Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - Богдан Червак — Голова ОУН
Added 14 Jul 2024

Богдан Червак — Голова ОУН

@nationalizm
Number of subscribers: 1 778
Photos: 314
Videos: 12
Links: 12
Description:
Український національно-визвольний рух
Source

Богдан Червак — Голова ОУН | Українське військо уже заходило на Московію.У 1618 році гетьман Сагайд...

Telegram community logo - Богдан Червак — Голова ОУН Богдан Червак — Голова ОУН @nationalizm
1 000 Views/Reach 2024-08-11 08:22 Message №434
Українське військо уже заходило на Московію.У 1618 році гетьман Сагайдачний на чолі двадцятитисячної армії увійшов на територію Московії з метою примусити московського царя відмовитися від практики заохочування Туреччини до нападів на східні й південні українські землі. На шляху до столиці ворожої держави козацькі загони захопили Путивль, Лівни, Скопін, Ряжск, Єлєц, Міхайлов та безліч менших російських міст і сіл. Окремі з них, де москалі не здавалися у полон, спалили.Назустріч об'єднаним українсько-польським частинам московський цар вислав своїх кращих полководців – князів Пожарського та Волконського. Однак уже в першому бою москалі були розбиті і знищені. Після цього фактично без суттєвих перешкод Сагайдачний підійшов аж до Арбатських воріт й почав облогу Москви. Вирішальний штурм було призначено на початок жовтня. Однак згодом Сагайдачний відмовився від свого наміру, оскільки вважав, що його перемогою у своїх інтересах скористається Польща. Та не зважаючи на це, похід Сагайдачного на Москву увійшов в історію як блискуча перемога української зброї.Якщо цього разу українцям поки що не вдасться дійти до Москви, то, принаймні, кожне захоплене село чи місто у Курській області має вселяти у москалів жах. При одній тільки згадці про Україну і українців вони мають втрачати дар мови, і рвати від страху на собі волосся.Мають жити у постійному очікуванні, що одного разу у їхнє місто чи село обовʼязково прийде озброєний і безжальний українець. Прийде, щоб помститися…@nationalizm