Source
Настрої | Медіа-спільнота | Всім недільні привітання від Маші Коваленко.Ранок — найулюбленіша част...
445 Views/Reach
2026-02-08 08:06
Message №1504
Всім недільні привітання від Маші Коваленко.Ранок — найулюбленіша частина дня для мене.Взимку ранки важчі. Особливо, після вечорів з серіалом, які затягнулися через вкладання дитини. Після нічних обстрілів.У сірі -15 за вікном.Тим не менш, саме вранці мені хочеться жити, планувати, рухатися.Визначила, що маю так званий «швидкий тип пробудження», де домінує система швидкої активації та ранковий cortisol awakening response. Тим не менш, я роками допомагаю собі полегшити ранкові підйоми, і це точно працює.Ділюсь:• світло одразу після пробудження.розсунути штори, увімкнути світло фіксований час підйому, навіть на вихідних.організм пристосовується і запускає необхідні механізми допомоги• вода.без неї мене швидко починає нудити, не шукала пояснень, чому так — пʼю рясно і не пропускаю • один будильник, а не багато поспіль.коли ми вимикаємо і обираємо доспати, організм запускає новий цикл сну, відповідно, прокинутись буде ще важче [це правило я не завжди виконую]• температурний комфорт.Мені точно не підходить контрастний душ та вмивання холодною водою. А от теплий, навіть гарячий — так.Холод — це стресовий стимул. Він може дати різкий сплеск бадьорості через викид норадреналіну, але це не базова потреба організму. Теплий душ підтримує природне підвищення температури тіла й часто працює ефективніше.З менш доказових, але не менш важливих:- смачний сніданок. Обожнюю снідати поза домом, можливо, це мій природній стимул прокидатися швидше.- ритуал пробудження. Ранкова кава творить дива, що не кажи.- приємні справи у першій половині дня. Те, що заряджає і наповнює, намагаюся планувати на ранок.- дитина. інколи у вас просто немає можливості довго прокидатися😹Хто в моїй команді ранніх підйомів? Що допомагає вам?