⌘426. Нерівномірне визрівання функцій бізнесу 🍎Бізнес проходить декілька етапів свого становлення, і цей процес завжди нерівномірний. Бізнес-функція — це окремий аспект діяльності компанії, що виконує певні завдання для досягнення загальних цілей. Наприклад, продажі, маркетинг, фінанси чи логістика — кожна функція забезпечує свою частину для успіху компанії. Одні функції визрівають раніше, інші потребують більше часу — і це нормально. Давайте подивимося, що це означає для власника бізнесу.Що таке зрілість бізнес-функції?Зрілість бізнес-функції — це її рівень розвитку, який включає якість управління, автоматизацію процесів, мотивацію персоналу та їх кваліфікацію.На ранніх етапах розвитку бізнесу функції, які безпосередньо впливають на виживання — такі як продажі та маркетинг, — розвиваються швидше за інші, наприклад логістику чи фінанси, які забезпечують стабільність.Розвиток функцій бізнесу на різних стадіях обмежений доступними ресурсами та контекстом розвитку. Наприклад, на «підлітковій» стадії бізнесу часто неможливо найняти дорогого фінансового директора, оскільки бюджет компанії ще не дозволяє такі інвестиції. Водночас функції, що швидко розвиваються, як-от маркетинг чи продажі, можуть потребувати зрілого управління.Приклади нерівномірного розвитку ▪️Продажі випереджають логістику. Завдяки активній маркетинговій кампанії бізнес може досягти високих продажів, але логістика і складські процеси не завжди встигають за цим темпом. Це не тільки питання потужності, а й нестача досвіду і кваліфікації у персоналу. Відсутність чіткого розмежування відповідальності, слабке управління, брак автоматизації процесів та мотивації працівників — усе це ускладнює виконання замовлень і негативно впливає на задоволеність клієнтів.▪️Маркетинг випереджає HR: Компанія може успішно залучати нових клієнтів завдяки сильним маркетинговим стратегіям, але HR не встигає наймати та навчати нових співробітників. Брак кваліфікованих HR-спеціалістів, навчальних програм і матеріалів призводить до надмірного навантаження на наявний персонал, що не має необхідної підтримки.▪️Технології випереджають фінансову функцію: Нові технології значно підвищують прибутковість, але фінансова функція не завжди готова адаптуватися до нових вимог. І тут справа може бути в компетентності фінансового персоналу, який не володіє достатніми знаннями для роботи з новими інструментами.Дорослість: стабільність і балансНа етапі дорослості бізнес досягає стабільності, де всі функції мають бути гармонійно збалансовані.Розуміння того, як зростають різні функції бізнесу, допомагає керівникам краще управляти компанією та знаходити баланс між різними її частинами. Знання того, що функції можуть розвиватися нерівномірно, дозволяє передбачати потенційні проблеми і вчасно коригувати стратегію, забезпечуючи стабільне та гармонійне зростання бізнесу.#Нехуйзгорийне_Управління ❤️ @nehuyzgoryinyi
⌘420Корп.культура будується на тому, як ведуть себе керівники, а не що вони говорять.Ви можете скільки завгодно писати етичних кодексів в базі знань, проводити тренінгів персоналу та наймати крутих ейчарів, але це нічого не значитиме, якщо керівник (-и) поводиться інакше.Має значення навіть реакція в командному чаті. Керівник задає тон обговорення, інші свідомо чи несвідомо підхоплюють.Одна із задач засновника бізнесу — задавати ідеологію. Це робиться через послідовні рішення, що відповідають цінностям, які ви хочете зашити в бізнес. Рішення щодо наймання та звільнення персоналу, преміювання та штрафів, впорядкування бізнес-процесів та стосунків з клієнтами.> Кого ви не берете в команду — це важливий предиктор того, як буде працювати ваш бізнес в майбутньому. > ⌘377. Відбирати за софт-скіламиІдеологія, задана власником, це субстрат, на якому виростає корп.культура.Ботанічна метафора мені тут ближче фабричних, прийнятих в літературі навколо управління, адже люди ближче до рослин, ніж до механічних пристроїв.Корп. культуру можна культивувати, але вона існуватиме хочете ви цього чи ні. Їй не потрібні батарейки чи запальні корпоративи.#Нехуйзгорийна_КорпКультура ❤️ @nehuyzgoryinyi
⌘415. Про Фінмап.Усіляко підтримую українські проекти і раджу всім користуватись ними за можливості. Водночас хочу сказати, що у Фінмап трохи оманливий звіт про прибуток. Ну або він може бути незрозумілим людині без відповідних знань.Варто розуміти, що Фінмап нині — це суто облік руху грошових коштів. Це означає, що прибуток можна буде порахувати тільки в тих випадках, де у вас немає розтягнутого в часі використання оплачених наперед матеріалів (тканини на виробництві одягу) або передплат від клієнтів.Наведу приклад з доходом. Я зараз проводжу консультації для бізнесу. Отримав передплату на 10 зустрічей. За логікою Фінмапу я вказую отримання коштів на свій банківський рахунок за категорією "Дохід від консультацій". Проте з точки зору бух.обліку я ще не отримав прибуток, бо не надав послугу. Це може бути неінтуітивно, якщо ви не вивчали бухгалтерію, але прибуток зараховується тоді, коли виконане зобов'язання перед клієнтом, а не тоді, коли отримані кошти. Щоб правильно провести операцію передплати від клієнта, я маю вказати, що отримав від нього позику. Так, так. Ці гроші будуть лежати в "Кредиторській заборгованості" до того, як я проведу ці 10 консультацій. Тоді в Фінмапі треба провести операції "Повернення боргу" і "Отримання доходу". Якщо 10 консультацій розтягнуться на кілька місяців, а ви хочете бачити прибуток щомісячно, то такі "штучні" проводки, що зменшують ваш борг перед клієнтом треба проводити щомісяця частинами.Ще складніше з витратами, розтягнутими в часі. Поки ви не продасте товар з купленого матеріалу, вартість матеріалу не має йти у ваш звіт про прибуток в якості витрат (!!!).Перед тим, як користуватись Фінмапом, візьміть консультацію фін.директора чи бухгалтера, щоб зрозуміти, чи підходить він для ваших задач. Якщо хочете повноцінну звітність, подивіться на платформи, які мають повноцінний бух.облік, наприклад, Zoho Books або Odoo.#Фінанси_Бізнесу❤️ @nehuyzgoryinyi
Звіт, який я найчастіше дивлюсь як власник інтернет-магазинуНі, це не кількість замовлень у день чи конверсія сайту. Якщо ви дивитись ці показники, скоріше за все ви виконуєте функцію маркетингу в своєму бізнесі.Я відкриваю фін.модель прибутку з прогнозом на поточний місяць. Щотижня бухгалтер з СЕО оновлюють для мене цей звіт, додаючи прогноз основних параметрів.Я колись писав в «базових рівняннях торгівлі»:🏷️ Прибуток = Продажі - Вартість (виробництва) продукту - Витрати.Ось це рівняння і лежит в основні моделі прибутку інтернет-магазину. Це таблиця, в якій ми моделюємо прибуток в залежності від розмірів доходу і витрат бізнесу. Вона дає приблизну відповідь на головне питання, що цікавить власника: «Скільки ми заробимо в цьому місяці і до кінця року?»Якщо хочете побудувати для себе такий звіт, переходьте в мій бот і придбайте шаблон з відео-інструкціями.За посиланням нижче безкоштовне відео на 7хв, де я пояснюю, як працюють моделі прибутку і чому ті, що є в інтернеті, не підходять. Після цього відео можна буде придбати шаблон.💢 Подивитись відео про фін.модель інтернет-магазину#Вийшов_з_операційки💛 @nehuyzgoryinyi
⌘404. Пошта — це не інбокс.Так, так, я розумію, що головну сторінку електронної пошти буквально називають інбоксом. Проте я пропоную вважати інбоксом тільки місце, де ви відцежуєте нові задачі. Решта — це канали донесення інформації. Пошта, месенджери, соц. мережі — це канали донесення сигналів. Ви отримуєте сигнал, дістаєте з нього інформацію і якщо серед неї є завдання, заносите в свій інбокс.Давайте потренуємось на моїх справжніх листах.Лист від хостинг провайдера: «30 days left until service expiration». Завдання в інбокс: подовжити хостинг. Лист архівуємо, я і так знаю де розміщений мій сайт.Лист від смс-шлюзу: «Нова ціна на СМС розсилки з 1 січня 2020 року». Думаю, чи треба щось з цим робити. Хочу перевірити ціни в інших шлюзах. Завдання в інбокс: Дослідити ринкові ціни на відправку смс. Може, зроблю, а може ні. Якщо що без проблем кину задачу в «Коли-небудь/Можливо». Чи потрібно лишати ці листи в вхідних у пошті? Ні! Коли і якщо будеш виконувати ці задачі, легко знайдеш пошуком архівований лист. Якщо якийсь контакт не знаєш, можна додати його в опис справи в інбоксі, щоб потім легше знайти.Розсилка про здоров’я: «Микроменеджмент еды: 20 простых трюков, чтобы питаться здоровее». Хочу колись прочитати. Що роблю з цим? Тут два варіанти. Або зізнатись собі, що я підписався на цю розсилку, бо хочу тубруватись про своє здоров’я, але насправді такі листи майже ніколи не читаю. Тобто хочу читати, але не роблю. Найкраще — просто відписатись. Або я цю розсилку справді читаю, тоді є кілька опцій.- Фільтр всіх розсилок, щоб вони оминали вхідні і десь лежали в теці до запиту. Тобто є хвилинка — відкриваю теку і гортаю розсилки, але не відволікаюсь на них під час роботи та не маю собі обіцянки їх розбирати.- Поставити справу "Прочитати листа Х" в інбокс, але це геморно - переносити розсилки руками. На цей випадок краще підписуватись або в Телеграмі, або за RSS та читати у відповідному застосунку. Рідер від readwise.io вміє підписуватись на розсилки для вас.Звичайно люди лишають листи у вхідних (іноді з міткою «зробити») як нагадування про справу. Це хибна практика, бо вхідні в пошті — дуже незручний задачник, що змушує тебе реагувати на нове замість відбору важливого. Отже, краща тактика ставитись до вхідних у пошті як не до інбоксу, а як до каналу отримання інформації.#Організованим_легко 💛 @nehuyzgoryinyi