи військовозобов’язаним допомагали уникати призову. Здавалося б, звичайний документ. Печатка. Підпис. Але саме з таких історій починав рости тіньовий ринок заробітку на війні.Далі з’явилися схеми через систему «Шлях». Одну з найгучніших, за даними правоохоронців, організував депутат Чернігівської міської ради. Чоловіків оформлювали як волонтерів або осіб, які нібито мали право на виїзд за кордон. Частина з них назад уже не поверталася. Фактично війна для когось перетворилася на продаж квитків в один бік. Коли правоохоронці почали системно перекривати канали незаконного виїзду, схеми трансформувалися. На перший план вийшли військово-лікарські комісії. У 2024 році Чернігівщина прогриміла на всю країну після викриття масштабної схеми навколо обласної ВЛК. Під час обшуків у колишнього керівника комісії правоохоронці вилучили майже мільйон доларів США. Ця цифра стала шоком навіть для досвідчених оперативників. Йшлося вже не про одного посередника. Не про одну довідку. А про систему, яка дозволяла за гроші отримувати потрібні медичні висновки та уникати мобілізації. Саме по таких схемах СБУ почала завдавати найболючіших ударів. Та ці схеми продовжували змінюватися. Так звана, «схематозна мутація».У 2025 році дедалі частіше почали викривати фіктивне працевлаштування та незаконне бронювання. Людей оформлювали працівниками критично важливих підприємств, викладачами або студентами лише на папері.Продавалася вже не окрема довідка. Продавався повний пакет послуг для уникнення мобілізації. Наступним етапом стали оборудки навколо оформлення інвалідності. На Чернігівщині викрили схему за участю членів МСЕК, які, за даними слідства, допомагали отримувати групи інвалідності чоловікам призовного віку. Фактично продавали вже не документ. Не довідку. Не висновок ВЛК. Продавали офіційний статус. Якщо подивитися на всі ці історії разом, можна побачити справжню еволюцію схем. Підроблені документи. Втеча за кордон. Фіктивна непридатність.Незаконне бронювання. Фальшива інвалідність. Щоразу механізми ставали складнішими, дорожчими та хитрішими. Але незмінним залишалося одне. Практично за кожним найгучнішим викриттям стояли місяці роботи співробітників СБУ, слідчих Національної поліції та прокурорів. Саме завдяки цій роботі вдавалося знаходити організаторів, документувати злочини та руйнувати механізми заробітку на війні. За більшістю найрезонансніших викриттів останніх років стояла системна робота Управління СБУ в Чернігівській області у взаємодії з Національною поліцією та прокуратурою. Кожен новий етап еволюції цих схем ставав і новим викликом для правоохоронців, які були змушені виходити не на окремих виконавців, а на цілі мережі організаторів та посередників.
У Чернігові діяла біолабораторія, яка працювала з небезпечними патогенамиНацрозвідка США опублікувала дані про американські біолабораторії в Україні, які працювали з небезпечними патогенами. Директор Національної розвідки США Тулсі Габбард, яка звільняється наприкінці місяця, опублікувала цілу низку розсекречених документів щодо діяльності фінансованих США біолабораторій в Україні.«Багато з цих фінансованих урядом США біолабораторій займалися дослідженнями небезпечних та високозаразних патогенів, у деяких випадках включаючи дослідження щодо посилення функцій патогенів, при цьому практично без будь-якого контролю чи нагляду», - йдеться у заяві Нацрозвідки.«Незважаючи на очевидний потенціал катастрофічних глобальних наслідків, які можуть мати дослідження небезпечних патогенів, політики та так звані медичні працівники, такі як доктор Фаучі, та структури в команді національної безпеки адміністрації Байдена брехали американському народу про існування фінансованих та підтримуваних США біологічних лабораторій та погрожували тим, хто намагався. Управління директора Національної розвідки продовжить тісно співпрацювати з партнерами по всьому уряду, щоб визначити, де знаходяться ці лабораторії, які патогени вони містять, і покласти край небезпечним дослідженням щодо посилення функцій, які загрожують здоров'ю та благополуччю американського народу та людей у всьому світі», - прокоментувала оприлюднену інформацію.В опублікованих документах згадується кілька таких біолабораторій, включаючи центри у Харкові, Дніпропетровську, Львові, Вінниці та Чернігові, де велося вивчення збудників сибірки, туляремії, свинячого грипу, марбурзької лихоманки та лихоманки Ебола, чуми та інших.Чи продовжує діяти дана біолабораторія зараз в Чернігові та інших згаданих містах України, не повідомляється. Чекаємо на коментар від Чернігівської міськради та її представників, які мають пояснити, що відбувається в місті.
Скільки приховано сенсів Чернігівського корумпованого буття в цій світлині. Хто ще не знає - зліва Олексій Щербина, він керівник приватного Облтеплокомуненерго і головний «смотрящій» за теплогенерацією в Чернігові. Без нього не мутиться жодна гривня на теплі в місті, будь то приватна чи бюджетна. Наприклад, кожного року Щербина домовляється з міською владою і та без зайвого розголосу виділяє 100 мільйонів з міського бюджету Облтеплокомуненерго в якості компенсації різниці тарифів на тепло. Стільки ж виділяє і область. І так кожного року.Керівник Чернігівської військової адміністрації Дмитро Брижинський, який мав би все контролювати і допомагати ЗСУ, на світлині праворуч. Як бачите, спілкування дуже позитивне, з посмішкою і напевно, дуже взаємовигідне, якщо враховувати вищезгадані 100 мільйонів, які Брижинський з легкістю виділяє щороку.Саме ж фото зроблене нещодавно під час одного з обговорень, як вони проводять літо в підготовці до опалювального сезону. Одразу відзначимо, що ці двоє взагалі не паряться. Все за принципом, якось воно буде.
Для агрозлодіїв і їх нащадків не має батьківщини, бо вони як перекотиполе: обранець від «Слуг народу» Міщенко розповів, чому його онуки розмовляють грузинською, а син торгує яблуками в рфНа пʼятий рік повномасштабної війни вскрилася чергова консерва - народний обранець від слуг Валерій Міщенко на днях записав «патріотичне»відео, в якому розповів, як його син розвиває садівництво в Грузії і онуків, що говорять грузинською. Як зізнається Міщенко, то на Грузію він звернув увагу в 2014 році де прикупив землю для садівництва. Все це він пояснює тим, що в Україні вирощувати яблука практично не має де і аргументує це в першу чергу відсутністю вологи. Звісно - це повна маячня. А от причини зовсім в іншому.В 2014 році відбулася революція, анексія Криму і почав палати схід країни. Ще тоді Україна стояла на порозі великої війни і Міщенко шукав куди притулити свої гроші та зберегти активи і саме Грузію він сприймав кращим варіантом, а не та галіматья, яку він розповідає. Більше того, на той момент в Грузії до влади прийшла «Грузинська мрія» газпромівського олігарха Іванішвілі, яка перетворила країну на сателіта рф. Що стосується бізнесу Міщенко в Грузії, яку він періодично навідує і не відомо з ким там контактує, це вже питання до наших спецслужб.Так от, як зізнається сам Валерій Міщенко, то грузинськими яблуневими садами опікується його син, який там знайшов не тільки роботу, а й нову родину. Саме тому онуки Міщенко не знають українську, а є носіями грузинської мови. Та головне, про що не розповів Міщенко, так це ринки збуту для його яблук. За нашою інформацією головним покупцем грузинських яблук Міщенко є російська федерація. Бо збувати чималі врожаї з 35-гектарів саду в самій Грузії не має кому. Сподіваємося, що українські спецслужби нарешті звернуть увагу на цього агрозлодія і його бізнес з рф та й те, на яких підставах він регулярно виїжджає з країни. Ну і в партії «Слуга народу» нарешті дадуть оцінку цій консерві, яка працює явно не на Україну.
Не святий Валентин: в Борзні судять агрозлодія Бідного, який вкрав у громади майновий комплекс У Борзнянському суді на Чернігівщині розгортається справжнє реаліті-шоу. На лаву підсудних потрапив Валентин Бідний за те, що разом із спільниками вкрав у Плисківської громади цілісний майновий комплекс в буремному 2014 році. Злодії були переконані, що все зійде з рук. Але вже в цьому році суд скасував фальшиву реєстрацію майна та встановив, що його у громади просто вкрали. Саме через це настала кримінальна відповідальність для Валентина Бідного, як директора агропідприємства «Плиски-агро» і наступними, хто має всі перспективи присісти до нього на лаву підсудних мають власники - Валерій Новицький та вже всі відомий агрозлодій Валерій Міщенко. Саме останній наразі намагається влаштувати із суду реаліті-шоу з камерами, журналістами та гучними заявами про тиск і навіть рейдерство.Насправді ж все це лише для того, щоб уникнути відповідальності за скоєне. Що стосується самого судового процесу, так вчора відбулося чергове засідання, на якому не святий Валентин Бідний виглядав, наче Андріано Челентано і своєю засмагою вразив присутніх. Її він отримав не в полях Бознянщини, а на сонячному узбережжі Італії, куди перебрався з родиною цього року в розрахунку затягнути суд, а можливо і уникнути відповідальності. Та розрахунок виявився хибним і як пояснили Бідному його адвокати, то переховування призведе до того, що він гарантовано потрапить в розшук, а з ним і до Італійської вʼязниці з екстрадицією на батьківщину, яка вигодувала цього агрозлодія. Тому, на суди Бідний літає з Італії. Наступне засідання призначене на понеділок, де будуть розглядатися докази його злочинної діяльності. Слідкуємо за розвитком подій та обовʼязково розповімо про те, що буде далі.