Source
ПРОЛІТ 🐝 | Книжка в нас виходила ще у 2012 році, а на останній сторінці розміщува...
3 890 Views/Reach
2026-03-03 07:55
Message №2763
Книжка в нас виходила ще у 2012 році, а на останній сторінці розміщувався квиток, за яким можна було реально пройти в існуючий Музей невинності у Стамбулі, який заснував письменник вже після написання однойменної книги. Роман і музей пропонують зануритись у життя вищого класу населення Стамбула в періоді між 1970-ми та 2000-ми роками. У романі розповідається історія Кемаля, багатого стамбульця, що закохався в свою бідну родичку, а музей ілюструє пам'ятні предмети з їхньої історії кохання. Згідно із вебсайтом музею, в ньому експонуються речі, які персонажі використовували, одягали, чули, бачили, збирали та мріяли, і педантично розкладені по коробках і кімнатах музею. Книжка — неймовірно складна, з психологізмом, про кохання, одержимість, ставлення «прогресивного» турецького суспільства до жінки і сповнена красивих деталей. Для мене це ніби схрестили «Буремний перевал» з «Тесс з роду ДʼЕбервілів» і помістили все це у Стамбул другої половини 20 століття. Частково, мрія зʼїздити у Стамбул в мене повʼязана із цим місцем, в яке я завжди мріяла потрапити.